Kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor

Kömürlü ısınma sistemleri merkezi sistemli ve kat kaloriferi olmak üzere 2 şekilde kurulmaktadır. Merkezi sistem bir binada ortak bir kazandan yayılan ısı enerjisinin tüm dairelere verilmesi ve ısıtmanın sağlanması prensibine göre çalışmaktadır. Merkezden yayılan sıcak su tüm tesisatı gezerek her bir hanenin peteklerine ulaşmakta ve bu sayede ısınma sağlamaktadır. Öte yandan kat kaloriferinde merkezi sistem prensibine yakın bir çalışma sistemi olmakla birlikte kazanlar her daireye özel olarak yerleştirilmektedir. Yani kömürlü kazan sistemi minimize edilmiş bir alet olarak her daireye bağımsız ve ayrı ayrı döşenmektedir. Kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor şeklinde gelen şikayetlerin çözümü için kalorifer sisteminin yapısı önemli olmaktadır. Bu nedenle Angora Tesisatın uzman ekibi öncelikle bilmeniz gereken tüm konularda sizleri bilgilendirmeyi ilke edinmiştir.

kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor

kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor

Kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor nedeni ne olabilir?

Isınma sistemlerinde yakıt her ne olursa olsun peteklerde ısınma sorunu yaşanıyorsa ilk akla gelen sorun peteklerde hava birikmesi, tesisatta bir kaçak ya da arıza olması ya da kalorifer tesisatında tıkanıklık olmasıdır. Peteklerde hava birikmesi purjör vanası yarım açılıp su geldikten sonra tekrar sıkıştırılmasıyla çok kolayca giderilmektedir. Diğer tesisat sorunları ve petek temizliği için alanında uzman ekibe sahip profesyonel firmalardan yardım alınmalıdır. Kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor ve havasının alınmasıyla sorun halledilmiyorsa petek temizliği yapılması şarttır. Çünkü kirlenen petekler zamanla kir, tortu ve kireç birikimine bağlı olarak tıkanmakta ve ısınma problemlerine neden olmaktadır. Hele merkezi sistem kömürlü petekler kullanılıyorsa sistemin neresinde sorunun olduğu ancak profesyonel firmalar tarafından belirlenmektedir.

Kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor sorununun çözümü

Peteklerde ısınma problemlerinin yaşanması durumunda en etkili çözüm petek temizliğidir. Petek temizliğinin profesyonelce yapılması hem tesisata zarar verilmemesi, kırma dökme işleminin yapılmaması hem de ısınma probleminin kökünden çözülmesi için önemlidir. Angora Tesisat işinin ehli ekibiyle petek temizleme işlemlerini görüntülü ve özel makinelerle yapmaktadır. Merkezi sistem ya da kat kaloriferi fark etmeksizin tıkanıklığın ya da sorunun nerede olduğunu görüntülü kameraları sayesinde bulmakta, temizleme robotuyla etkili şekilde temizliği yapmaktadır. Özellikle merkezi sistemin olduğu yerlerde bireysel temizlik yeterli olmayıp tüm sistemin elden geçirilmesi gerekmektedir.

Kömürlü kalorifer peteği temizliği nasıl yapılır?

Kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor fark ettiniz ve firmamızla iletişime geçtiğinizde teknik ekibimiz hemen sorunun ne olduğunu araştırmaktadır. Isıtma sisteminin kurulumunda ve bağlantısında herhangi bir sorun olmaması durumunda peteklerin tıkalı olup olmadığı görüntülü cihazlarla belirlenmektedir. Merkezi sistem ısıtma olduğunda sizin peteklerinizde sorun olmasa dahi sıcak su tüm daireleri dolaştığından sistemdeki herhangi bir sorun düzgün bir şekilde ısınmamanıza neden olabilmektedir. Aynı şekilde merkezi sistemde yaptırdığınız bireysel petek temizliği yeterli olmamakta, sistemde bulunan herhangi bir tıkanıklık yine sizin peteklerinize gelerek tıkayabilmektedir. Bu nedenle tüm sistemin temizlenmesi için profesyonellerden hizmet alınmalıdır. Firmamız peteklerdeki sorunu görüntülü olarak belirledikten sonra özel makineleriyle basınçlı su, hava, su- hava karışımı ya da kaliteli ve uygun bir kimyasal vermektedir. Bu maddelerle peteğin temizlenmesi sağlanmaktadır. Temizliğin tam yapılıp yapılmadığı konusunda tekrar görüntülü kontrol yapıldıktan sonra peteklerin ısınma sorununun devam edip etmediği kontrol edilmektedir. Sorun ortadan kalktığında siz değerli müşterilerimize temizlenmiş ve sorunsuz bir petek olarak teslim edilmektedir. Merkezi sistem ısıtmalardaysa petek temizliğine ek olarak ana kazan temizliğinin de yapılması büyük önem taşımaktadır.

