Kombi su kaçağı bulma – Su kaçağı bulma yöntemleri

Eski binaların kalorifer tesisatının demir borudan yapıldığı bilinmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde demir borudaki kombi su kaçağı bulma işlemi kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Kombi su kaçağı bulma işlemi yapıldıktan sonra tespit edilen kaçağa göre işlem yapılmaktadır. Kombiniz su kaçağı yapıyorsa kombi su kaçağı bulma konusunda uzman bir ekibe danışmanız gerekmektedir. Angora Tesisat tarafından sizlere sunulan kombi su kaçağı bulma işleminde profesyonel ekipmanlar kullanılmaktadır.

kombi su kaçağı bulma

kombi su kaçağı bulma

Gün geçtikçe gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen kombi su kaçağı bulma cihazları sayesinde kombinizdeki su kaçağı etrafı kırıp dökmeden gerçekleşmektedir. Eskiden tahmin yoluyla yapılan bu işlemler yerini titreşimsiz dinleme cihazlarına ve termal kameralara bırakmıştır.

Kombi Su Kaçağı Kimyasalı

Kombi su kaçağı kimyasalı sayesinde etraf hiç kırılmadan ve zaman kaybetmeksizin tesisattaki kaçak giderilebilmektedir. İçerisindeki kimyasal sayesinde tesisatta bulunan delikleri ve çatlakları kapatan kombi su kaçağı kimyasalları mükemmel sonuçlar vermektedir. Kombi su kaçağı kimyasalı çalışma mantığı, mevcut su kaçağı bulunan yeri herhangi bir dış müdahale gerekmeksizin tespit ederek oluşmuş kaçakları yerinde kristalleştirip kapatmasıdır. Tesisattaki basınçtan etkilenmez, özelliğini yitirmez ve sürekliliğini korur. Kombi su kaçağı kimyasal maddesi metal ve plastik olmak üzere her türlü tesisatta kullanılabilmektedir. Kombi su kaçağı kimyasalı kullanımı sizi daha fazla olacak olan maliyetten kurtaracaktır. Kombi su kaçağı kimyasalı hiçbir şekilde pompaya ya da kombiye zarar vermez. Gönül rahatlıkla kullanılabilecek olan kombi su kaçağı kimyasalını kullanmadan önce sistemde antifriz, temizleme ya da koruyucu gibi maddelerin bırakılmaması gerekmektedir.

Kombiniz su kaçırıyorsa paniğe kapılmayın. Kombi su kaçağı önleyici kimyasallar sayesinde kombide bulunan kaçaklar önlenebilmektedir. Kombiniz su kaçağı yapıyorsa profesyonel bir ekibe danışmanız gerekmektedir.

Kombi Su Kaçağı Tamiri

Kombi su kaçağı tamiri, gerek ilaçla gerekse gerekli ekipmanlarla kombinizde bulunan su kaçağını önlemektir. Kombi kullanımının çok çeşitli avantajları bulunmaktadır. Bunlardan biri de doğalgazı ne kadar kullanacağınızı sizin belirlemenizdir. Bu şekilde doğalgaz faturalarınızı kontrol altına alır ve tasarruf edebilirsiniz. Her elektronik cihazda da olduğu gibi kombilerinde kullanım ömürleri olmaktadır. Kombilerinizin kullanım ömürlerini periyodik bakımlar ile uzatabilirsiniz. Bu sayede büyük masraflardan kurtulur ve soğuk kış aylarında sorun yaşamazsınız. Angora Tesisat sizlere kombi su kaçağı tamiri hizmeti vermektedir. Kombi su kaçağı tamiri ve onarımını profesyonel ekibi ve ekipmanlarıyla sizlere sunmaktadır. Kombi su kaçağı tamiri için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kimyasal ile kombi su kaçağı tamiri,
  • Termal kamera ile sızdıran tesisatın bulunması ve onarılması.

Kombi Borusu Su Kaçırıyor

Kombi borusu su kaçırıyor ise uzman bir ekibe danışmanızda fayda var. Kombilerin su kaçırmasının nedenleri arasında çokça etkenler yer almaktadır. Herhangi bir hatalı kullanım söz konusu değil ise kombi borusunun su kaçırması arıza durumu olarak kabul edilmektedir. Tesisattaki su kaçağı peteklerin daha az ısınmasına neden olacaktır. Bu durum fazla fatura ödediğiniz halde ısınamayacağınız anlamına gelmektedir. Gecikmiş bir tesisat arızası ileride sizlere daha büyük maliyetler çıkarabilir. Bu yüzden kombi borusu su kaçırıyor ise hızlı bir şekilde uzman bir ekibe başvurmanız gerekmektedir.

kombi su kaçağı bulma

kombi su kaçağı bulma

Kombi Su Kaçakları Sebepleri Nelerdir?

