Ankara lavabo açma ve tıkanıklık giderme

Evlerde, ofislerde ve fabrika gibi alanlarda lavabolar en sık kullanılan temizlik unsurlarıdır. Sık kullanımdan dolayı, zamanla lavabo alanlarında tıkanıklıklar meydana gelir. Ankara lavabo açma işlemlerinden bahsetmeden önce, lavaboların yapısından biraz söz etmek faydalı olacaktır.

Lavaboların yüzeyi seramiktir. Ortasında süzgeç bulunur ve pisliklerin, süzgecin altına geçmesini engeller. Süzgecin altında ise spiral bir boru bulunur. Bu boru akordeon boru olarak da adlandırılır. Doğrudan akordeon boru pimaş boruya bağlanır ve bağlantı noktasında kauçuk conta bulunur.

Ayaklı olan modellerin yanı sıra, duvara ankrajlı modelleri de vardır.

Lavaboların yüzeyi, yoğun kullanımdan dolayı, sabun ve deterjan kalıntıları ile dolar. Sabun ve deterjan gibi kimyasalların bir kısmı, aynı zamanda spiral borulara gider.

Zamanla bu tür kimyasallar borulara ve bağlantı yerlerindeki contalara zarar verir. Özellikle contaların erimesine ve aşınmasına neden olurlar.

Deterjan kalıntıları, şehir şebekesinden gelen sudaki kireçler ve kullanıcıların lavabolara döktükleri atıklar sonucunda, lavabolara bağlı olan pimaş borular zamanla tıkanır.

Yenimahalle lavabo açma

Tıkanıklıklar lavaboların bulunduğu alana göre farklılık gösterir. Nasıl mı? Mesela mutfak alanlarında oluşan atıklar farklıdır. Aynı şekilde banyo ve tuvalet alanlarında bulunan atıkları da farklıdır. Bu yüzden diyebiliriz ki mutfakta kullanılan lavabolar daha çabuk tıkanır.

Yenimahalle lavabo açma işlemlerinde, yukarıda bahsettiğimiz husus göz önünde bulundurulur.

Yani lavabo açılırken, tıkanıklık açma robotunun ucundaki aparat farklılık gösterir. Normalde lavabo tıkanıklıklarında sert cisimlerin giderilmesinde, sert fırçalar kullanılır. Yani susta ucuna sert fırça aparatı takılır.

ankara lavabo açma

ankara lavabo açma

Mutfak alanlarında; atık yağların lavaboya dökülmesi, tabaklarda bulunan yemek artıklarının çöpe sıyrılmadan lavaboda durulanması ve yoğun deterjan kullanımı sonucunda, tıkanıklık meydana gelir.

Yukarıda saydığımız atıklar, pimaş borulara gider ve yüzeye yapışan yağlar ile zamanla bir tabaka oluştururlar.

Sertleşen bu tabaka, boru çapını daraltır ve tıkanıklık meydana gelir. Bu tür tıkanıklıkların giderilmesi için basınçlı su ve sert fırça gereklidir.

Yani marketlerden alınan kimyasallar ya da sıcak su ile tıkanıklık giderilemez.

Keçiören lavabo açma

Banyo alanlarında ise balgam, saç kılı ve bir takım kimyasalların birikmesi ile tıkanıklık meydana gelir.

Keçiören lavabo açma, banyo alanlarında nispeten daha kolay olmaktadır. Bazı durumlarda sıcak su ile kullanılan kimyasallar da tıkanıklığı açabilir. Ancak çoğu zaman açamaz. Nedeni ise tıkanıklığın boruların derin kısımlarında meydana gelmesidir.

Tıkanıklık açma işlemine başlanmadan önce, tıkanıklığın borunun neresinde olduğu tespiti yapılır.

ankara lavabo açma

ankara lavabo açma

Bu işlem için boru içerisine yerleştirilen kameralar kullanılır. Kameralar, çelik bir boru ucuna yerleştirilmiştir ve etrafında LED aydınlatmalar bulunur. Kamera ile tıkanıklıkların tespit edilmesi oldukça kolaydır. En iyi tarafı ise tespit için herhangi bir yerin kırılmasına ya da sökülmesine gerek olmamasıdır.

