Gider yıkama – Gider yıkama işlemleri

Pis suların gittiği borulara bağlanan yerler olarak adlandırılan giderlerin periyodik olarak temizlenmesi büyük önem taşımaktadır. Çünkü temizleme işlemleri yapılmadığı takdirde tıkanmalar, kötü koku ve tesisatta oluşan çatlaklar nedeniyle kaçaklar meydana gelmektedir. Banyo, tuvalet, mutfak fark etmeksizin kirli suları kanalizasyona tahliye eden giderlerin bakımı profesyonel hizmet veren firmalarca yapılmalıdır. Çünkü yanlış uygulamalar tesisatınıza geri dönüşü zor olacak şekilde zarar verebilmektedir. Angora Tesisat yaşam kalitenizi olumsuz etkileyecek durumlara sebebiyet vermemek için gider yıkama ihtiyaçlarınızı profesyonelce karşılamaktadır. Diğer tüm tesisat problemlerinizde de yine yanınızda çözüm ortağınız olarak yer almaktadır.

Gider yıkama

Gider yıkama

Gider yıkama işlemlerinin faydaları

Belirli dönemlerde profesyonel hizmet veren firmalar tarafından giderlerde yıkama işlemi yapıldığında sizlere pek çok fayda sağlamaktadır. Bu faydalar aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır;

  • Öncelikle gider yıkama tıkanıklık açma ya da tıkanıklık açıldıktan sonra tam temizliğin sağlanması açısından oldukça yarar sağlamaktadır. Özel cihazlarla yapılan yıkamanın ardından giderler uzun bir süre yeni gibi hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Giderler etkili şekilde yıkandığında kanalizasyondan ve eslerden zamanla artarak gelmeye devam eden kokular yok olmaktadır. Yaşam alanlarınız kokusuz olduğu için daha kaliteli bir hayat sunmaktadır.
  • Giderlerde oluşan kötü kokunun bir nedeni de orada biriken artıkların zamanla kokuşması yani bakteri ve mikrop üretmesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle giderler etkili yöntemler kullanılarak yıkandığında mikroplar yok olmakta, bu sayede daha hijyenik yaşam alanları oluşmaktadır.
  • Tıkanıklıklar ve borulara son noktada tüm tesisata zarar veren tıkanıklıklar yıkamayla giderildiği için borular çok daha uzun süre kullanılmaktadır. Tesisatınızın korunması sağlandığı için kaçaklar önlenmektedir.

Gider yıkama işlemi nasıl yapılır?

Gider yıkama işlemleri geleneksel ve makineli sistem olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Geleneksel yöntemde giderlere bir hortum bağlanarak yıkama sağlanmakta, çoğu zaman da sert tıkanıklıklarla karşılaşıldığında yıkma işlemiyle tıkanıklığın bulunması gerekmektedir. Bu nedenle çoğu profesyonel firma artık görüntülü ve makineli gider tıkanıklık açma ve yıkama yöntemini kullanmaktadır. Angora Tesisat gider açma ve yıkama işlemlerinde son model görüntüleme cihazlarıyla giderlerin ve boruların iç durumlarını sizlere göstermektedir. Ardından yıkama işlemi için özel yapılmış makinelerle basınçlı su, hava ve gerektiğinde kimyasal kullanılarak yıkama işlemi yapılmaktadır. Tekrar görüntüleme cihazıyla boru içleri ve giderler tam temizlendiğinden emin olmak için kontrol edilmekte ve ev sahibine tesisat temiz bir şekilde teslim edilmektedir.

Gider yıkama

Gider yıkama

Pis su gider hattının yıkattırılmasında dikkat edilmesi gerekenler

Pis su gider hatlarının yıkattırılması düşünüldüğünde kaliteli hizmet veren profesyonel firmalar tercih edilmelidir. Sözü edilen profesyonel gider yıkama firmasının seçilmesinde ise mutlaka aşağıdaki kriterlere dikkat edilmelidir. Aksi halde işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan işlemler tesisatınıza daha çok zarar vermektedir.

