Duvardaki Nemin Nedenleri

Duvardaki Nemin Nedenleri

Şehirleşmenin başlaması ile ortaya çıkan yeni sorunlar olmuştur. Bunların en önemlisi evlerimizde ki su kaçakları. Duvardaki Nemin Nedenleri diye soran olursa direk Su Kaçakları diyebiliriz (%95). Ortaya çıkan bu nemli duvarlar size bir şeylerin ters gittiğini haber eder. Biran önce önlem almanız gerektiğini söyler aslında. Bu durumda yapılacak en önemli iş biran önce bir tesisatçı ile çalışmak olmalıdır.

Tabi bu tesisatçı sıradan biri değil gerekli teçhizatları olan kişiler olmalıdır. Su Kaçak Tespiti işlemlerinde tecrübeli olmalıdır. Ankara‘da örneğin Termal kamera ve Cihazlı olarak su kaçağı bulma hizmeti veren çok fazla şirket ya da şahıs vardır. bunlardan birileri ile anlaşıp sorunun kaynağını bulmanız önemli. Cihazlı olarak su sızıntısı bulmanın avantajı, kazı yapmadan sadece su kaçağının yerini noktasal olarak tespit edebilmektir.

Bu sayede maliyetler çok daha düşecektir. Düşünsenize her yeri kazdığınızı. bunun tamir masrafları oldukça yüksek olacaktı. En önemlisi belki de günler sürecek bir çalışma olacaktı. Oysa cihaz ile 20 dakikada sonuca ulaşıyoruz.

Biz her müşterimize söylüyoruz; duvarlarınızda ya da zeminlerinizde küflenme ya da su damlacıkları varsa bunu çok ciddiye alın. Sorun sizden değil başka bir komşunuzdan kaynaklanıyor olabilir. Üst kattan aşağı kata su kaçağı varsa, alt komşunuzun duvarları bundan etkilenir. Unutmayın benlik bir şey yok demek aslında sizlerin ileride çok daha fazla ödeme yapmanıza neden olur. Sorunun kaynağı siz iseniz, mağdur olan komşunuz ise tüm masrafları size fatura edeceklerdir unutmayın.

Duvardaki Nemin Nedenleri (Su Tesisat Sorunları)

İnsanlar evlerinde huzurla yaşamak isterken evimiz bizi bir anda üzebilir. Nasıl mı? Bir anda kendinize Duvardaki Nemin Nedenleri sorusu sorabilirsiniz. Su kaçakları yüzünden günümüzde, özellikle eski evlerde bu durumun daha çok yaşanıldığı düşüncesi var. Alt yapı sıkıntıları, boruların zamanla hasar görmesi, onarım ve bakımın bina veya ev sakinleri tarafından yapılmaması, yanlış tesisat, yanlış müdahaleler su kaçaklarında ciddi fazlalaşmaya sebep olabilir. Bu durumu aslında atlatmak oldukça basit ve zahmetsiz.

Sorunun kaynağını bulmak profesyonel ekiplerle mümkün. Evimizde su kaçaklarını nasıl bulmamız hakkında bilgi vermemiz gerekirse yapılması gereken ilk şey eğer su kaçağı olduğunu düşünüyorsak önceliğimiz su vanasını kapatmak ve manometre üzerindeki orana bakmak. Oranda ciddi bir düşüş var ise artık emin olmamız gereken şey su kaçağı diyebiliriz. Su kaçaklarının günümüzde gizliden gizliye de kendini gösterebilir.

Azar azar bu durumla karşılaştığımızda müdahale etmek oldukça kolay ve basit olacaktır. Ama eğer müdahale etmeyip sineye çekersek daha büyük sorunlarla bize geri gelecektir. Bu tür sorunların küçük halindeyken yanlış bir müdahale de bulunursanız da sorunu kendi kendine büyütebilirsiniz. Yanlış müdahalenin olmaması için bu konuda profesyonel insanlarla çalışmak bizim için en mantıklısıdır.

Duvardaki Nemin Nedenleri

Duvardaki Nemin Nedenleri

Duvardaki Nemin Nedenleri (Çözümleri)

Evinizin duvarları nemli veya ıslaksa büyük bir sorununuz var demektir. Nemli duvarlar, bir şeylerin yanlış olduğunun bir işaretidir ve onu düzeltmeniz gerekir. Nem sorunları, hızlı küf oluşumu da dahil olmak üzere tüm eviniz için sorunlara neden olabilir. İşte evinizdeki ıslak duvarlar hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler.

Nem, herhangi bir evde meydana gelebilir. Bununla birlikte, bazı eski binalar, nemli havanın evden buharlaşmasına izin verecek şekilde tasarlandı ve aslında yeni evlerden daha “nefes alabilir”. Çift camlı pencereler gibi enerji tasarruflu cihazların montajı ile bu pencereler evin içindeki hava akışını azaltabilir ve yoğuşma ile ilgili problemler yaratabilir. Eski bacalar bile bu nemi evden uzaklaştırmak için ekstra havalandırma sağlar.

Yanlış işçiliğin ve yanlış bilginin bizi nerelere sürükleyeceğini bilemeyiz. Evimize gelen ekip tarafından müdahale her zaman daha kolaydır. Kaçak tespitinde öncelikle manometre değeri demiştik sonrasında akustik dinleme cihazı ile tespit edilen yerin açılımı ile bakım onarımı yapılan boruların ardından artık kaçak tespitinin her müdahalesi yapılır. Müdahale yapıldıktan hemen sonra artık her şey bize aittir.

Bu tür olumsuzluklardan kaçınmak ve mutsuz olmamak adına bakım ve onarımlarımızı senede bir kez yaptırmamız gerekmektedir. Evlerimizde arada bir duvarlarımızı, yerlerimizi kontrol etmeyi unutmamalı önlemlerimizi alarak daha mutlu olacağımıza inanmalıyız. Bu tür olaylarda da unutmayalım ki bilgi ve profesyonel olarak çalışan ekiplerden destek almak bizi daha da mutlu edecektir.

Biz mutlu olduktan sonra çevremizde yaşayan bina sakinleri de mutlu olacaktır. Alt yapı sorunlarının büyümemesi adına bakım ve onarımlarımızı mutlaka yaptırmayı unutmayıp evimizdeki bu tür problemleri küçükken kenara atmamalıyız.

Benzer Yazılarımız

Mutfak gideri nasıl açılır biliyor muydunuz?
Mutfağın sık kullanıldığı ofislerde, restoranlarda, özellikle de evlerde her yıl mutlaka mutfak gideri ...
Profesyonel kanal temizleme işlemleri
İçinde yaşadığımız şehirler giderek gelişiyor ve genişliyor. Yapıların ve dolayısıyla insanların ...
Havuz su kaçağı önleyici ne işe yarar?
Günümüzde yüzme sporunu profesyonel anlamda yapan insanların yanında, bu sporu hobi olarak da gerçekleşt...
Ankara Ümitköy Su Kaçağı
Ankara Ümitköy Su Kaçağı (Tespiti) Su Kaçakları konusunda yeni bir yazı daha. Bu yazının içeriği ve ...
Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor
Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor acaba ne yapsam? Bu cümleyi kuran tek siz değilsiniz...
Kombine kanal temizleme aracı hakkında bilgiler
Kombine kanal temizleme aracı hem kanal yıkama hem de atık emişi için geliştirilmiştir. Yüksek basınçl...