Bazı durumlarda kirlenme veya tıkanıklık petekler dışında borularda da olabilmektedir. Angrora Tesisat tüm kalorifer sistemini kontrol etmekte, gerektiğinde boruları yıkayarak sorunu ortadan kaldırmaktadır. Görüntülü olarak tespit yapıldığı için tesisata zarar vermek ya da evin herhangi bir yerini kırmak gerekmemektedir. Müşterilerimiz gönül rahatlığıyla bizlerden yardım isteyebilir.

Kömürlü kalorifer peteği temizliğinin faydaları

Kömürlü ya da doğalgazlı olması fark etmeksizin ısıtma sistemlerinde petek temizliği büyük önem taşımakta ve fayda sağlamaktadır. Etkili ve doğru petek temizliğinin faydalarından yararlanmak için sadece arıza ya da ısınma sorunlarında değil periyodik olarak yapılması gerekmektedir.

  • Peteklerin ısınmaması, altının sıcak üstünün soğuk ya da tam tersi ısınma problemlerinin ortadan kaldırılmasında petek temizliği çok etkilidir. Genellikle temizliğin ardından kalorifer peteklerinde uzun bir süre ısınma problemi yaşanmamaktadır.
  • Temizliğin ardından kalorifer sistemi daha verimli çalışmakta, ısıyı eşit şekilde dağıtarak yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
  • Tesisatta bulunan ve tesisata zarar veren kireçlenmeler temizlik sırasında uygun kimyasallar kullanılarak tamamen yok edilmektedir. Bu da tesisatın yenilenmiş gibi çok daha uzun zamanlar kullanılmasına olanak tanımaktadır.
  • Petek temizliği pompa ve filtrelerin de uzun süreli kullanılmasını sağlamaktadır.

Kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor ya da kısmen ısınıyorsa yazımızı okuyarak detaylı bilgi almanız mümkündür. Bunun dışında oluşabilecek arızaların detayları ve firmamızın verdiği hizmetler için www.angoratesisat.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor

kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor

Petek temizliği için bizimle iletişime geçerek net bir fiyat teklifi almanız mümkündür. Bu nedenle sorunlarınızı teknik ekibimizle paylaşmak için 7/24 iletişim kanallarımız açık şekilde hizmet vermekteyiz.

Benzer Yazılarımız

Tuvalet açıcı maddeler – Tuvalet kimyasalları
Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız tuvaletlerimiz tıkanıklık yaşayabilir. Tuvalet tıkanık...
Merkezi sistem petek ısınmıyor probleminin çözümü
Yaşam alanlarının ısıtılması amacıyla kalorifer sistemlerinde kullanılan panel radyatörler halk arası...
Batıkent Su Tesisatçısı
Batıkent Su Tesisatçısı (Angora Tesisat) Batıkent Su  Kaçak Tespiti – Profesyonel Tesisat Hizmetler...
Petek temizleme nasıl yapılır? Temizleme yöntemleri
Kirlilikten kaynaklanan tıkanıklık, kombinin altında bulunan filtre ve kombinin devir daim pompasındaki ar...
Su Kaçağı Tespiti Ankara Yenimahalle
Su Kaçağı Tespiti Ankara Yenimahalle Binaların yoğun olduğu bölgelerde su kaçak sorunlarıda yoğun olur...
Kırıkkale Su Kaçak Tespiti
Kırıkkale Su Kaçak Tespiti (0312 479 12 06) Su kaçağı bulma, su sızıntılarının tespit edilerek onarı...