Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları Ankara

Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları ilden ile, mahalleden mahalleye bile değişir. Kullanılan araç gereç ve tecrübe fiyatları etkileyen en büyük etkendir. Büyük şehirlerde yaşayan ve lavabo tıkanıklığı yaşayan birçok kişi, tıkanıklık giderme işlemlerinin pahalı olduğunu sanır. Oysa ki gelişmiş cihazların ve yöntemlerin kullanılması ile birlikte, tıkanıklık giderme işlemleri, eski yöntemlere göre daha ucuza mal olmaktadır. Lavabo tıkanıklığı açma fiyatları, firmaların fiyat politikalarına, deneyimlerine ve sorunun türüne göre değişkenlik göstermektedir.

Lavabolar Neden Tıkanır? Çözümleri Nelerdir?

Aslında fiyatlar her zaman için müşteriler tarafından belirlenmektedir. Çok az da olsa bazı firmalar, diğerlerine göre daha pahalı sayılabilecek bir politika izlerler. Ancak yine de son söz müşterinindir. Mesela müşteri daha öncesinden bu işlemi yaptırmışsa ve yeniden yaptırması gerekiyorsa, öncelikle fiyat araştırması yapar. Daha önce yaptırdığı fiyattan daha pahalıya aynı işlemi yaptırmaz.

Dolayısıyla fiyatlar hep aynı oranlarda sabit kalır. Tabi ki lavabo tıkanıklığı açma fiyatları, enflasyon ve giderlere göre artabilir. Ancak çok fazla artmayacağını belirtelim.

Gelişmiş cihazlar sayesinde kırma ve dökme olmayacağı için de fiyatların oldukça makul olduğundan bahsedebiliriz. Önemli olan, gelişmiş cihazları ustaca kullanabilen ve deneyim sahibi firmalara, tıkanıklık giderme işlemlerini yaptırmanızdır.

Her ne kadar firmaların elinde gelişmiş cihazlar bulunsa da, acemi olan ve firma bünyesinde çalışan kişiler, ellerindeki cihazlara rağmen, kırmaya ve dökmeye devam edeceklerdir. Bu söylediklerimiz yaşanmış gerçeklerdir.

Fiyat araştırması yapmadan önce yukarıda anlattıklarımızı göz önünde bulundurmanız yararlı olacaktır.

Tuvalet açma ilacı

Tuvalet ya da banyo giderlerini açmada kullanılan kimyasallar, halk tabiri ile ilaç diye adlandırılır. Tesisat firmalarının birçoğu aslında ilaç kullanmaz. Her ne kadar oldukça güçlü ve etkili olsalar da, uzun vadede çevreye zarar verirler. Ayrıca boruların aşınmasına da neden olurlar.

Tabi ki borulara zarar vermeyen markalarda vardır. Ancak bu markalar oldukça pahalıdır ve her tesisat firması da kullanmaz.

lavabo tıkanıklığı açma fiyatları

lavabo tıkanıklığı açma fiyatları

Tuvalet açma ilacı, yalnızca tuvalet alanlarında kullanılmaz. Banyo gideri ve balkon gideri gibi alanlarda da kullanılır. Tabi ki tıkanıklığa neden olan cismin türü, ilacın kullanılıp kullanılmayacağını belirleyen önemli bir kriterdir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Uzman Kişilerin Yapması Gerekir

Tıkanıklık sorunu yaşadığınızda, yapacağınız ilk iş, tıkanıklığın nedenini bulmak ve bazı yöntemleri demek olacaktır.

Söz konusu tuvalet olunca, bu alanda gerçekleşen bir sorunun hemen giderilmesi gerekir. Sürekli kullanım alanı olduğundan dolayı, giderilmeyen sorun, her geçen saniye daha da sıkıntı vermektedir.

Ankara Tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır sorusunun birden fazla cevabı vardır. Ancak pompa ya da askı teli gibi yöntemleri kesinlikle bu alanlarda denemeyin. Bu yöntemler genelde mutfak lavabolarında işe yarar. Ayrıca pompa yöntemi de tuvalet alanlarında bir işe yaramaz. Burada amaç tıkanıklığa neden olan cismi parçalamak ve giderden aşağı, sistemin devamına gitmesini sağlamak olacaktır.

