Kanal açma işlemleri nasıl yapılır?

Kanal açma, meydana gelen tıkanıklığın giderilmesidir. Kanal açma işlemi için özel ekipmanlar kullanılmaktadır. Özel ekipmanlar sayesinde kanalın içerisi kamera ile görüntülenir ve ona göre işlem yapılır. Kameralı kanal açma yöntemi ile kanal tıkanıklığının nedeni kesin olarak tespit edilmektedir. Kanal tıkanıklığının birçok nedeni olabilir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Mutfak lavabolarında ya da yemek artıkları sonucu biriken yağlar,
  • Tuvalete atılan ve erimeyen yabancı cisimler,
  • Boruların içerisine toprak veya taş girmesi,
  • Drenaj borularındaki tıkanıklığın nedenlerinden birisi ise borunun içerisine toprak veya taş girmesi,
  • Bazı nedenlerden dolayı rögar borularının çökmesi de rögar tıkanıklığına neden olmaktadır.
kanal açma

kanal açma

Yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı kanal tıkanıklığı meydana gelmektedir. Kanal tıkanıklığı hayatınızı olumsuz yönde etkiler ve yaşam kalitenizi düşürür. Bu sorunların çözümü sadece kanal tıkanıklığını açmak değil sorunun kökeninin tespit edilmesidir. Kanal tıkanıklığı tespiti için kameralı kanal görüntüleme cihazı şarttır. Kanal açma işlemi için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Tıkanıklığın meydana geldiği kanalın içerisine gönderilen kameralı sistem kanal açma yöntemi,
  • Borularda oluşan yağlanmayı önlemek için kullanılan kanal yıkama makinesi.

Keçiören Kanal Açma

Angora Tesisat, kanal açma hizmetini Keçiören’ de sizlere vermektedir. Kanal açma işlemleri için profesyonel ekibi ile hafta içi ve hafta sonu hizmetinizde olan Angora Tesisat, bu işlemlerde profesyonel ekipmanlar kullanmaktadır. Kanalda biriken yağları, yemek artıklarını ve erimeyen yabancı cisimler tespit edilerek yerinde müdahale yapılır.

Keçiören kanal açma işlemlerinizi bizlere ulaşarak yaptırabilirsiniz.

Ankara Kanal Açma

Angora Tesisat, kanal açma hizmetinizi Ankara’ da sizlere vermektedir. Özel ekipmanlar ve profesyonel ekibi sayesinde kanal tıkanıklıklarınızın sebebini yerinde tespit eder ve hızlı bir şekilde müdahale eder. Tıkanıklık oluşumunun nedenlerini öğrenebilmek için kullanılan kameralı kanal görüntüleme cihazı bu işlemin olmazsa olmazıdır. Kanal tıkanıklığının tespiti yapılmadan hiçbir işlem yapılmaz.

kanal açma

kanal açma

Ankara kanal açma işlemlerini başarılı bir şekilde yerine getiriyoruz.

Ankara Logar Açma

Angora Tesisat, logar açma hizmetini Ankara’ da sizlere sunmaktadır. Rögar içerisinde bulunan tıkanıklığın sebebini özel cihazlarla tespit eden Angora Tesisat tespitin ardından müdahale yapmaktadır.

Ankara Logar açma hizmetlerini bizlerden alabilirsiniz.

Kameralı Kanal Açma Nedir?

Kameralı kanal açma işlemi, kanalın içindeki birikmiş tıkanıklığın kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilmesidir. Kanalın içinde yemek artıkları, birikmiş yağlar ya da erimeyen cisimler olabilir. Uygun bir şekilde kanal açma işleminin gerçekleşebilmesi için sorunun kaynağı tespit edilmelidir. Kanal tıkanıklığının nedenini öğrenebilmek için kanalın içine kameralı cihaz gönderilir. Tespit edilen kanal tıkanıklığının sebebine göre müdahale işlemi yapılır. Tıkanıklığın tekrarlanmaması için sorunun kaynağı tamamen tespit edilmelidir. Bu nedenden dolayı tıkanıklık kameralı cihazlar ile tespit edilmelidir.

Tıkanıklığın çözümü için tıkanıklığın sebebinin kesin olarak belirlenmesi çok önemlidir. Tahminler yoluyla ilerlemek kanal içerisinde tıkanıklığın tekrarlamasına neden olmaktadır. Kanal içerisinde oluşan tıkanıklık hayatınızı olumsuz şekilde etkiler. Bu sorunlarla karşılaşıldığında sadece kanal tıkanıklığının açılması yeterli olmayacaktır. Sorunun tekrar yaşanmaması için özel cihazlarla sorunun kaynağı tespit edilmelidir. Angora Tesisat özel ekipmanları ve profesyonel ekibiyle sizlere bu konuda hizmet vermektedir.

Kameralı Kanal Yöntemi Kesin Çözüm Mü?

