Profesyonel kanal temizleme işlemleri

İçinde yaşadığımız şehirler giderek gelişiyor ve genişliyor. Yapıların ve dolayısıyla insanların artması ile birlikte, yeni altyapı sistemlerine ihtiyaç var. Tabi ki bunun yanı sıra altyapı sistemlerinin de düzenli olarak bakımının yapılması gerekiyor. Çünkü çok çabuk kirlenip tıkanıyorlar. Profesyonel kanal temizleme işlemleri bu yüzden oldukça önemli.

Kalabalık şehirlerde yaşayan insanlar için zaman oldukça önemli. Ayrıca büyük şehirlerde akıp giden bir düzen var ve bu düzenin aksaması, birçok probleme neden olabilir. Altyapı sistemlerinde meydana gelen aksaklık da bunlardan bir tanesidir.

Hepimiz biliyoruz, lavabomuz tıkandığında ya da bulunduğumuz sokak ya da caddede kanalizasyon tıkanıklığı meydana geldiğinde, hayatımız adeta felç oluyor. Birçok işimizi yapamıyoruz ve yapamadığımız işlerimiz, diğer işlerimizi de etkiliyor. Yani zincirleme bir etki söz konusu.

Bu yüzden altyapı sistemlerinin aksamadan ilerlemesi oldukça önemlidir. Bu sistemin aksamadan devam etmesini sağlayanlar ise yerel yönetimler ve altyapı hizmeti veren firmalardır.

Birçok kişi sokak ya da caddelerde bulunan kanalizasyon sistemlerinin tıkanmasında, yalnızca belediyelerin, soruna müdahale ettiğini düşünür. Bu düşünce kısmen doğrudur. Ancak belediyelerin de bir kapasitesi olduğunu unutmamak gerekiyor.

Sistemde bir sorun meydana geldiğinde, sorunun giderilmesi adına bu iş ile ilgilenen birçok firma görev yapar. Hatta belediyelerin hizmet aldığı firmaların olduğunu da söyleyebiliriz.

Ancak biz burada sokak ya da caddelerdeki kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen sorunlardan ziyade, bina etraflarında bulunan kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen sorunlardan bahsedeceğiz.

profesyonel kanal temizleme

profesyonel kanal temizleme

Çünkü bina etraflarında meydana gelen sorunlarda en çok bahsettiğimiz özel firmalar devreye giriyor.

Ankara kanal temizleme

Bina etraflarında bulunan kanal sistemleri, sokak ya da caddelerde bulunan ve kolektör adı verilen sistemlere bağlanıyor. Bina etrafındaki sistemlerde meydana gelen herhangi bir sorunda, bina sakinlerinin sıkıntı yaşadıklarını söyleyebiliriz.

Evsel atıkların sistemden dışarıya atılamaması durumunda, yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok iş aksayabilir ve sıkıntılı zamanlar yaşanabilir.

Ankara kanal temizleme işlemlerinde öncelikle, sistemde meydana gelen arızalar ya da tıkanıklıklar tespit edilir. Bu işlem için gelişmiş cihazlar kullanılır. Günümüzde artık boru içlerinde meydana gelen herhangi bir arızayı tespit etmek oldukça kolaydır. Ancak şunu belirtelim ki, birçok farklı sorunun çözümü için deneyim gereklidir ve deneyim birçok işte olduğu gibi, bu tür işlerde de önemini korumaya devam ediyor.

profesyonel kanal temizleme

profesyonel kanal temizleme

Robot ve kamera sistemleri, boru içlerindeki tıkanıklıkları tespit etmede kullanılır. Tabi ki yalnızca tıkanıklıkları değil, borularda meydana gelen ezilme ve çatlak gibi sorunların da tespit edilmesinde kullanılır.

Çelik ve oldukça uzun bir kablo, traktör ya da robot adı verilen cihaza bağlıdır. Uzun kablo sayesinde, borunun en derinlerine kadar ulaşılabilir. Kameranın ise 360 derece bir görüş açısı vardır. Bu sayede boru yüzeyinin tamamı görülebilir.

