Tuvalet açma teli – Kullanım alanları

Tuvalet tıkanıklığını açmak için kullanılan yöntemlerden bir diğeri de tuvalet açma teli malzemesidir. Hepimizin bildiği gibi tuvalet tıkanıklığı en can sıkıcı olaylardan biri olmaktadır. Tuvaletler bazen ummadık zamanda tıkanabilirler. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında tuvalet tıkanıklığını kendimiz açmaya çalışırız. Evde kendi imkânlarımız tuvalet tıkanıklığımızı açabiliriz.

tuvalet açma teli

tuvalet açma teli

Tuvalet tıkanıklığının sebebi kullanıcı hatalarının yanı sıra inşaat kalıntıları da olabilmektedir. Yapı inşaat aşamasındayken döşenen gider boruları inşaat kalıntılarının boru içine kaçması nedeniyle tıkanıklık yapıyor olabilir. Kullanıcı hatası olarak da ıslak mendil ya da peçete gibi gidere takılabilecek olan malzemelerin tuvalete atılmasından dolayı da tuvalet tıkanıklığı yaşanabilir.

Tuvalet tıkanıklığını açmak için birçok doğal yöntemler kullanılmaktadır. Sirke, limon tuzu ve karbonat genellikle tıkanık açma işlemlerinde kullanılan ve evimizde bulundurduğumuz malzemelerdir. Fakat, tuvalet tıkanıklığını açmak için kullanılan bu yöntemler kalıcı çözüm değildir ve tıkanıklık durumu tekrarlanabilir. Tuvalet açma teli yöntemi ise tuvalette bulunan kalıntıları parçalayabilir ve gider borusundan geçmesinde yardımcı olabilir.

Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız tuvalet ihtiyaçlarımızı giderdiğimiz tuvaletlerimiz tıkanıklık yapabilir. Tıkanıklığın birçok sebebi olabilir. Bu neden dolayı tuvalet gider tıkanıklığında profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekmektedir. Kendi başınıza yaptığınız tuvalet tıkanıklığını açma işlemleri kalıcı olmayacaktır. Tıkanıklık sorununu gidermek için başladığınız çalışma daha büyük sorunlar yaratabilir.

Tuvalet gider tıkanıklığı sizlere büyük problemler çıkarabilir. Bu tıkanıklık sizlere maddi ve manevi zarar vermektedir. Tuvaletinizin tıkanmasıyla birlikte evinizi pis bir koku saracaktır. Bu koku sizi uyutmayabilir. Alt komşunuzun tavanında damla damla akacak şekilde görünecek olan bu tıkanıklığın bir an önce giderilmesi gerekmektedir. Tuvalet tıkanıklığını açma işlemi için profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekmektedir.

tuvalet açma teli

tuvalet açma teli

Tuvalet açma teli yöntemi sayesinde tuvalet tıkanıklarınız giderilmektedir. Tuvalet giderinize doğru gönderilen bu tel ileri-geri yapılmasıyla önüne çıkan kalıntıları parçalayacak ve giderden geçmesine yardımcı olacaktır.

Tuvalet tıkandığında yapmamanız gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Bunların başında ise sifonu çekmek gelmektedir. Tıkalı bir giderde eğer sifonu çekersiniz su gidemeyecek ve geri dönüp taşma yapacaktır. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kaldığınız zaman profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekecektir. Angora Tesisat sizlere tuvalet gider açma ve onarma hizmetini profesyonel ekibi ve cihazlarıyla hafta içi ve hafta sonu vermektedir.

Lavabo Açma Teli Nasıl Kullanılır?

Lavabo açma teli ile tıkanıklık açma makinesinin çalışma mantığı aynıdır. İkisinde de tel kullanılmaktadır. Lavabo açma teli ile tıkanıklık açma işlemi, makine ile tıkanıklık açma işleminden oldukça zordur. İki açma yönteminin arasında farklardan biri tel kalınlığıdır. Makinede bulunan tel lavabo açma telinden daha kalındır. Bu sebepten dolayı makine kullanımı daha iyi sonuç vermektedir.

Lavabo açma telini elle itmek gerekmektedir. Gidere gönderilen bu tel ileri-geri yöntemiyle sonuç vermektedir. Bu da güç isteyecektir. Tıkanıklığın iyi bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir. Profesyonel bir yöntem olmayan tel ile lavabo açma işlemi kötü sonuçlar doğurabilir. Bu gibi nedenlerden dolayı lavabo açma işlemleri için profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekmektedir.

Lavabo açma teli ile makine teli arasındaki kalınlık farkı nedeniyle lavabo açma teli daha küçük bir delik açacaktır. Bu da tıkanıklığı açmak için yeterli olmayabilir. Tıkanıklık açma işlemi için profesyonel cihazlar kullanılmalıdır. Lavabo açma teli küçük bir delik açtığı gibi tıkanıklık yaşanma olayı yine de devam edecektir. Lavabo açma teli ile açılan tıkanıklıklar kalıcı olmayacaktır.

