Mutfaktan Alt Kata Su Akıyor – Su Sızma Problemi

Bir evde, mutfakta, binada veya çevrede yaşanabilecek bir su sızıntısı her zaman problem olmuştur ve bunlar içerisinde belki de en önemli yere sahip olan mutfaklarda bu tür durumun yaşanması ev sahiplerinin korkulu rüyası olmuştur. Mutfaktan alt kata su akıyor sorunu da bunlardan bir tanesidir.

mutfaktan alt kata su akıyor

mutfaktan alt kata su akıyor

Mutfak ev hanımlarının olmazsa olmazları arasındadır ve bu nedenle mutfakta yaşanan bir sorun ev hanımlarını oldukça rahatsız edecektir. Çünkü suyu gerek bulaşık gerekse temizlik için en fazla mutfaklarda kullanmakta olan ev hanımları için bu sorun, problemlerin belki de en büyüğüdür. Ev hanımları bu durumla karsı karsıya kaldıklarında kendi yöntemlerini kullanmak istiyorlar.

 

Fakat bizim size önerimiz gelişen ve her gün gelişmekte olan teknolojiden yararlanmanız. Yani artık eski yöntemleri bir kenara bırakmanız gerekiyor. Çünkü kullandığınız kendi yöntemleriniz ve eski yöntemler size zarar getirebilir ve ek masrafa sokabilir.

 

Mutfaktan alt kata su akıyor nedenleri

 

Mutfaktan alt kata su akıyor problemi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Bu nedenlerden bazıları binanın eski olması, borularda tahribat olması, zaman içerisinde oluşan sızıntıya bağlı olarak nemlenme ve kabarma, borularda kırık veya çatlak olması vb.dir.

 

Bu sebeplere bağlı olarak oluşacak bir mutfaktan su sızma durumu sadece sizi değil elbette alt komsunuzu da rahatsız edecektir. Bu tur olumsuz ve komsunuz ile problem yaratabilecek durumlar için olaya kısa surede çözüm bulunabilmesi adına 7/24 hizmet veren firmalar ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır.

 

Mutfaklarda bulunan su tesisatları duvar içlerinden veya fayansların altından geçer. Olağan bir su sızıntısı olması durumunda ise ev sahipleri bu fayans veya duvarlarının kırılmasını istemeyebilir. Ancak maalesef ki eski yöntemler ile çalışan tesisatçılarda bu durum mevcuttur.

 

Bu tur olumsuz durumların oluşmaması için ve sorunun kısa surede tespit edilebilmesi için yeni yöntemler ile çalışan firmalardan yardım alabilirsiniz. Yeni yöntemler ile çalışan firmalar duvarları kırarak değil; sağlanan yeni teknolojik imkanlarla bu isi yapmaktadırlar.

mutfaktan alt kata su akıyor

mutfaktan alt kata su akıyor

 

Bu isi yaparken de müşterilerini en az maliyete sokacak ve zaman bakımından tasarruf sağlayacak bicimde davranmaktadırlar. Yani bu tur firmalarda müşteri memnuniyeti on planda olmaktadır.

 

Mutfaktan alt kata su akıyor sorunu iki sebepten kaynaklanıyor olabilir. Birincisi, atik su gider borusundaki oluşmuş olabilecek bir kaçaktır. Bu tur kacaklarda bir anda alt kata sızma olmamaktadır. Zaman içerisinde kabarma ve nemlenme oluşmakta ve bunlar damlamaya dönüşmektedir.

 

Buna sebep olarak ise boruda oluşmuş kirik veya çatlak gösterilebilir. İkinci sebep, temiz su borularında oluşabilecek kaçaktır. Bu tür durumlarda bir anda alt kata damlama olabilmektedir. Ayrıca temiz su kaçakları,  en çok gece meydana gelmektedir. Çünkü gece su kullanımı olmaz ve bu durumda şebekeden yüksek basınç ile gelen su boruların zayıf noktalarında kacak oluşturur.