Boru içlerine ulaşım sağlanabilmesi için, boruları birbirine bağlayan bacalardan giriş yapılması gerekir. Bina etraflarında bulunan bu bacalar, projede öngörülen aralıklar ile yerleştirilirler. Bazı durumlarda baca girişleri; toprak kapatması, yağışlar ve toprak çökmeleri gibi nedenlerden dolayı kaybolabilirler ve yüzeyde görünmeyebilirler. Bu gibi durumlarda ise akustik ses tespit cihazı ve dedektör cihazı ile baca yeri saptanır.

Boru içlerinde tespit edilen tıkanıklıkların durumu incelenir. Üç tip tıkanma söz konusudur. Yumuşak cisimlerin neden olduğu tıkanma, orta sertlikte cisimlerin neden olduğu tıkanma ve sert cisimlerin neden olduğu tıkanma gibi.

Bu tür sınıflandırma yapılmasının nedeni, duruma müdahale etmek ve sorunu çözmek adına ne gibi bir yol izleneceğinin belirlenmesidir. Mesela yumuşak cisimlerin neden olduğu tıkanmalar, kanalizasyon sistemlerinde sıklıkla görülürler. Basınçlı su ile bu sorun kolaylıkla giderilir. En az iki defa basınçlı su ile boru içlerine müdahale edilir. En az bir defa da boruların içlerinin temizlendiğinden emin olunmak için basınçlı su işlemi uygulanır.

Orta sertlikte ve sert cisimlerin neden olduğu tıkanmalarda ise ucunda parçalayıcı bir fırça bulunan aparatlar kullanılır. Bu aparatlar ile sert cisimler parçalanır ve fırça cisimleri dışarıya doğru çeker. Daha sonrasında ise basınçlı su ile sistem temizlenir.

Kanal açma

Bina içlerinde de aynı yöntemin uygulandığını söyleyebiliriz. Ancak bina içlerinde kullanılan araçlar biraz daha farklıdır. Hem boyut olarak, hem de işlev olarak…

Kanal açma işlemlerini geniş bir açıdan ele almak gerekiyor. Boru giderlerinden çıkan cisimlerin niteliği ise inanılmazdır. Birçok kişinin “bunu damı atmışlar” dedikleri birçok cisim ile karşılaşılabilir. Zaten tıkanmanın nedeni çoğunlukla kullanıcıların neden olduğu hatalardır.

Ankara tıkanıklık açma

Ankara ilinin her ilçesinde Angora Tesisat olarak tüm kanal tıkanıklıklarını başarı ile gideriyoruz. Gelişmiş cihazlar ve nitelikli personelimiz ile sorununuzu çık kısa bir sürede çözüyoruz.

Ankara tıkanıklık açma işlemlerinde profesyonel bir yaklaşım sergiliyoruz.

profesyonel kanal temizleme

profesyonel kanal temizleme

Yenimahalle kanal açma

Yenimahalle gibi nüfusun yoğun olduğu ilçelerde, kanalizasyon tıkanmaları sıklıkla yaşanabiliyor. Angora Tesisat, Yenimahalle kanal açma işlemlerinde de en çok tercih edilen firma…

www.angoratesisat.com adresinden bizlere ulaşabilir ve her türlü sorununuz için yardım isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılarımız

Su kaçağı tespiti fiyatları-  Cihazlarla su kaçağı tespiti
Su kaçağı durumunda çoğu insan su kaçağı tespiti fiyatları konusunda yüksek maliyet tahminlerinde bulu...
Ev Su Tesisatı Nasıl Çekilir – Tesisat nasıl döşenir
Su tesisatı döşeme işlemi ciddiye alınması gerekilen bir konudur. Peki, ev su tesisatı nasıl çekilir? G...
Kanal açma işlemleri nasıl yapılır?
Kanal açma, meydana gelen tıkanıklığın giderilmesidir. Kanal açma işlemi için özel ekipmanlar kullanı...
Petek temizleme Ankara Mamak – Petek temizleme yöntemleri
Petek temizleme işlemleri eskiden peteklerin sökülüp, su ile yıkandıktan sonra yerine takılması şeklind...
Kombi su kaçağı bulma – Su kaçağı bulma yöntemleri
Eski binaların kalorifer tesisatının demir borudan yapıldığı bilinmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde ...
Su kaçağını bulan cihaz Ankara – Kaçak bulan cihazlar
Günümüzde su kaçağını bulmak için geliştirilen cihazlar, kırma ya da dökme olmadan tamirat işlemleri...