KANAL GÖRÜNTÜLEME ROBOTU

Evlerimizde sıklıkla yaşadığımı tesisat tıkanıklığı problemlerine teknolojik çözümler. Kanal görüntüleme robotu sayesinde geçmişte yapılan tespit işlemlerinde ki kullanılan tahmin yöntemler tarihe karışmıştır. Bu robotlar sayesinde kanalınızın içerisinde tıkanıklığın tespiti kolay bir şekilde yapılmaktadır. Geçmişte ustalar bu işlemleri tahmini yapmaktaydılar. Bu işlemleri yaparken neredeyse evdeki tüm duvarı kırmaktaydılar. Günümüzde ise teknolojiden nemalanarak üretilen cihazlar sayesinde evinize gereksiz bir şekilde zarar verilmeden tesisattaki tıkanıklık çözülmektedir.

kanal görüntüleme robotu

kanal görüntüleme robotu

Kanal tıkanıklığının birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerden biri de kullanıcı hatalarıdır. Kanal giderine attığınız peçeteler, ıslak mendiller ya da çocuk bezleri kanal içerisindeki tıkanıklığa neden olacaktır. Kullanıcı hatalarından da farklı olarak inşaat kalıntıları sebebiyle de kanal içerisinde tıkanıklık meydana gelebilir. Yapı inşaat sırasındayken döşenen gider tesisatına kaçan taş, beton ve moloz parçaları sebebiyle tıkanıklık yaşanmaktadır. Ayrıca tesisatı döşeyen ustanın yaptığı yanlışlar doğrultusuyla da tesisatta gider tıkanıklığı meydana gelmektedir. Kanal görüntüleme robotu sayesinde kanal içerisindeki tıkanıklığın tespiti nokta atışı şeklinde yapılmaktadır.

Kanal görüntüleme robotu sayesinde yapılan tespitler kesin sonuçlar vermektedir. Kanal içerisindeki tıkanıklığın tespiti, tıkanıklığın onarılması açısından çok önemlidir. Tespiti tam anlamıyla yapılmayan hiçbir tıkanıklık tamamen çözülmüş sayılmaz. Tekrar tıkanabilir ve sizlere maddi ve manevi açıdan zarar verebilir. Bu gibi sebeplerden dolayı günümüzde profesyonel cihazlar kullanılmaktadır. Angora Tesisat sizlere profesyonel ekibi ve cihazları sayesinde kanal tıkanıklığı açma hizmeti vermektedir.

Ev hanımları tarafından gider tıkanıklığı problemleri için doğal yöntemler kullanılmaktadır. Bu doğal yöntemler genellikle limon tuzu, karbonat ve sirke suyu karışımıdır. Doğal yöntemlerle gider tıkanıklığı tamamen çözülemez. Sorun tekrarlanabilir hatta sizlere daha büyük problemler yaratabilir. Bu nedenden dolayı kanal tıkanıklığı problemlerinizde kesinlikle profesyonel bir ekibe başvurmalısınız.

Kanal Görüntüleme Cihazı

Kanal görüntüleme cihazı, kanal içerisindeki tıkanıklıkları görüntülemek için üretilen teknolojinin son ürünüdür. Kanal görüntüleme cihazı sayesinde tesisata hiçbir şekilde dokunulmadan tıkanıklık tespiti yapılmaktadır.

Kanal görüntüleme cihazı gider borusuna gönderilmeden kullanılmaktadır. Termal kamera sistemi olan bu cihazlar duvarda gezdirilmek suretiyle kullanılmaktadır. Cihaz %100 sonuç vermektedir. Herhangi bir şekilde yanılgı payı bulunmamaktadır. Bu nedenden dolayı profesyonel ekipler tarafından kullanılmaktadır.

Kanal görüntüleme cihazı evdeki tesisat problemlerinin tespiti için olmazsa olmazdır. Tesisat tıkanıklığının tespiti yanlış bir şekilde yapılırsa bu da sizlere maddi ve manevi açıdan zarar verecektir. Tesisatta yaşanılan bu problemlerin hızlı bir şekilde tespiti ve onarımı yapılmalıdır. Bu nedenden dolayı hızlı ve doğru tespit demek hızlı bir onarım demektir.

Tesisatta yaşanılan tıkanıklık problemleri sizlere her açıdan sorunlar yaratmaktadır. Lavabo gideri ya da tuvalet giderinin tıkanması resmen hayatınızı işkenceye çevirir. Tıkanıklık nedeniyle giderlerden koku gelebilir ve bu koku sizleri uyutmayacak derecede olabilmektedir. Tıkanıklık nedeniyle tesisatta kaçaklar meydana gelebilir. Bu kaçaklar alt komşunuzun tavandan su damlaması şeklinde kendini göstermektedir. Eğer alt komşunuzla aranızın bozulmasını istemiyor ve geceleri rahat bir uyku çekmek istiyorsanız, tesisat tıkanıklarınızda ya da kaçaklarınızda profesyonel bir ekipten destek almanız gerekmektedir.

kanal görüntüleme robotu

kanal görüntüleme robotu

Angora Tesisat tarafından sizlere bu konuda hizmet verilmektedir. Kanal görüntüleme cihazı sayesinde evinize herhangi bir zarar verilmeden kanal tıkanıklığı tespiti hızlı bir şekilde yapılır ve yerinde onarım işlemi yapılır.

