Su Tesisat Kaçağı Ankara

Su Tesisat Kaçağı Ankara (Noktasal Tespit)

Su Tesisat Kaçağı Ankara da nasıl yapılır öncelikle bunu iletelim. Bilgileri net anlamanız için belli başlı terimlerin ne demek olduğunu belirtelim.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Bir evin, işyerinin veya apartmanın sıhhi tesisatı, basınçlı su tedarik borularından oluşur. Kurşun borular neredeyse kullanılmasa da, çelik borular, bakır borular, mekanik sıhhi tesisat armatürleri ile birleştirilmiş veya kaynaklı yaygın olarak kullanılmaktadır.

Metal boruların yerini büyük ölçüde polietilen borular (PER) (Plastik) veya çok katmanlı borular almıştır. Su hacmine göre farklı kesitlerdeki PVC borular ile atık suların iç tesisat seviyesinde tahliyesi sağlanmaktadır.

Bir su sızıntısı herhangi bir evde ciddi hasarlara neden olabilir. Rutubet ve küf oluşumu, pas izleri, tavanda lekeler, kötü koku gibi belirtiler ile kendini belli edebilir. Aylık gelen yüksek faturaların nedeni büyük ihtimalle su sızıntısıdır. Şirketimiz Ankarada su kaçağı tespiti ve tamiri işini göz önünde bulundurarak bu tür durumlar için tercih edebileceğiniz bir firmadır.

Su Tesisat Kaçağı Ankara

Su Tesisat Kaçağı Ankara

Su Tesisat Kaçağı Ankara

Genel olarak, görünmez bir su sızıntısının olduğunu gösteren belirli işaretler vardır. Örnek vermek gerekirse; üst kattaki komşunuzun banyosunun hemen altında bulunan tavanın nemini mutlaka sürekli olarak kontrol etmelisiniz. Bizim gibi kurumsal ve çalışma ruhsatlı su tesisat tamiri yapan usta da gerekli önlemleri almanızı tavsiye eder. Aynı zamanda ara ara su saatinizi de kontrol etmenizi tavsiye edebilir. Abartlılı bir durum olduğunda destek isteyebilirsiniz.

Görünmez bir sızıntı durumunda, sayacınız aracılığıyla hızlı bir şekilde tespit edebilirsiniz. Yani siz yokken hiç su kullanmadığınız halde çalışmaya devam ediyorsa evin herhangi bir yerinde su kaçak durumu olabilir. Su Sızıntısı ile karşı karşıyasınız demektir.

Ayrıca, su sızıntısı kusurlu bir contayla ilgiliyse, işin uzmanı için bu durum oldukça basittir. Tamiri hiç zor değildir. Tabii tecrübeli bir usta için.

İşte burada sizlere de önemli işler düşüyor. Evinize çağıracağınız Su Kaçak Tespiti Ustasını iyi seçmelisiniz. Deneyim ve tecrübesi sizlerin sorunlarının çözülmesinde önemli rol oynayacaktır.

Su Tesisat Borusunda Su Kaçağı Bulma

Su Tesisat Kaçağı Ankara Firmaları; su kaçaklarını Termal Kamera kullanarak bulurlar. Bu sayede evinize zarar veremeden bulup sonrasında tamir işlemlerinin yapılması sağlanır. Sadece su kaçağını tespit etmiyoruz. Dilerseniz tamiri içinde destek oluyoruz.

Ancak bu durumda biraz netleştirilmesi gereken detaylar var. Bazı müşterileri tamiri işlemlerinin tespit ücreti içinde olduğunu düşünüyorlar. Bu durum böyle değildir. Nasıl olduğunuz aktaralım.

Tespit Ücreti Neyi Kapsar

  1. Termal Kamera Cihazla Su Kaçağı Bulma
  2. Akustik Cihazla Su Kaçak Tespiti

Tespiti Ücretinin Dışındaki Fiyatlar

  • Patlak Su Borusu Tamiri
  • Duvar Tamiri
  • Fayans Tamiri
  • Lavabo Küvet Tamiri

Biz Kimiz

Su Tesisat sorunlarında, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve projeniz boyunca size destek olabiliriz. Rutin görevler, onarımlar veya kurulumlar için olsun, su sıhhi tesisatta en iyi ustaları işe alıyoruz. Mülkünüze saygı duyacağız. Temiz ve düzenli bir iş yapmak için çaba göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

 

 

 

Benzer Yazılarımız

Kanal Görüntüleme Kamerası ile ilgili bilgiler
Kanal görüntüleme kamerası sayesinde tesisatın içinde bulunan tıkanıklıkların kaynağı kolay bir şek...
Yangın hidrantı kaçağı bodrum, Hidrant kaçakları
Hidrant suyu, kaynağını şehir şebekesinden alır. Ancak şehir şebekesinden gelen suyun basıncı, hidrant...
Tesisat kaçakları ve giderme yolları
Tesisat kaçakları denildiği zaman aklımıza temiz su, pis su ve ısıtma sistemlerinde hasarlar sonucu oluş...
Merkezi sistem petek ısınmıyor probleminin çözümü
Yaşam alanlarının ısıtılması amacıyla kalorifer sistemlerinde kullanılan panel radyatörler halk arası...
Tavandan su akması nasıl önlenir? – Su akma nedenleri
Tavandan su akması durumu, üst katta tesisat borularında meydana gelen sızıntıların bir sonucudur. Ayrıc...
Steteskop İle Su Kaçağı Bulma
Steteskop İle Su Kaçağı Bulma (Ankara) Her hanede, su tüketimini belirleyebilmek için her evin su borusuna...