Tuvalet gideri açma – Tıkanıklıkları giderme

Tuvalet gideri açma konusunda birçok yöntemler bulunmaktadır. Evde kendinizin hazırladığı malzemelerle de tuvalet gideri açma işlemi yapabilirsiniz. Tuvalet tıkanıkları en yersiz ve olmayacak zamanda olur. Bu da sizlere büyük sıkıntılar yaratabilir. Neyse ki ufak çözümlerle tuvalet gider tıkanıklığınızı açmanız mümkün.

tuvalet gideri açma

tuvalet gideri açma

Birçok tuvalet tıkanıklığı; tuvalet pompası, sıcak su, karbonat, limon tuzu ve sirke ile yapılan yöntemlerle temizlenebilir. Tuvalet gideri açma yöntemleri arasında en etkili yöntem olarak bilinen karbonat, tuz ve sirke ile yapılan karışırımdır. Bu karışım sayesinde tuvalet giderinizi hızlı bir şekilde açmanız mümkündür.

Tabi ki de her zaman doğal çözümler tuvalet giderinizi açmanıza yeterli olmayacaktır. Bu gibi büyük arızalar durumunda devreye profesyonel ekipler girmektedir. Tuvalet gideri problemi tespiti için özel cihazlar kullanılır ve gider problemi çözülür.

Tuvalet tıkanıklığında kullanılan ve evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz doğal yöntemler tuvalet giderinizi kalıcı bir şekilde açmayabilir. Geçici bir çözüm yolu olarak kullanılan bu yöntemler sizleri kısa süreliğine kurtarabilir. Bu yüzden tuvalet gider tıkanıklığı problemlerinizde uzman bir ekibe başvurmanız sizler için önemli olacaktır. Angora Tesisat profesyonel ekibi ve cihazlarıyla tuvalet gideri açma konusunda sizlere yardımcı olmak için hafta içi ve hafta sonu hizmet vermektedir.

Tuvalet Açma Pompası

Tuvalet tıkanıklığını açma için tuvalet açma pompası kullanılabilir. Bu işlem için tuvaletin taşmasını önlemeniz gerekmektedir. Eğer tuvalet sifonunu çektikten sonra su düzgün bir şekilde gitmiyorsa sifonu bir daha çekmeyin. Sifonu bir daha çekerseniz taşma sorunu yaşayabilirsiniz. Bunun yerine sifonun vanası kapatılmalıdır. Vanayı kapatarak suyun giderine daha fazla suyun gitmesini önlemiş olursunuz.

Tuvalet hazırlanmalı ve pis suyun ortalığı kirletmemesi için etrafa gazete ya da havlu yerleştirilmeli. Bu işlem sonradan yapacağınız temizliği kolaylaştıracaktır. Koku olarak sizleri rahatsız edecek olan bu pis suyun kokusundan korunabilmek için fanı ya da pencereyi açmanız gerekecektir.

Tıkanıklığa sebep veren cisme ulaşıp ulaşmadığınızı kontrol edin. Eğer tıkanıklığın sebebini görebiliyorsanız, elinize giydiğiniz eldivenin de yardımıyla cismi çıkartın.

Kaliteli bir pompa kullanımının tuvalet açma konusunda ki etkisi oldukça büyüktür. Büyük boy, dayanıklı ve kauçuk bir pompa kullanmak önemlidir. Vakum ağızlı olan ucuz pompaları kullanmayın, çünkü bunun herhangi bir etkisi olmayacaktır.

  • Eğer pompanız güzelce vakumlamıyorsa, sızıntıyı önlemek için pompanın etrafını bir bez parçasıyla sarın.
  • Kullanmadan önce pompayı sıcak suya sokup iyi vakumlamasını sağlayabilirsiniz.

Tuvalet tıkanıklığınızı tuvalet açma pompa sayesinde giderebilirsiniz. Fakat bu çözümler geçici olmaktadır. Aynı sorunu tekrar yaşayabilirsiniz. Tuvalet gider tıkanıklığı ileride daha büyük problemler yaratabilmektedir. Tuvalet tıkanıklığınızın büyük problemlere yol açmasını istemiyorsanız profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekmektedir. Angora Tesisat sizlere bu konuda hizmet vermektedir. Profesyonel ekibi ve cihazları sayesinde tuvalet tıkanıklığınızı yerinde kalıcı olarak çözmektedir.

tuvalet gideri açma

tuvalet gideri açma

Tıkanan Tuvalet Borusu Nasıl Açılır?

Tıkanan tuvalet borusu açma işlemi gider borusunun cinsine göre değişiklik göstermektedir. Tuvalet gider borusu plastik, metal ya da beton gider borusu olabilir. Farklı gider borularına farklı işlemler yapılmaktadır. Tıkanan tuvalet borusu açma işlemi için ilk önce sorunun kaynağı tespit edilmektedir.

Tuvalet giderlerinde yaşanan tıkanıklık problemleri uzun vadede büyük problemler yaratmaktadır. Profesyonellik olmadan geçici yollarla tıkanıklığı çözülen gider borularının tekrar tıkanıklık yapması muhtemeldir. Bu gibi durumlarla karışılmaması için tıkanan tuvalet borusu giderilmesi hakkında profesyonel bir ekibe başvurulmalıdır.