Dolayısıyla parçalayıcı ya da çözücü bir şeylere ihtiyacınız olacaktır. Mesela kuvvetli kimyasallar gibi…

lavabo tıkanıklığı açma fiyatları

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Daha öncede belirttiğimiz gibi, mutfak lavabolarında kullandığınız tıkanıklık açma yöntemlerinin hiçbirisi, tuvalet alanlarında meydana gelen tıkanıklıklarda bir işe yaramaz. Mesela bitkisel bazlı çözücülerin kullanılması gibi…

Tabi ki sirke, limon ve tuz gibi nesnelerden bahsediyoruz…

Peki tuvalet alanlarında meydana gelen tıkanıklıkları gidermek için ne kullanmalısınız?

Güçlü kimyasal çözücüler. Ancak bu çözücüleri kullanmadan önce mutlaka bazı önlemleri almalısınız. Aslında tıkanıklık açma teli adı verilen bir aleti de kullanabilirsiniz. Ancak apartman daireleri gibi alanlarda genelde bu alet kullanılmaz.

Ancak bahçeli ev ya da müstakil ev gibi alanlarda bunun gibi aletleri saklayacağınız bir yer varsa, bulundurabilirsiniz.

Tuz ruhu ya da karpit gibi güçlü asidik ve parçalayıcı özelliği olan kimyasalları, tuvalet tıkanıklıklarının giderilmesinde kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce maske ve eldiven gibi malzemelere ihtiyacınız olacak.

Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri

Yukarıda anlattığımız yönteme devam edelim. Gerekli önlemler arasında, tuvalet alanlarının havalandırılması ve kimyasal kullanımı boyunca da hava sirkülasyonunun devamlı olarak sağlanması gerekir.

Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri arasında en etkilisi ve en tehlikelisi, tuz ruhu ya da karpit ile yapılanlardır.

Yaklaşık yarım kilo kadar karpiti, tuvalet giderinden boşaltın. Ardından tuvalet alanının kapısını kapatın ve yaklaşık 15 dakika kadar bekleyin. Sonra karpitin ardından 2 litre kadar kaynar su boşaltın.

lavabo tıkanıklığı açma fiyatları

lavabo tıkanıklığı açma fiyatları

Eğer ilk seferinde tıkanıklık giderilmemişse, işlemi birkaç defa daha tekrarlayın. Genelde tıkanıklıklar giderilecektir. Ancak inşaat artıkları, diğer pislikler ile birleşip, zamanla tıkanıklığa neden olmuşsa, o zaman bu kimyasallar bir işe yaramayacaktır.

Bu durumda daha profesyonel yöntemlere ihtiyaç olacaktır.

Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri

Gerek klozet tıkanıklığı olsun, gerekse tuvalet tıkanıklığı olsun, inşaat artıklarından oluşan ve kimyasallar ile giderilemeyen tıkanıklıklarda, basınçlı su ve parçalayıcı aparatlar devreye girer.

Klozet tıkanıklığı açma yöntemleri ve diğer açma yöntemleri, robot adı verilen cihaz ile gerçekleştirilir.

Robota bağlı bir sonda ve sondanın ucunda da parçalayıcı bıçak bulunur. Tıkanıklık tespit edildikten sonra, sonda başlığı borudan içeriye bırakılır ve çalıştırılır. Nesne parçalarına ayrılarak, sistemde aşağı doğru gönderilir ve işlem tamamlanmış olur.

Benzer Yazılarımız

Kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor
Kömürlü ısınma sistemleri merkezi sistemli ve kat kaloriferi olmak üzere 2 şekilde kurulmaktadır. Merkez...
Su Kaçakları Faturaları Etkiler Mi
Su Kaçakları Faturaları Etkiler Mi? Çok önemli konudur su kaçağı. Birçok kişi maalesef olayın farkın...
Aletle kaçak tespiti Ankara ilinde nasıl yapılıyor?
[toc] Ankara ilinde faaliyet gösteriyoruz. Yıllardan bu yana, Ankaralıların tıkanıklık ve su kaçağı pr...
Kanalizasyon Borusu Açma Nasıl Yapılır? Yapılan işlemler
Kanalizasyon borularını iki türde ele almak gerekir. İç tesisatta bulunan borular ve dış tesisatta buluna...
Su Sızıntısı Tespiti Ankara
Su Sızıntısı Tespiti Ankara Evlerde ya da işyerlerinde oluşan su kaçakları sizi üzer. Bu durumda Su Sı...
Su kaçağı Çankaya ilçesinde nasıl gideriliyor?
Su kaçağı Çankaya gibi önemli bir ilçede dahi sıklıkla görülen bir problem olarak kendine yer bulmakt...