Kameralı kanal açma yöntemi birçok tıkanıklık için kesin çözümdür. Fakat bazı durumlarda kameralı kanal açma yöntemi etkili olmamaktadır. Bu durumları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Lavaboda bulunan, yağlanmadan dolayı meydana gelen tıkanıklıklar için kanal yıkama makinesi ile müdahale edilmelidir.
  • Yeni yapılan binalarda bulunan kanal içerisinde kaçan harç, beton ve taş parçası gibi inşaat kalıntılarının neden olduğu kanal tıkanıklıklarında ise borunun kırılması ve boru parçasının değiştirilmesi gerekmektedir.
  • Kanal içerisinde çökme meydana gelmişse yine dışarıdan müdahale edilmesi ve kırılması gerekmektedir. Çökme sonucu meydana gelen tıkanıklığın yaşandığı borunun yerine sağlam bir boru takılmalıdır.

Kanal Yıkama Nedir?

Kanal yıkama, kanalın içinde ki yağlanmada uygulanan bir yöntemdir. Kanal yıkama makinesi ile kanalın içerisine basınçlı su gönderilir. Gönderilen basınçlı su, kanalın içerisinde bulunan yağları söker ve temizlenmesini sağlar. Kanal tıkanıklığının tekrar edilmemesi için atık yağların lavaboya dökülmemesi gerekmektedir. Lavaboya dökülen yağlar tekrardan aynı sorunu yaşamanıza sebep olabilir.

Termal Görüntüleme Kamerası Ne İşe Yarar?

Termal görüntüleme ile normal kamera arasında çok büyük farklar bulunmaktadır. Termal görüntüleme kamerasını kanalın içerisine göndermek gerekmemektedir. Termal kamera, sıcak su kaçaklarının tespitinde kullanılmaktadır. Termal kamera sayesinde sıcak su görünür hale gelir ve kaçağın yeri tespit edilir.

Kameralı Kanal İşleminin Sonrası

Kameralı kanal işleminin sonrasında herhangi bir tadilat gerekmemektedir. Kanalın giriş kısmından kanala müdahale edildiği için tıkanıklığın çok kısa sürede çözülmesi mümkün olmaktadır. Kameralı kanal açma cihazı nokta atışı kanal tıkanıklığı sebebi tespiti yapmaktadır.  Kanalın içerisine gönderilen kamera görüntüsü sayesinde kanalın içerisinde bulunan tıkanıklığa sebep olan nesneler belirlenir ve bu doğrultuda kanal girişinden gerekli işlemler yapılır.

Logar Tıkanması Nedir?

Günümüzde sıklıkla meydana gelen sorunlardan biri olan tıkanma, özellikle toplu konutlarda meydana gelmektedir. Tıkanmaya erken müdahale edilmesi gerekmektedir. Erken müdahale edilmeyen bir logar tıkanıklığı ilerde daha büyük sorunlar ve maliyetler çıkaracaktır. Bu nedenden dolayı tıkanma yaşanıldığında profesyonel bir ekibe danışmanız gerekmektedir.

Logar denildiğinde ilk akla gelen belediye logarları olmaktadır. Ancak belediye logarlarına bağlanan site logarları bulunmaktadır. Sitelere ait olan gider tıkanıklığı çoğu site sakini tarafından bilinmeyen bir durumdur.

Logar kuyuları kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için düzenli bir şekilde çalışması gerekmektedir. Logar kuyularında biriken metan gazı sıkışması sonrası patlamalara neden olmaktadır. Bu durumu önlemek için kapaklar delikli olmak zorundadır. Delikler sayesinde metan gazı dışarıya salınır ve patlama riski ortadan kalkar.

Benzer Yazılarımız

Evdeki gider kokusu nasıl gider, Gider kokusu çözümleri
Mutfak, banyo ve tuvalet alanlarında, yoğun kullanımdan dolayı zamanla tıkanıklıklar ve akabinde kötü k...
Ankara Su Kaçak Tespiti Firmaları
Ankara Su Kaçak Tespiti Firmaları Tel Ankara Su Kaçak Tespiti Firmaları ile ilgili detaylı bilgi almadan ev...
Kırkkonaklar Su Kaçak Tespiti
Kırkkonaklar Su Kaçak Tespiti (0531 981 58 77) Yaz kış demeden tüm koşullarda Kırkkonaklar Su Kaçak Tesp...
Tuvalet gideri açma – Tıkanıklıkları giderme
Tuvalet gideri açma konusunda birçok yöntemler bulunmaktadır. Evde kendinizin hazırladığı malzemelerle d...
Su kaçağını bulan cihaz Ankara ilinde çok tercih ediliyor!
Su kaçağını bulan cihaz Ankara ilinde oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu durum kentin yüz...
Öveçler Su Tesisatçısı
Öveçler Su Tesisatçısı (0312 479 12 06) Su Kaçakları ve Su Tesisatı Sorunlarıyla Başa Çıkmak, Öveç...