Petek temizleme ankara fiyat hakkında bilgiler

Petek temizliği düzenli olarak yapılmadığında, hem ısınma problemleri yaşarsınız hem de daha fazla masraf etmeniz gerekebilir. Petek temizleme Ankara fiyat oranları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, makalemizi okumaya devam etmenizi tavsiye ederiz.

Petek temizleme ankara fiyat

Petek temizleme ankara fiyat

Kombiyi yüksek ayarda yakmanıza rağmen evinizin ya da iş yerinizin ısınmaması, oldukça can sıkıcı bir durumdur. Doğalgaz faturanız, ısınmadığınız halde çok gelir. Bu problemden kurtulmak için yapılacak en doğru şey, petekleri işinin ehli, bilgi ve deneyim sahibi ekibimize temizletmektir. Temizleme işlemini, son teknoloji makinelerle yapmaktayız.

Kalorifer sisteminin temizliği uzmanlık gerektiren bir alandır. Bireysel olarak faaliyet gösteren kişileri tercih etmemenizi öneriyoruz. Böylece bütçeniz daha fazla sarsılmamış olur.

Kirlenen parçalar ve kombi pompası, zamanla arızalara sebep olur. Petek temizliği için ödeyeceğiniz paradan fazlasını, bozulan parçalar için ödemek zorunda kalırsınız. Petek temizletme fiyatı, her ay ödediğiniz yüksek doğalgaz faturanıza ve başka masraflara göre oldukça makul kalacaktır.  Üstelik yaşam alanınızın ısınmasından doğan rahatlığı da yaşayacaksınız.

Kullandığımız makineler ve kimyasal sayesinde uzun süre, kalorifer sisteminden yüksek randıman alabilirsiniz. Temizlenen petekler yaklaşık %25 oranında yakıttan tasarruf sağlamaktadır.

Petek Temizleme Neden Gereklidir?

Temizlenen petekler, suyun sirkülasyonu daha iyi gerçekleştiği için ortamı daha çok ısıtır. Eviniz ısınma problemi başlayana kadar, belki de petek temizleme neden gereklidir sorusu, aklınıza dahi gelmemişti.

Hepimiz sahip olduğumuz eşyaları, en verimli şekilde kullanmak isteriz. Bunun için de eşyaların rutin bakımlarına dikkat etmemiz gerekir. Zamanla peteklerin içinde çamur, tortu ve pas birikerek suyun devir daimini engeller. Su, peteğin her yerinde dolaşamadığı için, geçen zamanla birlikte farklı sorunlar oluşabilir. Düzenli yaptırmadığınız ısıtma sistemindeki temizlik, bakın hangi problemleri doğurabilir.

  • Isıtma sistemi, istediğiniz ısıya ya ulaşmaz ya da ulaşması uzun zaman alabilir.
  • Sistemin bir kısmı ısınırken diğer kısmı soğuk kalabilir.
  • Isınmadaki düzensizliği ortadan kaldırmak için kombiyi pek çok defa açıp kapatmak zorunda kalabilirsiniz.
  • Kombi filtresi, sistemde biriken kirler yüzünden sürekli tıkanma yapabilir.
  • Kombi ve tesisat parçaları, tıkanmaya bağlı olarak bozulabilir.

Temiz su, kombinizin düşük güçle çalışmasını sağladığı için ömrünü de uzatır. Kombinin performansı yükselir, petekler tamamen ısınır. Kombi, sistem temizken daha ekonomik çalışır ve sonuç faturaya yansır. Aslında hepimizin istediği şey gerçekleşir. Düşük fatura!

Petek temizleme ankara fiyat

Petek temizleme ankara fiyat

Kalorifer sistemi çamur, tortu ve pas gibi maddelerle tıkandıkça, kombi daha fazla ses çıkararak çalışmaya başlar. Kombinin gereksiz sesler çıkarması, pek çok kişiyi rahatsız eden bir durumdur.

Petek Temizleme Makinesi

Soğuk kış günlerinde kat kat giyinmek kadar, can sıkıcı bir şey yoktur herhalde. Petekler tıkandığı için kombi cihazınızdan verim alamazsınız ve yüksek ısılarda cihazınız çalıştığı halde, evde kat kat giyinmek zorunda kalırsınız. Bu problemi kısa sürede çözmenizi sağlayacak petek temizleme makinesi, ne işe yarar biraz bahsedelim.