Kanal görüntüleme cihazlarının sizlere şu gibi avantajları olmaktadır. Avantajlarından en önemlisi zaman kazanımıdır. Kanaldaki tıkanıklığın tespiti bu cihazlar sayesinde hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Diğer bir avantaj ise evdeki yapılan tesisat işi sonrası evin savaş alanına dönmemesidir. Tesisat probleminin yaşandığı yer harici herhangi bir kırma dökme işlemi olmadığı için tıkanıklık onarımı tespiti sonrası sizlere fazla bir iş kalmayacaktır.

Kanal Görüntüleme Robotu Fiyatı

Kanal görüntüleme robotu fiyatı firmaya göre değişiklik göstermektedir. Angora Tesisat sizlere bu işlemleri en uygun fiyattan yapmaktadır. Kanal görüntüleme robotu sayesinde kanal tıkanıklığı işlemleri hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Bu nedenden dolayı da sizlere daha fazla zaman kalacaktır.

Kanal Görüntüleme Nedir?

Kanal görüntüleme denildiği zaman aklımıza ilk olarak kanalın içerisinde gönderilen bir kamera gelmektedir. Oysa ki durum böyle değildir. Kanalın içerisine herhangi bir cihaz gönderilmez. Kanal tıkanıklığı tespiti işlemi kanalın çevresinden yapılmaktadır. Kanal üzerinde gezdirile kanal görüntüleme cihazı sayesinde kanal içerisinde ki tıkanıklık el değmeden yapılmaktadır.

Kanal görüntüleme cihazları gelişen teknolojiye ayak uydurmuştur. Bu cihazların yanılma payı olmamaktadır. Kanal görüntüleme cihazı sayesinde kanal tıkanıklığı sorunsuz bir şekilde tespit edilmektedir. Bu cihazların en güzel yanı ise evinize herhangi bir zarar vermeden bu işlemlerin yapılabiliyor olmasıdır.

Geçmişte kanal içerisindeki tıkanıklıkların tespiti için birçok yola başvurulmaktaydı. Bu yollardan biri de duvarların tamamen kırılıp dökülmesiydi. Duvarların bu denli hasar görmesi halinde bile sorun tamamen çözülmüş olmamaktaydı. Oysa ki günümüzde bu durum tamamen ortadan kalkmıştır. Kanal görüntüleme cihazları bu gibi durumların önüne geçerek daha profesyonel bir çalışma imkânı sunmuştur.

Kanal görüntüleme cihazı kullanılmazsa eğer işlemler gecikir ve problemler tamamen ortadan kalkmayabilir. Çünkü kanalın içerisinde ki tıkanıklık tek bir yerden olmuyor olabilir. Tahmini olarak yapılan işlemlerde tesisatta karşılaşılan tıkanıklığı sadece bir tane olduğu düşünülmekteydi. Oysa ki tıkanıklık sonrası da tekrar tıkanıklık yaşanmış olabilir. Kanal görüntüleme cihazı olmadan bu tıkanıklıklar kesinlikle eve zarar verilmeden tespit edilemez.

Kanal görüntüleme cihazı sizlere maddi ve manevi açıdan avantaj sağlamaktadır. Geçmişte yapılan ve günlerce süren bu işlemler bu cihazlar sayesinde 1 saate kadar düşmüştür. Bu da sizlere manevi açıdan avantaj sağlayacaktır. Bunun dışında geçmişte ustalar bu günlerce süren işlemlerde sizlerden yüklü bir şekilde para almaktaydı. Günümüzde ise yapacağınız masraf profesyonel cihazlar sayesinde azalmaktadır.

Angora Tesisat sizlere kanal içerisindeki tıkanıklığın tespiti hakkında profesyonel destek sağlamaktadır.

Benzer Yazılarımız

Donmuş plastik su borusu nasıl açılır
Günümüzde artık galvaniz boruların yerini alan PPRC borular, soğuk su tesisatlarında kullanılıyor. Oldu...
Merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor
Soğuk hava koşullarının hakim olduğu kış aylarında insanlar, herhangi bir iç mekana girerek ısınmak i...
Mutfak gideri nasıl açılır biliyor muydunuz?
Mutfağın sık kullanıldığı ofislerde, restoranlarda, özellikle de evlerde her yıl mutlaka mutfak gideri ...
Su Kaçağı Tespiti Sincan
Su Kaçağı Tespiti Sincan Firmaları Sincan bölgesinde evinizde su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız Su...
Duvarda su kaçağı ve yapılan işlemler
Su kaçağı, gider borularından döktüğümüz pis ve temiz suyun borular ile kanala tahliye olması sırası...
Peteklerin üstü sıcak altı soğuk – Nedenleri
Kombi sisteminde peteklerin eşit şekilde ısınması verimli bir ısıtma sağlanması açısından oldukça ...