Ankara Tesisat Ustası

Ankara Tesisat Ustası (Su Kaçak Tespiti)

Su Kaçak Tespiti ve Onarımı Ankara Tesisat Ustası için çok zor durumlar değildir. Sıhhi tesisat sızıntıları zor ve yıkıcı olabilir. Önlem alınmayan her an, su sızıntıları her gün paranızın boşa gitmesi anlamına gelir. Tecrübeli Su Kaçak Tespiti Ustalarımız, sızıntıları doğru bir şekilde tespit etmek için teknolojik olarak en gelişmiş termal kamera cihazlarını kullanır.

Yazı İçeriği;

  1. Su Tesisat Sorunları Neden Olur?
  2. Kaçak Su Tespiti Ne Zaman Yapılmalı?
  3. Sızıntı Olursa Usta Çağırma Maliyetleri
  4. Fiyatlar

Biz Kimiz;

Çalışma ruhsatlı bir tesisatçı ve su kaçak tespit uzmanı olarak 20 yılı aşkın deneyime sahip bir şirketiz.  Erkan Güldaş tarafından kurulmuş ve halen Erkan Güldaş tarafından yönetilmektedir. 1993’ten bu yana ev, ticari, hastaneler, devlet binaları, özel sektör ve fabrikalar da ve dahil olmak üzere sıhhi tesisatın tüm alanlarında çalıştık çalışıyoruz. Sorunsuz ve kalıcı çözümler sunuyoruz.

Beceri setimiz kapsamlıdır. Tecrübemiz çok geniş. Kaçak Su Tespiti Ustalarımızın tamamı eğitimli, lisanslı, sigortalı ve profesyonel olarak çalışanlardır. Size rekabetçi fiyatlı hizmet sunmak için çalışıyoruz. Müşterilerimizin tamamen memnun kalması için bu hizmetleri sunmak için eşit derecede çalışıyoruz.

Ankara Tesisat Ustası

Ankara Tesisat Ustası

Ankara Tesisat Ustası (Termal Kamera İle Sızıntı Tespiti)

Su Tesisat Sorunları Neden Olur sorusuna verilecek oldukça fazla cevap vardır. Yazımızın tamamını okuduğunuzda birçok soru işaretlerinin yok olacağınız göreceksiniz. vinizde sızdıran borular sadece bir yük olmaktan öte, günde 40 litreden fazla israf edebilir ve su faturanızı yükseltebilir. Aşağıda, su kullanımınızdan tasarruf etmenize ve her ay faturanızı düşürmenize yardımcı olabilecek yolların bir listesi bulunmaktadır.

Su Borularını ve Muslukları Sızıntılara Karşı Kontrol Etmek: Damlayan bir musluk, küçük bir musluk bile günde 80 litreye kadar su tüketebilir ve sızıntı ne kadar büyük olursa, boşa harcanan su günde 400 litrenin üzerine çıkabilir. Tuvaletler Çöp İçin Değildir Yüz mendilleri veya az miktarda çöp gibi bir şey tuvalete atıldığında su israfı olabilir. Her sifon 3-18 litre su kullanır.

Sızıntı için Tuvaletleri Kontrol Etmek çok önemlidir. Tuvaletinizde gıda boyası kullanarak sızıntı testi yapabilirsiniz:)) Evet bu olabilir. Uğraşmak istemezseniz hemen Ankara Tesisat Ustası arayabilirsiniz. Basit bir yol.  Sızıntı varsa, haznede yıkama olmadan renk görünecektir. Bu genellikle yaklaşık 30 dakika sürer. Bir sızıntı bulursanız, hızlı bir şekilde onarılmalıdır ve genellikle parçaları takmak kolay ve ucuzdur. Kaçak Su Sızıntılarını Bulmak için Su Sayaçlarını Kullanma Her iki saatte bir su sayacını su kullanmadan okuyabilirsiniz. Su kullanılmıyorsa, ancak sayaç değiştiyse, o zaman bir sızıntınız var.

Kaçak Su Tespiti Ne Zaman Yapılmalıdır?

1. Su Faturalarının Maliyeti

Suyun bedava olmadığını hepimiz biliyoruz değil mi? Su kıtlaştıkça ve elde edilmesi zorlaştıkça fiyat artıyor ve artıyor. Bu nedenle parası ödenen suyun boşa gitmemesi çok önemlidir. Bir evde veya işyerinde su kaçağı tespiti yapması için bir profesyoneli işe alarak, uzun vadede büyük para tasarrufu sağlanabilir. En öenmlisi gelecek nesillerimizin devamı için ve doğada yaşayan hayvanlar ve bitkiler suya ihtitaç duyar. Kısaca yaşam için su olmalı hayatımızda. Suyun değerini bilmek her bireyin özel görevidir.