Tıkanan tuvalet boruları doğal yöntemlerle de açılmaktadır. Sirke, karbonat ve limon tuzu sayesinde tıkanan tuvalet boruları açılabilir. Fakat bu çözümler geçici çözümlerdir. Eğer borudaki kalıntılar parçalanmayacak kadar büyükse bunun için profesyonel cihazlar kullanılmalıdır.

Tuvalet gider borusu tıkanıklığı çeşitli sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı sadece kullanıcı hatasından kaynaklanmıyor olabilir. İnşaat yapı aşamasındayken inşaat kalıntılarının boru içine girmesi de tıkanıklık yaratıyor olabilir. Tıkanıklık gideri için öncelikle tıkanıklığın sebebinin iyi bir şekilde tespit edilmesidir. Tuvalet tıkanıklığı sadece tek bir nedenden olmayabilir. Bu sebepten dolayı tıkanıklık tespiti için özel cihazlar kullanılmaktadır.

Tuvalet tıkanıkları büyük problemler yaratmaktadır. Tıkanıklıktan kaynaklı olarak evin içerisinde koku yayılabilir. Bu sebepten dolayı tıkanıklığın bir an önce çözülmesi gerekmektedir. Tıkanıklık çözümleri için mutlaka profesyonel bir ekibe başvurmalısınız. Angora Tesisat sizlere bu konuda profesyonel ekibi ve cihazlarıyla hafta içi ve hafta sonu olmak üzere Ankara’ da destek vermektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Tuz Ruhu

Ev hanımlarının sıklıkla kullandığı tuz ruhu, tuvalet borularına zarar vermekle kalmayıp solunum yoluna da zarar vermektedir. Klozetlerde veya yer taşı tuvaletlerinde meydana gelen tıkanıklık sorunları kanalizasyona tahliye olmaz ve suyun geri tepmesiyle tıkanma problemleri yaşanır. Tuz ruhu sıvısının içerisinde bulunan asit ile tuvalet tıkanıklığı açılabilir. Aynı zamanda tuz ruhu lavabo giderlerini de açabilmektedir. Fakat tuz ruhu kullanımında dikkat edilmesi gerekilen hususlar vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kaliteli bir tuz ruhu tercih edilmelidir,
  • Tuz ruhu kullanımından önce etraf iyice havalandırılmalıdır,
  • Eldiven ve maske kullanılmalıdır,
  • Tuz ruhu dökümü sırasında üste sıçratmamaya dikkat edilmeli,
  • Tuz ruhu döküldükten sonra dökülen yer suyla iyice yıkanmalıdır.

Pis su boruları dayanıklı malzemeden üretildikleri halde bazen hasar görebilmektedir. Tuz ruhu kullanıldığında boruların aşınması gözlemlenmektedir. Aynı zamanda boruların ucunda bulunan contalar erir ve boru su kaçırmaya başlar. Bu durum alt komşunuz tarafından fark edilecektir. Bu kimyasal, tıkanıklıkları açsa bile boruyu tamamen atıklarından arındıramaz. Tuz ruhu döküldükten sonra içerisindeki atıklar yapışkan bir hale gelir ve böylelikle borunun alanı daralmış olur.

Bu gibi sebeplerden dolayı tuvalet tıkanıklığını tuz ruhuyla açmanız önerilmektedir. Tuz ruhu boruya zarar verebilir ve bu ileride tüm tesisatın değişmesi demektir. Angora Tesisat profesyonel ekibi ve ekipmanlarıyla sizlere bu konuda Ankara’ da destek vermektedir.

Benzer Yazılarımız

Su Kaçağı Arızası Nasıl Anlaşılır – Su Kaçağı Belirtileri
Su kaçağı, herkesin karşılaşabileceği problemlerden birisidir. Su kaçağı, ev sahibini oldukça zor dur...
Petek Temizliği Nasıl Yapılır ? Ayrıntılı Petek Temizliği yapılması
Kat kaloriferlerinde yüksek verim elde edebilmeniz için düzenli olarak kalorifer bakımı ve bu kaloriferlere...
Çayyolu Su Kaçağı Bulma
Çayyolu Su kaçağı Bulma Angora Tesisat ekipleri ankaranın her bölgesinde çalışmalar yürütmektedir. An...
Tuvalet gideri açma – Tıkanıklıkları giderme
Tuvalet gideri açma konusunda birçok yöntemler bulunmaktadır. Evde kendinizin hazırladığı malzemelerle d...
Pimaş Boru Açma Makinası Nedir ve Neden Gereklidir?
Giderler ile kanalizasyon arasındaki bağlantıyı sağlayan boruların teknik adı olan pimaş boru açma mak...
Temiz Su Kaçağı Nasıl Bulur
Temiz Su Kaçağı Nasıl Bulur? (0531 981 58 77) Temiz Su Kaçağı Nasıl Bulunur? Su Kaçak Tespiti ve Termal...