Etkili ve hızlı profesyonel pimaş tıkanıklığı açma

Mutfak lavabolarında; çay posalarından, kullanılmış yağlardan ve yemek artıklarından dolayı giderler tıkanır. Profesyonel pimaş tıkanıklığı açma işlemlerinden bahsederken, tıkanıklıkların nedenlerinden öncelikle bahsetmek yararlı olacaktır.

Ev hanımları gün içerisinde, zamanlarının çoğunu mutfak alanlarında geçirirler. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği derken, mutfaktaki birçok eşya yoğun bir şekilde kullanılır. Yapılan yemeklerden sonra ise en çok kullanılan alanın, mutfak lavaboları olduğunu söyleyebiliriz.

Bazı kurallara dikkat edilmediği zaman, mutfak giderlerinin tıkanması da kaçınılmaz hale gelir. Mesela çaydanlığın içindeki çay posalarının önce çöpe değil de lavabo içine dökülmesi ve sonrasında çaydanlığın yine aynı şekilde, su ile lavabo üzerinde çalkalanması, hemen olmasa bile, zamanla tıkanmaya yol açar.

Çoğu ev hanımı ya da çaydanlığın posalarını lavaboya kim döküyorsa, düşünemediği durum, zamanla bu posaların boru yüzeylerine yapışarak, tıkanmaya neden olmasıdır.

Aynı durum atık yağlarda da gözlemlenebilir. Atık yağların çok çabuk donduğunu, yağı tava içinde bıraktıktan sonra birkaç dakika gözlemleyerek, görebilirsiniz. Aynı durum boru içerisinde de oluşmaktadır. Özellikle soğuk su ile temas ettiğinde atık yağlar, daha çabuk donarlar ve katılaşırlar. Boru yüzeyine yapıştıkları ve çok çabuk donduklarından dolayı, boru çapını daraltırlar ve tıkanıklığa neden olurlar.

Pimaş açma servisi

Yukarıda saydığımız nedenlere, banyo alanlarında da rastlamak mümkündür. Profesyonel Pimaş tıkanıklığı açma işlemleri sırasında en çok karşılaşılan nedenler arasında, saç kılları ve tıraş artıkları gelmektedir.

Birçok pimaş açma servisi, boru içerisinden çıkan nesneleri şaşkınlıkla karşılamaktadır. Nedeni ise aslında gider borusu içinde olmaması gereken nesnelerin, boru içerisinde bulunmasıdır.

Mesela bebek bezi, iç çamaşırı ve buna benzer eşyalar, tıkanıklık giderildikten sonra tespit edilen eşyalardır.

profesyonel pimaş tıkanıklığı açma

profesyonel pimaş tıkanıklığı açma

En etkili çözüm, sorun ortaya çıkmadan önce, o soruna neden olan etkenleri ortadan kaldırmaktır. Tıpkı koruyu hekimlikte olduğu gibi, hasta olmadan önce, hastalığa neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması, hasta olduktan sonraki süreçte oluşabilecek birçok sorunun da önüne geçilmesi anlamı taşır.

Gider borularının tıkanma durumu da aynı bu şekildedir. Profesyonel Pimaş tıkanıklığı açma işlemleri, her ne kadar günümüzde gelişmiş cihazlarla yapılıyor ve kırma ya da dökme durumu oluşmuyorsa da, yine de ev sahiplerinin zamanını alan bir süreçtir.

Tıkalı pimaş açma kimyasalı

Kimyasallar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası! Özellikle hijyen söz konusu olduğunda, parçalayıcı ve çözücü özelliklere sahip olan kimyasalları kullanmadan, tam bir temizlikten söz etmek mümkün olmuyor.

Tıkalı pimaş açma kimyasalı kavramı ise bambaşka bir konu… Yani diğer kimyasal maddelerden daha güçlü ve etkisi daha fazla olan maddeler. Ancak bu maddeleri belirli kurallar çerçevesinde kullanmak gerekiyor.

