Su kaçağını bulan cihaz Ankara – Kaçak bulan cihazlar

Günümüzde su kaçağını bulmak için geliştirilen cihazlar, kırma ya da dökme olmadan tamirat işlemlerine olanak sağlamaktadır. Su kaçağını bulan cihaz Ankara ilinde ve Türkiye’nin diğer illerinde tesisat firmaları tarafından en çok kullanılan cihazları tanıtacağız. Ayrıca bu cihazların teknik özelliklerini de ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız.

Su kaçağını bulan cihaz Ankara

Su kaçağını bulan cihaz Ankara

Su kaçağını bulan cihaz Ankara – Akustik arıza tespit cihazı nedir?

Piyasada birçok akustik arıza tespit cihazı bulunuyor. Ancak biz burada en çok kullanılan ve tercih edilen markayı ele alacağız ve teknik özellikleri ile sizlere aktaracağız. Su kaçağını bulan cihaz Ankara ilinde de en çok kullanılan cihazdır.

Akustik arıza tespit cihazı; beton, fayans, granit, parke vb. gibi pek çok yüzeyde rahatlıkla kullanılabilir. Bu yüzeylerin altında yer alan tesisatlardaki sesleri net bir şekilde algılayabilir. Damlama ya da sızıntı şeklinde olan küçük frekanstaki sesleri ya da titreşimleri bile algılayabilir.

Harici ve dahili bataryasını 3 saat boyunca şarj edebilirsiniz. 3 saat şarj olan batarya 150 saate kadar dayanabilir. Yüzey altındaki çok küçük sesleri ve titreşimleri toplayıp kulaklığa iletir. Bu işlemi yaparken de dış ortamdaki sesleri izole eder. Böylelikle dış ortamdan gelen sesler ile iç ortamdaki sesler birbirine karışmamış olur.

6-10 bar basınçta olan su borularında 50 santimetre derinliğe kadar etkilidir. Basınç değeri arttıkça, derinlik de artar. Her ne kadar akustik arıza tespit cihazının tanıtımında ve kullanım kılavuzunda tecrübe gerektirmediği belirtilse de, seslerin analizi ve ayırt edilebilmesi için belli bir tecrübenin gerektiği açıktır.

Bu yüzden cihazı kullanan kişinin aynı zamanda tesisat konularında da uzman olması gerekir. Cihazda bulunan sensor, tesisatın bulunduğu yüzeye temas ettirilir. Yüzey altındaki titreşimler ve sesler cihazın ekranında görünür ve analizi yapılır.

Dip ve köşe alanlarında bulunan ya da ulaşılması zor olan yerlerde bile cihazı verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Piyasada satılan akustik arıza tespit cihazı iki yıl garantilidir. Ayrıca yedek parça temini de kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Kullanımı ise oldukça kolaydır. Tek elle bile rahat bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca boyun askılığı ile diğer işlerinizi de rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Termal kamera ile su kaçağı tespiti

Termal kamera cihazı tesisat firmaları tarafından günümüzde su kaçaklarını bulmak için kullanılıyor. Tesisat dünyasına girişi yeni sayılan bu cihaz, soğuk su ve sıcak su tesisatlarındaki kaçakları bulmada oldukça etkilidir. Su kaçağı bulan cihaz Ankara ilinde de yoğun bir şekilde kullanılan termal kamera cihazı, Türkiye’nin diğer illerinde faaliyet gösteren tesisat firmaları tarafından da oldukça rağbet görüyor.

Termal kamera cihazının her ne kadar birçok modeli bulunsa da, biz bu yazımızda en çok kullanılan modelini ele alıp, teknik özellikleri ile tanıtacağız.

5 inç (12,7 cm) genişliğinde dokunmatik ekranı bulunan bu cihaz, tablet termal kamera olarak geçmektedir. Detektörlü tabanca şeklinde bir tasarıma sahiptir.

En küçük sıcaklık değişimlerini ve sıcaklık değerlerini, bu cihazla tespit edebilmek mümkündür. 8 megapiksel kameraya sahip olan bu cihaz ile aynı zamanda, tespit edilen sıcaklıkların fotoğrafı da çekilebilir.

