Su Kaçağı Tespiti Cihazı İle Kesin Çözüm

Son yıllarda tesisat konusunda çıkan yenilikler arasında su kaçağı tespiti cihazı için kullanılan cihazlar sorun tespiti konusunda çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Aynı zamanda da eskiye göre çok daha düşük maliyet ile sonuç almanızı sağlıyor. Eskiden tek çare, su kaçağını tespit etmek için kırıp dökerek sorunlu bölge aramaya çalışılır ve bu iş oldukça da uzun sürerdi. Hatta bazen günlerce sorun tespit edilemeden kullanılamaz halde kalırdı. Üstelik su kaçağı tespit edildikten sonra da kırıp dökülen yerlerin eski haline getirilmesi ayrı bir külfet olmaktaydı.

Su kaçağını bulmak bu kadar zor olmamalı!

Nihayetinde bu işler için üretilen cihazların piyasada kullanımına başlanması ile bu tür sorunlar çok kısa sürede halledilebiliyor. Gerekli görülürse sadece su kaçağının olduğu bölge tespit edilerek değişim ya da onarım yapılacak olan kısım kırılarak tamiri çok kısa sürede mümkün olabiliyor.

Rothenberger Su Kaçağı Tespiti Cihazı

Rothenberger tesisatta sorun tespit etme ve çözüm konusunda son teknolojiyi kullanarak üst düzey kolaylıklar sağlayan uzman bir markadır. Su kaçak tespiti cihazı basit bir dış sesi filtreleyen kulaklık ve ona entegreli mikrofondan oluşur. Amacı su kaçağı olan yerde kaçak sesini güçlendirerek duyulacak seviyeye getirmek. Bu ses sayesinde su kaçak tespiti yapılır. Rothenberger su kaçak tespiti için kullanılan cihaz ile akustik dinleme ve ses algılamadaki kalitede üst düzey bir performans elde edersiniz. Ayrıca ses netlik durumu, garanti süresi ve frekans aralığı gibi konularda da uzmandır.

su kaçağı tespiti cihazı

su kaçağı tespiti cihazı

Rothenberger Su Kaçak Cihazı İle Sorun Giderme

Başta eski binalar olmak üzere, eskiyen borular ve yıpranmış tesisatlar zamanla arızalar çıkartmaktadır. Birde tabi ki kullanım hataları gibi birçok neden ile tıkanan borularda su kaçağı olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kaçağın olduğu bölgede atık suyun borulardan taşması, yüzeyde nemlilik ya da alt kat tavanından sızıntı ve kötü koku şeklinde kendini belli etmektedir.

Rothenberger su kaçak cihazı bu durumda devreye girer ve hızlı bir şekilde nemi ölçer aynı zamanda da akustik ses dinleme özeliği sayesinde sorunlu bölge çok kısa sürede tespit edilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti Ve Çözüm Uygulaması

Bazı durumlarda su kaçağı bulma ve tamiri, boru kırılmaları, imalat esnasında borunun tam anlamıyla yerleştirilememesi, conta kullanılmaması, çökme, eğitimsizlik ve birden çok sifon kullanılması gibi sebeplerden dolayı zor ve yüksek maliyetli olabilir. Bazen bütün sistemin değişmesi gerekirken, dikey borularda su kaçağı olan bölgenin kesilmesi ve araya kayar manşon konulması doğru olacaktır.

Pis su borularında meydana gelen su kaçağı tespit edildikten sonra kaçağın yerine ve cinsine göre tamir etme süreci başlar. Pis su tesisatlarında genellikle PVC borular kullanılırken, çok eski binalarda künk adlı döküm borularının da takıldığı görülür.

su kaçağı tespiti cihazı

su kaçağı tespiti cihazı

Pis su kaçaklarına, klozet bağlantı noktaları, lavabo sifon bağlantıları, akrilik küvet bağlantılarında rastlanabilir ve bu tür kaçaklar kırılmadan kısa bir sürede kolayca tamir edilir.

Kalorifer tesisatlarındaki su kaçağı tamiri, temiz su tesisatlarındaki su kaçağı tamiri ile birebir benzerlik gösterir. Kalorifer tesisatı ile ilgili su kaçağı tamirindeki tek fark, su kaçağının oluşabileceği noktaların farklı olmasıdır. Bir diğer deyişle su sızıntısı, borularda, kombi ve kazanın içinde, ya da petekler ve radyatör vanalarında olabilir, tamirat aşamasında bu hususlara dikkat edilir.

Tüm bu işlemler arızanın çeşidine göre değişmektedir. Su kaçağı bulma konusunda uzman ekip doğru olan sonuca ulaşmak için gerekli teçhizata sahip olmalıdır. Burada önemli olan nokta, böylesine profesyonel cihazların kullanımı konusunda uzman ekiplerin olmasıdır. Konusunda uzman servislerden alacağınız destek ile çok daha kolay çözüm elde edeceksiniz.

Benzer Yazılarımız

Tavandan su akıyor ne yapmalıyım? – Çözüm yolları
Birçok evde tavandan akan sular, büyük bir sorunun olduğunun göstergesidir. Büyük bir sorun diyoruz, bunu...
Ankara Su Borusu Kaçak Tamiri
Ankara Su Borusu Kaçak Tamiri Su tesisat uzmanları kullandıkları cihazlar ile gizli sızıntıları bulurlar...
Tuvalet açma teli – Kullanım alanları
Tuvalet tıkanıklığını açmak için kullanılan yöntemlerden bir diğeri de tuvalet açma teli malzemesidi...
KANAL GÖRÜNTÜLEME ROBOTU
Evlerimizde sıklıkla yaşadığımı tesisat tıkanıklığı problemlerine teknolojik çözümler. Kanal gör...
Yangın hidrant kaçağı nedir, ne işe yarar?
Toplu yaşamın kurulu olduğu her yerleşim yerinde ve hatta doğal ortamlarda dahi yangın çıkma tehlikesi b...
Evde Su Kaçağı Bulma
Evde Su Kaçağı Bulma Ev içinde oluşan su kaçağı oldukça moral bozar. Peki bu sorunu siz kendiniz çöze...