Petek temizliğinde eski usuller tarihe karışmıştır. Gelişmiş cihazlarla daha iyi sonuçlar alınmakta ve daha uzun süre kullanım sağlanmaktadır.

Kalorifer sistemi makine ile temizlenirken makineye uyumlu kimyasal da kullanılır. Peteklere zarar vermeyen kimyasal, bütün tortuları temizler. Kalitesiz kimyasallar, kalorifer sisteminde kalıcı zararlara sebep olabilir.

Biz firma olarak Rothenberger marka makine ve kimyasalını kullanıyoruz. Piyasanın en çok tercih edilen markası olan Rothenberger ile çok iyi sonuçlar alıyoruz. Bizim için müşteri memnuniyeti her şeyden önemlidir.

Peki makine ile peteklerin temizliğini nasıl mı yapıyoruz?

Makinenin ağzını peteğe bağladıktan sonra makinemize uyumlu kimyasal, kalorifer sistemine verilir. Sistemde kimyasalın dolaşması sağlanır. Peteklerdeki tortuyu, pası iyice temizledikten sonra durulama işlemine geçilir. İyice durulandığından emin olmak için, sisteme iki kez temiz su verilir. Bu şekilde sistem, tamamen temizlenmiş olur, size de keyfini çıkarmak kalır.

Petek temizleme Ankara fiyat oranları, yaptığımız bu işlemler yanında oldukça düşük kalmaktadır.

Kalorifer Peteği Nasıl temizlenir?

Aslında rutin olarak yapılması gereken petek temizliğini aksattığımız zaman, tıkanma yüksek boyutlara ulaşacak ve belki de kombi cihazının bozulması ile sonuçlanacaktır. Kalorifer peteği nasıl temizlenir sorusunun cevabını vererek, düzenli bakım yaptırmanın önemini anlatmaya çalışalım.

Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki, petek temizliğini siz de yapabilirsiniz. Ancak sizin yapacağınız temizlik, yüzeysel olacak ve uzun vadede pek işe yaramayacaktır. Peteklerin vanasını açıp içindeki pis suyu tahliye edebilirsiniz. Radyatörün içine çöken tortuları temizlemeniz mümkün olmadığı için, uzun vadede sağlıklı sonuç alamayabilirsiniz. Üstelik petekleri temizleyeyim derken eşyaları, parkeleri kirletebilirsiniz. Bu konuda uzman kişilerden yardım almanızda her zaman fayda var. Yukarıda belirttiğimiz gibi, makine ile yapılan temizlik sistem içindeki her türlü kiri söker atar.

Petek temizleme Ankara fiyat konusunda, Angora Tesisat olarak müşterilerimize her zaman pratik çözümler sunuyoruz.

Benzer Yazılarımız

Petek temizleme makinesi ile ısınma sorunlarınıza son
Petek olarak bilinen radyatörler sayesinde soğuk havalarda sıcak ortamlara  sahip oluruz. Ancak zamanla ıs...
Su Kaçağı Tespiti Ankara Yenimahalle
Su Kaçağı Tespiti Ankara Yenimahalle Binaların yoğun olduğu bölgelerde su kaçak sorunlarıda yoğun olur...
Kombi su basıncı nasıl artırılır? – Basınç artırma yolları
Kombi, ısınmanın en kolay yoludur. Kombi gerektiği gibi kullanıldığında hem doğalgaz tasarrufu sağlan...
Sıcak su tesisatı – Tesisat hakkında bilgiler
Tesisat, herhangi bir sistem olan sıvıların geçtiği geniş bir uygulama yelpazesini barındıran ısıtma, ...
Pimaş Boru Açma Makinası Nedir ve Neden Gereklidir?
Giderler ile kanalizasyon arasındaki bağlantıyı sağlayan boruların teknik adı olan pimaş boru açma mak...
Duvarda Su Borusu Tespiti
Duvarda Su Borusu Tespiti Su Kaçağı sorunların da ilk iş sorunlu olan, Duvarda Su Borusu Tespiti yapmakla b...