Su Kaçağı Tespiti Etimesgut

Su Kaçağı Tespiti Etimesgut

Ankaranın her noktasına hizmet verdiğimiz gibi, Sincan ve Su Kaçağı Tespiti Etimesgut çalışmalarımız da devam etmektedir. Peki süreçler nasıl işlemektedir? Hadi gelin neler yaptığımızı okumaya devam edin. Birçok kişi su kaçaklarının eski binalarda bulunan tesisatlarda olduğunu düşünür. Ancak bu bilgi kısmen doğrudur. Günümüzde yapılarda uygulanan tesisatlar usta hatası ya da kalitesiz malzeme kullanımı yüzünden, kısa sürede deforme olmakta ve bu durumun bir sonucu olarak da tesisatlarda kaçak ya da sızıntı oluşmaktadır. Su Sızıntı Tespiti için sincan  ilçesinde yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Bunun nedeni bu ilçedeki yerleşimin henüz yeni olmasıdır. Yerleşimin yeni olduğu alanlarda yeni binalar yapıldığından dolayı, tesisat sorunlarının en yoğun olduğu yerlerde bu yerler olmaktadır. Aslında bu tür bir genelleme yapmak her ne kadar doğru olmasa da, günümüzde var olan gerçek budur.

su kaçağı tespiti Etimesgut

Su Kaçağı Tespiti Etimesgut

 

Etimesgut Su Kaçağı Tespiti

Yukarıda kısaca değindiğimiz, su kaçağı nedenlerini burada ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız. Öncelikle su kaçağı nedenlerini tesisat borularının kalitesi açısından ele alacağız. Su kaçağı Tespiti Etimesgut ilçesinde de kaçak tespiti yapılırken, borulardaki sorunlar öncelikle tespit edilir. Eski binalarda yer alan galvaniz yapıdaki boruların çürümesi ve zamanla korozyona uğraması nedeni ile boru yüzeyinde ya da ek yerlerinde, suyun da basıncı ile birlikte kaçaklar meydana gelebilir. Boru ek yerlerinde bulunan contaların da aşınması ile su kaçakları meydana gelebilir. Özellikle galvaniz ve demir boruların ek bağlantı yerlerinde, kete ya da conta kullanılmaktadır. Kete ve contalar suyun da etkisi ile zamanla özelliklerini yitirirler ve suyun da basıncı ile kaçaklara neden olurlar. Plastik borularda ise sıcak kaynak yöntemi ile bağlantı yapılır. Su kaçakları plastik borularda genellikle sıcak kaynak işleminin sağlıklı yapılmamasından kaynaklanır. Bir diğer neden de plastik borulara aşırı derecede basınçlı su verilmesidir. Genelde su kesintilerinden sonra aşırı basınçlı su verilmesi, boruların patlamasına neden olur.

Su Kaçağı Tespiti Etimesgut Fiyatları

Yukarıda su kaçaklarının nedenlerini ayrıntılı bir şekilde anlattık. Sırada ise Su Kaçağı Tespiti Etimesgut Fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle konuyu iki aşamada ele alacağız. Su kaçaklarının görünür bir şekilde meydana gelmesi ve gizli su kaçakları şeklinde konuyu inceleyeceğiz. Gözle görünür su kaçakları; bina girişlerindeki vanalarda, açıktan geçen su borularında, armatürlerde ve kombi gibi cihazlara bağlı bulunan borularda gerçekleşir. Kombi cihazlarına bağlı bulunan borular aşırı basınç nedeniyle zarar görebilir. Bu durumda peteklerde de su kaçağı meydana gelebilir. Aynı şekilde banyo ve tuvalet alanlarındaki bataryalarda da su kaçakları meydana gelebilir. Bu tür sorunlar gözle görüldüklerinden öncelikle ana vanadan su bağlantısının kesilmesi gerekir. Uzman bir tesisat firmasından yardım alınması durumunda, sorun kısa sürede çözülecektir. Ayrıca şehir şebekelerinin bazı kısımlarında da bu tür borular kullanılmaktadır. Yüksek dayanımlı olma özelliğinden dolayı, yüksek basınçlara da dayanıklı olan bu tür borularda basınçtan kaynaklanan patlamalar, nadir olarak görülür.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Etimesgut

Akustik arıza tespit cihazı, termal kamera ve nemölçer gibi cihazlar yardımı ile su kaçakları noktasal olarak tespit edilebilir. Su Kaçağı Tespiti Etimesgut ilçesinde faaliyet gösteren firmalar da bu tür cihazlardan yararlanırlar.