 

Su sızıntıları sonucu oluşan rutubet ve kabarmalar hem görüntü olarak insana rahatsızlık verir hem de sağlık acısından bakıldığında zararlı denebilecek türdendir. Bu rutubet ve kabarmalar çözüm bulunmadan ileri seviyeye giderse betonda bozulmalara bile yol açabilir. Bu nedenle acilen olayın çözümüne başvurulmalıdır. Bunun için ise modern yöntemler ile çalışan firmalar mutfağınız için faydalı olabilir.

 

Mutfaktan alt kata su akıyor sorunu için firma çözümü

 

Firmalar, kısa sure içerisinde nokta tespiti ile mutfaktan alt kata su sızıyor problemine çare bulmaktadırlar. Öncelikle bu problemlerin çözülebilmesi için modern iki yöntem kullanılıyor. Bunlardan birincisi mutfaktaki atik su yani evyeden gider borusuna gitmekte olan suyun PVC pimaş borusu ya da pik borulardan sızmasına yönelik olarak yapılan kameralı sistemdir.

 

Kameralı sistem ile boruların içerisine yerleştirilen bir kamera yardımıyla gider boruları görüntülenir ve problem kısa sure içerisinde tespit edilir. İkinci yöntem ise, akustik dinlemeli kacak arama cihazı yardımı ile gerçekleştirilen yöntemdir. Bu yöntem,  sıcak ya da soğuk su borularında oluşmuş bir boru kaçağı olduğunda uygulanır. Kacak bulunduktan sonra noktasal tespit yapılarak en az zarar ile hizmet gerçekleştirilir. Sizler de bu firmaları telefondan veya internetten kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Alt Kata Su Sızması Nasıl Önlenir?

 

İlk olarak dairenin ana vanası kapatılmalıdır. Bu yapıldığında tavan akması söz konusu olmayacaktır. Fakat kapatılmasına rağmen su sızıntısı sürüyorsa, bu durumda pimaş hattında sorun olabilir. Böyle bir sorun var ise pimas hattı kullanılmamalıdır. Bu gibi önlemleri aldıktan sonra mutfaktan alt kata su sızıyor problemini çözmeleri için yeni yöntem ve teknolojileri kullanan bir firma seçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz. Böylece ekipler kısa sure içerisinde adresinize gelerek sorunu çözüme kavuşturabilirler.

 

Ekipler adresinize geldiğinde ilk olarak tüm muslukları ve vanaları kapatır. Su basıncı veya hava basıncı uygulayarak sistemde kacak olup olmadığını test eder. Eğer sistemde kacak var ise uygulanan basıncın düşmesi gerekir. Bu durum tesisata bağlı olan manometreden görülebilir. Manometrede basınç kaybı görülüyorsa kacak vardır. Su sızıntısı bulmada kullanılan cihaz ile kacak yeri bulunarak onarımı gerçekleştirilir.

 

Mutfaktan alt kata su akıyor sorunu böylelikle çözülmüş olunur.

 

Benzer Yazılarımız

Evde su kaçağı olduğu nasıl anlaşılır – Su kaçağı bulma
Özellikle eski ya da tesisatı eski olan evlerde su kaçağı büyük bir problemdir. Her zaman daireden su akm...
Su Kaçağı Bulma Yöntemleri
Su Kaçağı Bulma Yöntemleri Su Kaçağı Bulma Yöntemleri aslında sizlerin yapacağı bir yöntem biçimi d...
Çayyolu Su Kaçak Tespiti
Çayyolu Su Kaçak Tespiti Fiyatları Çayyolu Su Kaçak Tespiti için arama yaptınız. Öncelik Fiyatları sor...
Aletle kaçak tespiti Ankara ilinde nasıl yapılıyor?
[toc] Ankara ilinde faaliyet gösteriyoruz. Yıllardan bu yana, Ankaralıların tıkanıklık ve su kaçağı pr...
Su kaçak tespiti Ankara – Nasıl tespit edilir?
Su kaçakları daha çok eski yapılarda ortaya çıkmaktadır. Ancak tesisat döşemesinde yapılan hatalardan ...
Kaçak Su Tespiti Nedir? – Kaçak tespiti nasıl yapılır?
Atık su tesisatlarında ya da temiz su tesisatlarında çeşitli nedenlerden dolayı su kaçakları olabilir. G...