Kombi arızasının birçok sebepleri olabilir. Bu sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kombi iç basıncı artmış olabilir,
  • Vanadaki teknik bağlantı problemleri su kaçağına neden olabilir,
  • Genleşme tankı hasar görmüş olabilir,
  • Kombinin su verme vanası bozulmuş olabilir.

Bu gibi sebeplerden dolayı kombiniz arıza verebilir ve su kaçırabilir. Kombinin su kaçırması demek daha az ısınmanız anlamına gelmektedir.

Kombi su kaçakları, tesisatın iç basıncının artmasından dolayı kaynaklanıyor olabilir. Kimi zaman gereğinden fazla su verildiğinde artan basınca dayanamayan borular sızıntı yapar ve su kaçağı meydana gelir. Vanaların ucuz ve kalitesiz oluşu da kombi su kaçağına sebep olmaktadır. Bunu anlamak için kombinin altındaki vanalar kontrol edilmelidir. Bu vanaların tamamen plastikten oluşu kombi vanasından su damlamasında ki en büyük etkendir. Vanadan bizzat su damlaması kombi tesisatının güvenliğini korumak için bunu bir sigorta olarak yapıyor anlamına gelir. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız kombinizin su kaçırdığı muhtemeldir. Diğer bir şekilde kombinizin su verme vanasının da bozulması su kaçaklarına neden olmaktadır. Bu vananın su kaçırması kombinin iç tesisatından değil vananın gevşemiş contasından da kaynaklanabilmektedir. Kombi vanasında herhangi bir parçanın çürümesi de su kaçaklarının yaşanacağını anlamına gelmektedir. Kalitesiz olan vanalar, problem yaratacak ve sık sık su kaçırma olayıyla karşılaşacaksınız. Bu durumda sürekli para vererek parça değişimi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız uzman bir ekibe başvurmanız gerekmektedir. Angora Tesisat sizlere kombi su kaçaklarını önlemek ve onarmak konusunda profesyonel ekibi ve ekipmanlarıyla hizmet vermektedir.

Kombi Su Kaçırıyorsa Ne Yapılmalı?

Kombi su kaçırıyorsa uzman bir ekibe başvurulmalıdır. Hatalı yapılan bir çalışma kombinizde hasarlara yol açabilir ve bu durum sizlere daha fazla masraf olarak geri dönmektedir. Kombide yaşanan bazı arızaların gözle görülmesi mümkün olmayabilir. Gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen termal kameralar ve dinleme cihazları sayesinde tesisattaki su kaçağının nokta atışı tespiti yapılmaktadır. Kombi arızasının tamamen ortadan kalkması için profesyonel cihazlara ihtiyaç duyulmaktadır. Tahmin ve deneme yoluyla yapılacak olan çözümler ise kalıcı olmayacak ve tekrar sizlere bu tarz arızalar çıkaracaktır. Soğuk kış aylarında daha fazla üşümeden Angora Tesisat profesyonel ekibine başvurun ve kalıcı çözümlerden yararlanarak tasarruflu bir kış ayı geçirin. Su kaçıran bir kombi peteklerinizin daha az ısınmasına ve fazla yaktığı halde üşümenize neden olacaktır.

Benzer Yazılarımız

Mutfaktan Alt Kata Su Akıyor – Su Sızma Problemi
Bir evde, mutfakta, binada veya çevrede yaşanabilecek bir su sızıntısı her zaman problem olmuştur ve bunl...
Dış cephe kaçakları nasıl meydana gelir?
Binaların dış bölümünü kapsayan alanlarda meydana gelen dış cephe kaçakları, mümkün olan en kısa...
Gaziosmanpaşa Su Kaçak Tespiti
Gaziosmanpaşa Su Kaçak Tespiti (0531 981 58 77) Müşteriler Çankaya (GOP) – Gaziosmanpaşa Su Kaçak T...
Banyodaki Lağım Kokusu Nasıl Giderilir?
Banyodaki Lağım Kokusu Nasıl Giderilir? Banyodaki Lağım Kokusu Nasıl Giderilir?Ev hanımlarının banyoyu ...
Su Kaçağı Tespit Etme Ücreti Ne Kadar
Su Kaçağı Tespit Etme Ücreti Ne Kadar? Her işin kendi içinde zorlukları ve teknikleri vardır. Su Kaçak ...
Ankara Su Tesisatçısı
Ankara Su Tesisatçısı Su kaçağı sorunu, Ankara Su Tesisatçısı vereceği hizmetlerin başında gelir. Ye...