su kaçağı tespiti Etimesgut

Su Kaçağı Tespiti Etimesgut

Termal kameralar birçok yüzeyin altındaki sıcaklık ölçümlerini net bir şekilde yapabilirler. Sıcak bölgeleri cihazın ekranında kırmızı, soğuk alanları ise mavi bir şekilde görebiliriz. Akustik arıza tespit cihazları ise yüzeylerin altındaki titreşimleri ve sesleri tespit edebilirler. En küçük sesleri ve titreşimleri bile bulabilirler. Böylelikle tesisatta meydana gelen kaçak ya da sızıntıları bu cihaz ile noktasal olarak bulabilmek mümkündür. Nemölçer cihazı tesisat firmaları tarafından nadir olarak kullanılır. Genellikle yüzeylerdeki nemin ne olduğundan emin olunmak için kullanılır. Bazı durumlarda yalıtım eksikliğinden kaynaklanan nem ve küflenme durumları, su kaçağı olarak algılanabilir. İşte nemölçer cihazı bu tür yanlış bilginin önüne geçmektedir.

Noktasal Su Kaçağı Tespiti Etimesgut

Gizli su kaçakları genellikle; fayans, granit, parke ve duvar içlerinden geçen tesisatlarda meydana gelir. Bu tür yüzeylerin altında bulunan su borularında meydana gelen kaçaklar, gözle görülmediklerinden dolayı uzun süre fark edilmeyebilirler. Ancak duvar ve parke gibi alanlarda su kaçaklarının izlerini görmek mümkündür. Duvar gibi yüzeylerde küflenme ve sıva dökülmesi gibi durumlar, su kaçağının en bariz belirtileridir. Parke altından geçen tesisatlarda meydana gelen su kaçaklarında ise parkeler kabarıp yerlerinden çıkarlar. Fayans ve granit gibi yüzeylerde meydana gelen su kaçaklarını tespit edebilmek için gelişmiş cihazlara ihtiyaç vardır. Ancak bazı belirtilerden su kaçağı olduğunu tahmin etmek mümkündür. Yüksek gelen su faturaları ve su saatinin boşa dönmesi gibi belirtiler, su kaçağı olduğunu gösterir. Islak zeminlerin altında bulunan tesisatlarda meydana gelen su kaçaklarından emin olmak için gelişmiş cihazlar ile ölçüm yapmak gerekir.

Su Kaçak Bulma Etimesgut

Buradaki asıl gerçek, tesisatın döşenmesindeki işçilik ve kullanılan malzemedir. Yakın bir zamana kadar bina içlerinde galvaniz borular kullanılıyordu. Şehir şebekelerinde ise asbest malzemeden yapılan ve AÇB adı verilen borular kullanılıyordu. Günümüzde yüksek dayanımlı PVC borular, bina içlerinde tercih ediliyor. Ancak bu tür borularda genellikle ek yerlerinde arıza meydana gelir. Su kaçaklarının ve patlakların en sık görüldüğü ek parçaların kalitesiz olması ve işçiliğinin iyi olmaması gibi nedenlerden dolayı, döşendikten kısa bir süre sonra bu tür sorunlarla karşılaşılması olağandır.

Benzer Yazılarımız

Ankara Cihazlı Su Tesisatçısı
Ankara Cihazlı Su Tesisatçısı Eskiden evinizde oluşan su kaçağını bulmak günler bile sürebiliyordu. A...
Duvardaki Nemin Nedenleri
Duvardaki Nemin Nedenleri Şehirleşmenin başlaması ile ortaya çıkan yeni sorunlar olmuştur. Bunların en ...
Bahçelievler Su Kaçağı Bulma
Bahçelievler Su Kaçağı Bulma Angora Bahçelievler Su Kaçağı Bulma servisi olarak Ankara da 20 yıla yakı...
Lavabo gider tıkanıklığı – Lavabo tıkandı su gitmiyor
Mutfak ve banyo alanında bulunan lavabolarda sıklıkla tıkanıklıklar yaşanır. Genelde lavaboya atılmamas...
Türkkonut Su Kaçak Tespiti
Türkkonut Su Kaçak Tespiti (Angora Tesisat) Türkkonut Su Kaçak Tespiti Hizmetleri – Su Tesisatlarında...
Profesyonel tıkanıklık açma işlemleri nasıl yapılır?
İyi bir tesisat firması, tıkanıklık açma işlemlerini, hızlı ve en az zarar verecek biçimde yapar. Prof...