Wi-fi bağlantısı ve dahili GPS özellikleri ile elde edilen bilgiyi, istediğiniz yere gönderebilirsiniz. 160 x 120 çözünürlükte sıcaklık ölçüm değerlerine sahiptir. Radyometrik kızılötesi kamera olarak da geçen bu cihaz entegre LED foto lambası ile net bir görüntü elde edebilir.

IP54 koruma sınıfı sayesinde, her türlü darbeye dayanıklıdır. Ayrıca cihaz üzerinde bulunan USB bağlantı soketi ile verileri USB cihazına kaydedebilirsiniz.

-20 derece ile +350 derece aralığındaki tüm sıcaklıkları hatasız olarak tespit edebilir. ±2°C, ±%2 hassasiyetle sıcaklık ölçümü yapabilir.

25 Hz görüntü tekrarlama frekansına sahiptir. 0,5 metre sabit odaklama mesafesine sahiptir. 6 renk paletine sahiptir ve 16,7 milyon renge sahiptir.

Cihazın ekranında sıcaklık değerleri kızılötesi görüntü şeklindedir. 405 gram ağırlığında olan bu cihaz, her yerde rahatlıkla kullanılabilir.

Su kaçağını bulan cihaz Ankara

Su kaçağını bulan cihaz Ankara

Cihazın ekranında sıcak alanlar kırmızı renk ile soğuk alanlar ise mavi renk ile gösterilir. Termal kamera cihazı; kalorifer tesisatlarında, soğuk su tesisatlarında yoğun olarak kullanılır. Hassas bir sıcaklık ölçümüne sahip olduğu için tesisatlardaki en küçük çatlakları ve kırık boruları anında ve noktasal olarak tespit edebilirsiniz.

Nemölçer Cihazı ile su kaçak tespiti

Nemölçer cihazı tesisat firmaları tarafından nadir olarak kullanılır. Genellikle akustik arıza tespit cihazının verilerini onaylamak için kullanılır.

0,30 kilogram ağırlığında ve yaklaşık olarak 1 metre çalışma mesafesine sahiptir. Her türlü yüzeydeki nem oranını hassas bir şekilde ölçebilir.

Ayrıca havadaki nem oranını da hassas olarak ölçer. Ölçüm sonuçlarını otomatik olarak sunar. Cihazda bulunan lazer dairesi sayesinde ölçüm aralığı işaretlenebilir.

LED ekrana sahip olan cihaz pil ile çalışır. Genel olarak fayans ve granit gibi yüzeylerde kullanılır. Duvar ve beton gibi yüzeylerde de etkilidir.

Yukarıda teknik özelliklerini verdiğimiz ve su kaçak tespiti için kullanılan cihazlar, tesisat firmaları tarafından en çok kullanılan cihazlardır. Bu cihazların kullanımı ile birlikte kırma ya da dökme olmadan su kaçakları tespit edilebilir ve tamirat işlemleri kolay bir şekilde yapılabilir.

Benzer Yazılarımız

Yerden ısıtma temizliği Ankara – Temizlik nasıl yapılır?
Günümüzde avantajları ve daha fazla ısı sağlaması açısından, yerden ısıtma sistemleri birçok evde ...
Kırmadan tıkanıklık açma işlemi – Tıkanıklık açan cihazlar
Tıkanıklık açma işlemi artık eskisi gibi kırma ya da dökme olmadan yapılabiliyor. Günümüzde tesisat ...
Su Kaçağı Tespit Etme Ücreti Ne Kadar
Su Kaçağı Tespit Etme Ücreti Ne Kadar? Her işin kendi içinde zorlukları ve teknikleri vardır. Su Kaçak ...
Banyodan Gelen Kötü Kokular
Banyodan Gelen Kötü Kokular Çözümleri Banyodan Gelen Kötü Kokular aldığınızda canınız sıkılır. B...
Bağlıca Su Tesisatçısı
Bağlıca Su Tesisatçısı Ankaranın en yeni ve gözde yerleşim yerinde Bağlıca Su Tesisatçısı hizmeti m...
Tıkanan tuvaleti açmak için ne yapılır – Tıkanıklığının Giderilmesi
Tuvalet tıkanıklıkları kısa sürede kalıcı olarak çözümlenmesi gereken, çözülemediğinde beraberind...