Evde Su Kaçağı Tespiti Ankara

Evde Su Kaçağı Tespiti Ankara (Cihazlı Kaçak Tespiti)

Su sayacınızı okuduktan sonra açıklayamadığınız aşırı tüketim fark ettiniz mi? Evde Su Kaçağı Tespiti Ankara firmaları bu sorunun kaynağını hemen tespit edebilirler. Evinizde ya da iş yerinizde bir su kaçağı şüpheniz varsa hemen harekete geçmeniz gerekir. Yoksa; sızdıran su borusu size pahalıya mal olabilir. Duvarlarda nem ve rutubet riski ortaya çıkabilir. Duvarlarınız zarar görebilir. Bir evdeki su sızıntılarını nasıl tespit edeceğinizi size tek tek anlatacağız.

Yazı İçeriği;

 1. Ankara Su Kaçağı Bulma
 2. Tespit Ücretleri
 3. Hangi Durumda Firmaları Çağırmalısınız?
 4. Su Kaçaklarını Neden Olur?
 5. Su Kaçağını Tespit Etmek İçin Kırma Olacak Mı?

Öncelikle şirket olarak su kaçağını bulma konusunda kırma işlemi yapmıyoruz. Kırarak su kaçaklarını günümüzde kullanılmıyor. İlkel bir yöntemdir. Noktasal olarak nokta atışı ile su kaçağını buluyoruz. Bulduğumuz alan için kırma işlemi yapıyoruz sadece.

Dilerseniz gerekli tamiri işlemlerini de gerçekleştirebiliriz. Biliyorsunuz ki su kaçak tespiti bulma fiyatı ile tamir etme işlemleri farklı hizmettir. Her hizmetin ücreti ayrı olmaktadır.

Evde Su Kaçağı Tespiti Ankara

Evde Su Kaçağı Tespiti Ankara

Evde Su Kaçağı Tespiti Ankara (Noktasal Tespit)

Evde su kaçakları nasıl bulunur?

Su borularında olan bir sızıntı evin her yerinde olabilir. Evde su kaçağı bulma kolay olmayabilir. Bu işi işinde uzman Evde Su Kaçağı Tespiti Ankara Şirketleri yapabilir. Ayrıca; duvardaki ya da zeminlerdeki sızıntıların özellikle oluşmaya meyilli olduğu alanlar vardır. Peki sizlerin basitçe evde su kaçaklarını bulmanız için birkaç yöntem iletmemizi ister misiniz? Haydi başlayalım o vakit.

Su kaçağının yerini tespit etmek için başlıca kontrol edilecek alanlar

 • Bataryalar: Yapılacak ilk şeylerden biri elbette tüm muslukları kontrol etmektir. Sızıntılar genellikle uç bağlantılarda ve bağlantılarda bulunur.
 • Tuvalet Boruları: Tuvaletlerde sızıntılar yaygındır. Klozette bulunan muslukların bağlantılarını kontrol ediniz. Klozete kumaş boyası dökerek su sızıntısını tespit edebilirsiniz.
 • Kullanıyorsanız Su Isıtıcısı: Su ısıtıcısının valfi genellikle boruların geri kalanına bağlanır. Hortumu sızıntı veya sızıntı için kontrol edin.
 • Sayaç ile ev arasındaki bulunan su boruları: Dışarıda bir sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için su giriş vanasını kapatın ve sayacınıza bakın. Sayacınız dönüyorsa boruların birinde kaçak var demektir.

Evinizin giderlerinin düzenini biliyorsanız, giderleri gizleyen duvarlarda rutubet belirtileri olup olmadığını kontrol edin. Genel olarak, sızıntıların bulunduğu birleşimler seviyesindedir.

Evde Su Kaçağı Tespiti Ankara (Ücret Bilgisi)

Evinizde veya bir komşunuzda su kaçağı olabilir diye şüphe ettiniz. Bu sorunun kaynağını bulmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Su Kaçağı araması yapmak için Evde Su Kaçağı Tespiti Ankara da kurumsal firma ile temasa geçmek mi istiyorsunuz? Peki ortaya çıkan masrafları kim karşılayacak bunu mu düşünüyorsunuz? İşte tüm yanıtlar ile son bölüme hoş geldiniz.

Dikkat edilecek detaylar;

 • Ev sigortasınız var mı yok mu? Eğer ev sigortanız yoksa tüm maliyetleri siz ödemek durumundasınız.  Eğer sorun sizden değil komşunuzdan kaynaklanıyorsa bu maliyetleri ondan talep edebilirsiniz.
 • Sigortanız varsa, durumu hemen sigortacınıza bildirin. Kendileri anlaşmalı olan firmalar ile iletişime geçeklerdir.
 • Sızıntı olan alanların resimlerini ve videolarını mutlaka alın. Olası anlaşmazlıklarda bunlar size delil olacaktır. Haklılığınızı ortaya koymak için önemli olacaktır. 
 • Eğer ödemeyi direk siz yaptıysanız ve sigortanız varsa mutlaka yapılan ödeme fatırlarını ya da fişlerini saklayınız.

 

 

 

 

Benzer Yazılarımız

Balgat Su Kaçak Tespiti
Balgat Su Kaçak Tespiti Angora Tesisat olarak Ankara‘da 20 yıldır kaçak su sızıntılarını tespit e...
Kaçak Su Tespiti Nedir? – Kaçak tespiti nasıl yapılır?
Atık su tesisatlarında ya da temiz su tesisatlarında çeşitli nedenlerden dolayı su kaçakları olabilir. G...
Su kaçağı tespiti fiyatları-  Cihazlarla su kaçağı tespiti
Su kaçağı durumunda çoğu insan su kaçağı tespiti fiyatları konusunda yüksek maliyet tahminlerinde bulu...
Yangın Hidrant Su Kaçak Tespiti
Yangın Hidrant Su Kaçak Tespiti Ankara Angora Tesisat olarak hizmet verdiğimiz başlıkların ilk sırasında...
Evde Koku Tespiti
Evde Koku Tespiti Evde Koku Tespiti çalışmaları sunduğumuz en karmaşık hizmetlerden biridir. Nedeni belli...
Su Sızıntı Tespiti Yapan Firmalar
Su Sızıntı Tespiti Yapan Firmalar (Ankara) Ankara‘da şirketimizin yaptığı işleri yapan birçok Su ...