  • İlk dikkat etmeniz gereken firmanın teknik personelidir. Ekipler servise geldiklerinde işinin uzmanı olduklarını gösterir hareketler sergilemelidir. Eğitimi doğrultusunda soruna çözüm odaklı yaklaşmalıdır.
  • Firmaya karar verirken dikkat etmeniz gereken bir konuda tesisatınıza ya da gider hattına herhangi bir zarar verme durumunun olup olmamasıdır. Bazı firmalar eski ve babadan kalma yöntemlerle yıkama yaptığı için borularda, giderde hatta bazen tüm tesisatta sorun yaşanmaktadır. En önemlisi de tıkanıklık tespiti ilkel yöntemlerle yapıldığında yıkım uygulanmaktadır.
  • Hizmet alacağınız ekibe son olarak giderlerin açılması ve yıkanmasında hangi yöntemleri kullanacaklarını sormanız gerekmektedir. Görüntüleme yapılması hem tesisatın güvenliği hem de sizin tıkanıklıklar açılarak tam bir temizleme yapıldığından emin olmanızı sağlamaktadır.

Gider yıkama ne zaman yapılmalı?

Gider yıkama genellikle müşterilerimiz tarafından koku gelmesi, bakteri plağı oluşumu, su sızıntısı ya da su gitmemesi durumunda yaptırılmaktadır. Evet, giderlerin etkili bir şekilde temizlenmesi tüm bu sorunların çözümüdür. Ancak sadece ihtiyaç duyulduğunda gider temizlettirmek tesisatınızın geleceği açısından doğru bir yaklaşım değildir. Kullanım sırasından kendinizin alabileceği önlemlerin yanında belirli periyotlarla gider temizliği yaptırmak gerekmektedir. Giderle alakalı şikayetlerin geliştiği zamanlar dışında periyodik temizlik işlemleri en çok 3-5 yılda bir yaptırılmalıdır. Bu sayede olası tıkanıklıklar önceden engellenmiş olacak, ayrıca giderlerde mikrop oluşumu engellendiğinden daha sağlıklı yaşam koşulları oluşacaktır.

Gider yıkama fiyatları ne kadar?

Gider yıkama fiyatları denildiğinde ortalama piyasa sınırları bulunmakla birlikte sizin işinizin bu sınırların neresinde yer aldığının hesaplaması ancak keşif çalışmalarıyla mümkün olmaktadır. Fiyat hesaplamasında firmalar temizlenecek tesisatın durumu, temizlemenin zorluk derecesi, büyüklüğü ve neden yıkama yapıldığı konularını dikkate almaktadır. Bu nedenle tam fiyat alınmadan önce hizmetlerimizi www.angoratesisat.com internet adresimizden incelemenizi ardından mutlaka bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. Firmamız kaliteli ve profesyonel hizmeti en uygun fiyat garantisiyle sunma konusunda iddialıdır.

Tesisat işleri konusunda bilgiye ihtiyacı olan herkesi teknik ekibimiz gerek telefonda gerekse de bu şekilde yazılarla bilgilendirmektedir. Gider açma ve yıkama konusunda yazımızdakinden daha detaylı bilgi almak isteyenlerin Angora Tesisat yetkili servisiyle görüşmesi uygun olacaktır. Teknik ekibimiz 7/24 müşteri desteği sağlayarak sizlerin çözüm ortağı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Benzer Yazılarımız

Aşağı kata su sızması – Neden su sızar?
Su sızıntısı kendisini tavan alanlarından aşağı kata sızma şeklinde gösterir. Birçok kişi alt katta...
Dış cephe kaçakları nasıl meydana gelir?
Binaların dış bölümünü kapsayan alanlarda meydana gelen dış cephe kaçakları, mümkün olan en kısa...
Su kaçağını bulan cihaz Ankara ilinde çok tercih ediliyor!
Su kaçağını bulan cihaz Ankara ilinde oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu durum kentin yüz...
Çamaşır makinesi neden koku yapar – koku problemi
Evin en önemli yardımcılarından biri çamaşır makinesidir. Çamaşır makinesinin arızalanmasıyla birbir...
Kömürlü kalorifer peteği ısınmıyor
Kömürlü ısınma sistemleri merkezi sistemli ve kat kaloriferi olmak üzere 2 şekilde kurulmaktadır. Merkez...
Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti
Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti (Angora Tesisat) Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti sayesinde Ankara‘...