Termal Kamera İle Su Kaçağı Nasıl Yapılır

Termal Kamera İle Su Kaçağı Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Termal Kamera İle Su Kaçağı Nasıl Yapılır ve ne olduğunu, termal cihazların faydalarının neler olduğunu ve nasıl çalıştığını anlatacağız. Aradığınız tüm detaylar bu yazıda. bu arada şirketimiz Ankara ilinde hizmet vermekte ancak, civar illerde ve Türkiye Genelinde de birçok müşterimizin olduğunu belirtmek isteriz.

1-Termal Kamera Nedir?

Termal Kameralar, duvarların içindeki ve fayansların altında bulunan su borulardaki sızıntıları tespit etmeye yarayan özel cihazlardır. Bu termal cihazlar, duvardaki sıcaklık farklılıklarını tespit ederler. Termografik bir görüntü kullanarak sızıntının nerede olduğu sızıntının kaynağını noktasal olarak tespit eder. Teknolojik ilerleme, sıhhi tesisat dünyasın da gelişmesine katkı sağlamıştır. Yenilikler, su tesisatçılarının sorunları bulma ve çözme yeteneklerini geliştirmek için çalışmaktadırlar. Burada ki en büyük amaç; tesisatçıların duvarları kırmaya, dökmeye gerek kalmadan sızıntıları nokta tespiti ile bulmasına yardımcı olmaktır.

2-Termal Kamera Kullanımı Faydaları

Eskilerde, termal kamera kullanılmadan önce su tesisat ustaları duvarları yıkmak gibi zor yollarla sızıntının kaynağının nerede olduğunu anlamak zorundaydı. Bugün termal görüntüleme, sızıntının kaynağını doğru bir şekilde belirlemelerine ve nokta düzeltme gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. Zaman konusunda inanılmaz fayda sağlıyor.

3- Ne Zaman Kullanmalısınız?

Termal kamera bir ölçüm aletidir ve termal kameranın en yaygın kullanımı, iç duvardaki nem gibi kaynağı belirsiz sızıntıları tespit etmek içindir. Kamera, hasarlı borunun yerini doğru bir şekilde belirleyebilir ve duvarları ve zemini kırma ihtiyacını ortadan kaldırabilir.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Nasıl Yapılır

Termal Kamera İle Su Kaçağı Nasıl Yapılır

Termal Kamera İle Su Kaçağı Nasıl Yapılır (Tecrübeli Ustalar)

Şirket olarak yenilikçi ve teknolojik araç ve gereçler kullanmayı benimsemiş bir şirketiz. Bu nedenle Ankara’da bizimle tanışan müşterilerimiz şu söylemleri iletiyorlar zaman zaman bize; ” aa bu kadar kolay mıydı. Biz hem para hem de zaman olarak sizden önce çok mağduriyet yaşadık”. Her internet reklamı veren web sitelerinden usta çağırmamanız bu nedenle çok önemlidir. Termal Kamera İle Su Kaçağı Nasıl Yapılır kısmını bilmiyorsa sizlerin zamanı boşa gitmiş olur değil mi?

Çoğu ev ve iş yerlerinde en önemli unsur evin veya iş yerinin dış görünüşü değildir. Her eve girdiğimizde çok güzel bir ev ile karşılaşsak da önemli olan görünüş değil sizi sonrasında üzecek olan duvarlarınızın veya zeminlerimizde bulunan boru hattındadır. Zamanla eskiyen boru hattı, yanlış işçilik sonucu boru hattındaki kırılmalar, kalitesiz kullanılan boru hatları gibi unsurlardan kaynaklı olan su kaçakları büyük ölçüde evinize zarar verir.

Kendini belli etmeyen ve evlerinize sinsice yaklaşan zamanla kendini gösteren su kaçaklarını anlamak için yapılan uygulama ile artık su kaçaklarının yerini belirlemek oldukça basittir. Ancak unutulmaması gereken en önemli durum şudur ki evinize çağırmış olduğunuz her firma su tesisatı yaparken su kaçağını bulamayabilir ve yanlış işçilikle size karşı maliyet daha da yükselebilir.

Termal kamera uygulaması gün geçtikçe popüler bir hale gelmiştir. Su kaçaklarını termal kamera ile bulmak artık bir çok firmanın tercih ettiği yöntemler arasındadır. Ancak bu firmalar arasında da güvenilir olanı hem maliyet hem de eviniz için iyice araştırmanız gerekir.

Ankara Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti Firmaları

Güvenilir firmalarla çalıştığınız zaman su kaçakları aslında gözünüzde büyümeyecek ve yapılan tadilat da bir o kadar sizi mutlu edecektir.  Artık kullanılan bu yöntemle termal kameradaki ısı değeri bize kaçağın nerede olduğunu hızlıca gösterecek ve hızlı müdahale ile evlerinizdeki boru hattı ve oluşacak kaçaklar da önlenecektir. Termal kamera uygulaması her firmanın son zamanlarda gözdesi olmuş kullanıcı yorumlarında da bakıldığında en çok tercih edilen yöntemler arasına girmiştir.

Eskiden olduğu gibi yapılan işlemlerde maliyetin artmış olması kullanıcıyı da zor durumlarda bırakmıştır. Bunun sebebi ise kırılacak olan duvarların tamiratı ve boru hattının tamiratı cebinize  fazlasıyla yansımaktaydı. Termal kamera uygulamasında bu gibi durumlara son verildi.

Ancak sizin için en önemlisi dediğimiz gibi güvenilir firmaların güvenilir cihazlarıyla bu işin yapılmasıdır.  Her evinize gelen firma bu gibi durumlarda size yeterince destek olamayabilir. Güvenilir ve donanımlı firmalar sayesinde bu gibi durumlara artık son verilmiştir. Her sektörde olduğu gibi tesisat durumlarında da araştırmacı olmak gerekmektedir.

Benzer Yazılarımız

Kırmadan Su Kaçağı Bulma İşlemi Nasıl Yapılır
Kırmadan Su Kaçağı Bulma İşlemi Nasıl Yapılır? Su kaçağı basit bir anlatımla, giderlerden suyun sı...
Balkon giderinden su gelmesi, balkon gideri tıkanması
Balkon giderleri, tıpkı mutfak ve banyo alanlarında bulunan lavabolardaki gider sistemine sahiptirler. Standa...
Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılıyor?
Temiz su tesisatlarında zamanla meydana gelen çatlama ya da çürüme nedenlerinden dolayı, su sızıntılar...
Kameralı Tesisatçı Ankara
Kameralı Tesisatçı Ankara (Hizmet Detayı) Duvarda, zeminde Su Kaçağı Tespiti hizmetinde Kameralı Tesisat...
Petek temizleme nasıl yapılır? Temizleme yöntemleri
Kirlilikten kaynaklanan tıkanıklık, kombinin altında bulunan filtre ve kombinin devir daim pompasındaki ar...
Su Kaçak Tespit Cihazı
Su Kaçak Tespit Cihazı Su Kaçağı Tespit Cihazı satın almaya karar verdiyseniz, sizlere birkaç önerimiz ...