Lavaboda yaşanan tıkanıklık durumuna göre işlem yapılmalıdır. Lavabo açma teli büyük sorunlar için yeterli olmayacaktır. Hatta bu yöntem yanlış kullanılırsa boruya da zarar verebilir. Bu tarz nedenlerden dolayı lavabodaki tıkanıklık yerini su kaçaklarına bırakacaktır. Lavabo açma işlemi için profesyonel cihazlar kullanılmalıdır. Angora Tesisat sizlere bu konuda hizmet vermektedir.

Lavabo Açma Spirali

Lavabo açma spirali ile lavabonuzdaki tıkanıklıkları açabilirsiniz. Fakat bu kalıcı bir çözüm değildir. Lavabo açıcı spirali ince bir telden yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı açtığı delik tekrardan yağlar ile kapatılabilir ve tekrar tıkanıklık yaşanılabilir. Bu nedenden dolayı lavabo açma işlemi için profesyonel bir ekipten destek almalısınız.

Lavabo tıkanıklığını gidermek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin arasında sıklıkla karşımıza çıkan lavabo spirali bulunmaktadır. Bu spiral yardımıyla lavabonuzdaki tıkanıklıkları geçici bir süreliğine de olsa giderebilirsiniz. Spiralin yanı sıra daha çok kullanılan sirke, limon tuzu ve karbonat bulunmaktadır. Bunlardan da farklı olarak tuz ruhu gibi asitli malzemelerde kullanılmaktadır.

Gün içerisinde sıklıkla kullandığımız lavabolarımızın tıkanıklığı sizleri kötü yönde etkilemektedir. Lavabonuzu kullanamaz hale gelirsiniz. Lavabo gider tıkanıklığı hızlı bir şekilde çözülmezse ileride daha büyük problemler yaratabilir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekmektedir. Angora Tesisat sizlere lavabo açma konusunda hizmet vermektedir.

Lavabo Açma Sustası Nasıl Kullanılır?

Lavabo açma sustası lavabonuzda bulunan tıkanıklığı giderebilmektedir. Lavabo açma sustası kullanımı güç gerektiren bir eylemdir. Lavabonuzun içerisine gönderilen bu susta ileri geri yöntemi ile kullanılmaktadır.

Lavabo tıkanıklığını gidermenin yanı sıra lavabodaki tıkanıklığın asıl sebebi belirlenmelidir. Lavabo açma sustası kullanımı ile sadece küçük bir delik açılabilmektedir. Eğer lavabo tıkanıklığınız büyük bir şeyse lavabo sustası kullanımı herhangi bir sonuç vermeyecektir.

Gider tıkanıklıkları her zaman başımıza gelebilir. Lavabo gider tıkanıklığı ise diğer tıkanıklıklara oranla daha sık rastlanılmaktadır. Mutfak lavabosu içerisinde yemek kalıntıları ya da büyükçe parçalar dökülebilir. Bu dökülen şeyler giderde tıkanıklık yaratmaktadır. Lavabo gider tıkanıklığını önlemek için bu gibi şeyleri lavabonuza dökmemeniz gerekmektedir. Lavabonuzda yaşadığınız herhangi bir tıkanıklık sonrası profesyonel bir ekibe başvurmalısınız. Angora Tesisat sizlere lavabo tıkanıklığı onarımı konusunda hizmet vermektedir.

 

Benzer Yazılarımız

Tavandan su akması nasıl önlenir? – Su akma nedenleri
Tavandan su akması durumu, üst katta tesisat borularında meydana gelen sızıntıların bir sonucudur. Ayrıc...
Banyo giderinden gelen su – Banyo giderinden neden su gelir?
Gider borularından gelen ya da taşan suların sebebi hep aynıdır. Tıkanıklığın sebebi olan bu taşmalar...
Merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor
Merkezi sistem ısıtma, farklı bölmelerin ısıtılmasına olanak sağlayan ancak enerjinin bir merkezden gel...
Sıcak su tesisatı – Tesisat hakkında bilgiler
Tesisat, herhangi bir sistem olan sıvıların geçtiği geniş bir uygulama yelpazesini barındıran ısıtma, ...
Kanal görüntüleme cihazı fiyatı ile ilgili bilgiler
Kanal görüntüleme cihazı fiyatı en uygun fiyatlarıyla Angora Tesisat ile hizmetinize sunulmaktadır. Geçm...
Etimesgut Su Kaçağı Tespiti
Etimesgut Su Kaçağı Tespiti Sincan bölgesinde faliyet gösteren Etimesgut Su Kaçağı Tespiti firmamız; t...