İnternette bir çok yerde, lavabo açmak için yöntemlerin bulunduğu bilgiler vardır. Bu bilgilerin birçoğu doğru olsa da, yöntemlerin bir yere kadar işe yaradığını belirtelim. Yani borunun yüzeyinde oluşan tıkanıklıkların giderilmesi için bireysel yöntemler işe yarar. Ancak pimaş boruların derinlerinde yer alan tıkanıkların giderilmesinde, daha profesyonel çözümlere ihtiyaç vardır.

Bireysel olarak kullanılan yöntemlerden en bilineni, sirke, tuz ve limon ile yapılandır. Tuzun ve limonun aşındırıcı ve asidik etkisi olduğunu herkes bilir. Bu iki unsur sirke ile birleştiğinde, ortaya çıkan reaksiyon ile daha güçlü bir çözücü elde edilir. Karışımın etkisini daha da artırmak için sıcak su kullanılır.

Altındağ lavabo açma

Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi bu yöntemler bir yere kadar işe yarar. Tıkanıklığa neden olan cisim sertleşmiş ise evde hazırlanan karışımlar bir işe yaramaz. Aynı şekilde inşaat atıklarından meydana gelen tıkanıklıklarda da bahsettiğimiz karışım, bir işe yaramayacaktır.

Lavabolara bağlı olarak çalışan pimaş boruların yanlış döşenmesinden kaynaklı da tıkanıklıklar meydana gelebilir. Altındağ lavabo açma işlemlerinde bu durum ortaya çıkarılabilir. Şöyle ki temizlik yapıldığı halde kısa sürede yine tıkanma durumu meydana gelmişse, sorun borunun eğiminde ya da bağlantı yerlerindedir.

İmalat doğru yapılmadığı için kısa sürede tıkanma durumu yaşanır. Böyle bir durum eğimin ya da yanlış yapılan imalatın düzeltilmesi gerekir.

ankara lavabo açma

ankara lavabo açma

Mutfakta bulunan bulaşık makinesi giderinden de, yemek artıkları ve kimyasal maddeler yüzünden tıkanma meydana gelebilir. Ancak tıkanıklığın neden kaynakladığı ile ilgili ev sahibinin küçük bir araştırma yapması gerekir. Çoğu durumda tıkanıklıklar, makinenin arkasında bulunan spiral borudan kaynaklanmaktadır.

Boru çıkarılıp sıcak su ile temizlendiğinde sorun giderilecektir. Ancak bahsettiğimiz parça temizlendiği halde sorun devam ediyorsa, o zaman pimaş boruda tıkanıklık durumu var demektir.

Ankara tıkanıklık açma

Ankara ilinde bizi birçok kişi tanıyor. Angora Tesisat olarak yıllardan bu yana Ankara’nın birçok ilçesinde hizmet verdik ve vermeye devam ediyoruz.

Ankara tıkanıklık açma konusundaki uzmanlığımızı, sıkı çalışmaya ve teknolojiyi yakından takip etmeye borçluyuz. Alanında uzman olan çalışma arkadaşlarımızla birlikte, en zor işleri başarmaya ve sizlere hizmet etmeye devam ediyoruz.

Benzer Yazılarımız

Keçiören tıkanıklık açma, kırmadan dökmeden
Tuvaletler, medeniyetlerin gelişmesine yol açtı. İlk olarak Roma imparatorluğunda kanal sistemleri kullanı...
Mamak Su Kaçak Tespiti
Mamak Su Kaçak Tespiti (Ankara) Ankaranın her yerinde çalışmalarımız var. Özellikle de Mamak Su Kaçak T...
Kamera ile su kaçağı tespiti nedir? – Kamera ile tespit
Önceki zamanlarda problem olan su kaçağı tespiti, günümüzde gelişmiş cihazların kullanılması ile bir...
Su Kaçağı Bulma Servisi Ankara
Su Kaçağı Bulma Servisi Ankara Hizmetleri Su Kaçağı Bulma Servisi Ankara da faliyet gösteren birçok firm...
Başkent Petek Temizleme – Petek temizleme nedir?
Petek temizleme işlemleri, yeni yöntemlerle ve gelişmiş cihazlarla yapılıyor. Eski usullerin terk edildiğ...
Ankara Banyo Su Kaçağı Tespiti
Ankara Banyo Su Kaçağı Tespiti Özellikle evlerde su sızıntıları daha fazla görülmektedir. Ankara Banyo...