Yani bir takım önlemler almadan kullanılan kimyasallar, sağlığı tehtit edici bir yapıya bürünebiliyor.

profesyonel pimaş tıkanıklığı açma

profesyonel pimaş tıkanıklığı açma

Birçok kişinin bildiği, ancak az kimsenin kullandığı kimyasal olan kostik, herkesin bildiğinin aksine, tesisat firmaları tarafından kullanılmıyor. Daha doğrusu kullanımı tercih edilmiyor. Nedeni ise yararlarının, zararlarından daha çok olmasıdır. Tesisatçıların kullandığı kimyasallar ise sıvı bazlı ve gerekli önlemler alındığında, herhangi bir zararı bulunmayan ürünlerdir.

Tıkalı boru açma kimyasalı

Tesisat firmalarının kullandığı cihaz markalarının üretmiş olduğu kimyasallardan bahsediyoruz. Uzun süren araştırmaların ürünü olan bu kimyasallar, tıkanmaya neden olan en sert cisimleri bile çözüyor ve sistemden dışarı çıkmasını sağlıyor.

Tıkalı boru açma kimyasalı ürünlerinin tek bir zararı var. O da çevre sağlığını olumsuz etkilemesidir. Gerçi kanalizasyon sistemlerinden gelen tüm atıkların böyle bir özelliği var. Ancak bu atıklar, kimyasal maddelerle karışınca, tehlikenin boyutu daha da fazla artıyor.

Tıkalı boru açma teli

Profesyonel olarak tesisat işi yapan firmaların tercihi ise insan sağlığını tehdit etmeden sorunun çözülmesinden yana…

Tıkalı boru açma teli ise herhangi bir kimyasal kullanımına gerek kalmadan, tıkanıklığa neden olan bazı cisimlerin, gider borularından çıkarılmasını sağlıyor. Bahsettiğimiz bu ürün, bireysel olarak kullanılan ince tellerden değil tabi ki…

Spiral şeklinde, çelik malzemesinden üretilmiş ve standart bir telden daha kalın bir yapıda olan tıkalı boru açma telinin ucunda ise tıkanıklığa neden olan cismi parçalamaya yarayan bir aparat bulunur. Yani uç kısmı keskin ve geniştir.

Böylece cisme itme kuvveti uygulanırken, bir yandan da aşındırma özelliği kazandırılmış olur. Tabi ki tesisat firmalarının elinde daha etkili ve daha gelişmiş cihazlar da vardır.

Logar açma ve pimaş açma yöntemleri

Tıpkı pimaş açma işlemlerinde olduğu gibi, dış ortamda bulunan logarlar da açma teli ile açılabilir.

Ancak genelde, gelişmiş cihazlar kullanılır ve bu cihazlara, tıkanıklık açma robotu adı verilir. Logar açma ve pimaş açma işlemlerinde genelde bu cihazlar kullanılır. Cihazların kullanılamadığı durumlarda ise tıkanıklık açma teline başvurulur.

profesyonel pimaş tıkanıklığı açma

profesyonel pimaş tıkanıklığı açma

Banyo tıkanıklığı açma yöntemleri

Tıkanıklık açma robotu ile sıklıkla uygulanan yöntem, basınçlı su yöntemidir. Gider borularında inşaat atıklarından kaynaklanan bir tıkanıklık söz konusu değilse, basınçlı su yöntemi kullanılır.

Banyo tıkanıklığı açma yöntemleri profesyonel firmalar tarafından etkili bir biçimde uygulanır.

Benzer Yazılarımız

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları
Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları Ankara Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları ilden ile, mahal...
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma- Kanalizasyon Tıkanıklığı Unsurları
Lağım döşemi olarak da adlandırılan kanalizasyon, künk ya da büz adı verilen kalın borular kullanılar...
Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Ankara
Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Ankara Tespit edilemeyen su kaçakları, evinizin içinde ve çevresinde ciddi ya...
Su kaçağı Tespiti Ankara Keçiören – Kaçak tespiti nedir?
Su kaçağı tespiti firmadan firmaya değişiklik gösterse de ortalama olarak iki saat kadar sürer. Bu süren...
Çankaya Su Kaçak Tespiti
Çankaya Su Kaçak Tespiti-Tamiri Çankaya Su Kaçak Tespiti süreçleri için bizi hemen arayabilirsiniz. Aklı...
2023 Su Kaçak Tespit Ücretleri
2023 Su Kaçak Tespit Ücretleri (Güncel) Ankara Kaçak Su Bulma Firmaları istemeye istemeye de olsa mecburi o...