2. Su Güvenliği

Sadece bir su kaynağına sahip olmak yeterli değildir. Su kaynağının aile üyeleri veya herhangi bir çalışanın gerçekten kullanması için güvenli olduğunu bilmek gerekir. Su besleme boruları sızdırıyorsa, insanların içtiği veya başka amaçlarla kullandığı suya kirletici maddeler giriyor olabilir. Ayrıca, atık su boruları sızdırıyorsa, tüm mülkü kirletebilir. Profesyonel su kaçağı tespiti, sahiplerine gönül rahatlığı verebilir.

3. Çevre

Bir mal sahibi veya işletme çevre konusunda endişeleniyorsa, boruların sızdırma olasılığını kesinlikle düşünmek isterler. Nüfus patlaması ve su gereksinimlerimiz büyük ölçüde arttığı için tatlı su kaynaklarımız maalesef baskı altında. Ülkemiz genelinde eskilere göre kuraklık yaşanıyor. Su sızıntısı tespiti yoluyla su kaynağımızı korumak, yapılacak en akıllıca şeydir. Bunun için Ankara Tesisat Ustası ya da ustalarından destek almak önemlidir. Her ilde su kaçak tespiti yapan ustalar vardır. 

4. Gecikmenin Maliyeti

Su kaçaklarına erken müdahale etmemekten kaynaklanan sorunlardan biri, sonuçların daha sonra daha da pahalı olabilmesidir. Tespit edilmezse sınırlı miktarda hasar çok daha fazla büyüyebilir. Su sızıntısı tespiti, ev sahiplerinin ve işletmelerin bir sorunu kontrolden çıkmadan önce hızlı bir şekilde tamir etmelerini sağlar ve daha sonra büyük bir sorun ve masraftan kurtarır.

5. Diğer Mülklere Zarar Verme

Su sızıntıları atık sudan daha fazlasını yapabilir. Zamanla, zemindeki bir sızıntı, bir evin veya binanın temelinde önemli hasara neden olabilir, yapı içindeki nemi artırabilir ve küf ve diğer istilaların büyümesini teşvik edebilir. Bütün bu problemlerin çözülmesi çok pahalı olabilir. Ek olarak, su şebekesindeki kesintiler, diğer binalara veya tüm mahallelere zarar verebilir ve bu da sorumlu tarafı herhangi bir mal kaybı için önemli ölçüde mali sorumluluk altına sokar. Su kaçağı tespitine yönelik kararlı bir çaba, bu felaketlerin meydana gelme olasılığını azaltmaya yardımcı olabilir.

6. Kullanımı En Üst Düzeye Çıkarma

Toplulukların su kaçağı tespitinden elde ettikleri önemli bir fayda, mevcut su tedarik sistemlerinden maksimum faydayı elde edebilmeleridir. Sonuç olarak, gerçekten ihtiyaç duyulana kadar bu sisteme daha fazla genişletme ve ekleme yapmayı geciktirebilirler.

7. Güvenilir Su Temini

Su kaçağı tespiti yapmanın en önemli nedenlerinden biri güvenilir bir su temini sağlamaktır. Buradaki endişe, sadece yeterince içme suyunun olduğundan emin olmakla ilgili değil, bu kadar hayati. Birçok işletme ve endüstrinin de faaliyetlerini yürütmeleri için sürekli bir su kaynağına sahip olmaları gerekir. Ayrıca, su temini ve basıncın güvenilmez hale gelmesi durumunda itfaiye gibi acil servisler önemli ölçüde etkilenebilir.

 

 

 

 

Benzer Yazılarımız

Angora Su Kaçağı Hizmetleri
Angora Su Kaçağı Hizmetleri Bu yazımızda yaptığımız hizmetlerimizin tüm detaylarını size aktaracağ...
Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır? – Görüntülü tıkanıklık açma
Bina içlerinde yer alan borulardaki tıkanıklıklar, büyük sorunlara neden olmaktadır. Eski usullerle yapı...
Kameralı pimaş açma işlemi nedir?
Küçük bir sorunmuş gibi görünen pimaş tıkanıklıkları, aslında günlük yaşamı felce uğratan bir d...
Su kaçak tespiti firmaları – Firma özellikleri
Tesisat piyasasında Türkiye genelinde her ilden hizmet veren firmalar bulunuyor. bu firmaların birçoğunun i...
Fayans Altında Su Kaçağı Tespit
Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti yapan Firmalar ya da şirketler içind...
Pimaş Boru Açma Makinası Nedir ve Neden Gereklidir?
Giderler ile kanalizasyon arasındaki bağlantıyı sağlayan boruların teknik adı olan pimaş boru açma mak...