Robotla lavabo açma fiyatları ne kadardır?

Lavabo tıkanıklığı ile karşılaştığımızda bundan pek hoşlanmasak ta diğer giderlere göre daha sık tıkanma yaşandığı için tecrübe edindiğimiz bir konudur. Robotla lavabo açma fiyatları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, tıkanan gideri açmak için kostik ya da diğer zararlı kimyasallar ile uğraşıp giderlere zarar vermekten vazgeçebilirsiniz.

robotla lavabo açma fiyatları

robotla lavabo açma fiyatları

Bu tür kimyasallar kuvvetli içerikleri nedeniyle o anlık çözüm olabiliyorlar ancak uzun vadede hem gider zarar görebiliyor hem de tıkanma tekrar edebiliyor. Kimyasallar yerine doğal açıcılar kullanmak elbette denenebilir. Hatta tel veya gider açıcı aparatlar ile de deneyebilirsiniz. Ancak bu yöntemler bilinçsizce kullanıldığında tıkanıklığın artmasına neden olabiliyor. Sonuç alsanız dahi asıl sorunun nereden kaynaklandığını bu yöntemler ile görme şansınız yok.

Tıkanmış ve suyu geri tepmiş, taşmış bir lavabo görüntüsü karşısında bu sorunu acil çözmek için uğraşırken zaman kaybettiğimiz durumlar çok fazladır. İlk müdahaleyi kendimiz yapmak isteriz çünkü servis çağırdığımızda, tıkanıklık sebebini bulmak için, sürekli kullanmak zorunda olduğumuz lavabo gibi alanların kırılıp dökülmesi, bir süre kullanım dışı kalacak olması, ustalara karşı oluşmuş güvensizlikler gibi nedenlerle bu kişilere başvurmak son çare olarak düşünülür. Fakat bu ilkel durumlar artık geride kaldı.

Gelişen teknolojinin tesisat yapımında ve sorun gidermede kullanılan bilgisayar destekli cihazları sayesinde, bahsettiğimiz zahmetli gider tıkanıklıkları gibi sorunlar artık çok daha kolay ve anlaşılır hale gelmiş durumdadır. Kanal açma, gider tıkanıklıkları, tuvalet gideri açma gibi tüm bu tesisat işlerinde, son sistem kameralı robot cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazları kullanabilen profesyonel servisler mevcuttur. Üstelik daha az maliyet ve pratik çözümler sunarak müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bu servisler hizmette kalite garantisi verebilmektedir.

Robotla lavabo açma fiyatları ve servis ücretleri

Fiyatlar konusunun belirlenmesinde lavabo tıkanıklık açma işleminde kullanılan kameralı görüntü alma, robotla tıkanıklık giderme gibi teknolojik terimler, tüm bu işlemlerin daha kaliteli bir hizmet ile sunuluyor olması fiyatının daha yüksek olacağı anlamına gelmez. Bilakis eski yöntemlerle işçilik ve sonradan çıkan ekstra maliyetler ile tıkanıklık açma ve arıza giderme çalışmaları çok daha maliyetlidir.

Günlerce süren tıkanıklık açma çalışmalarında alınan bedeller daha ağır olabilmektedir. Birde bunun üstüne kırılan fayans, gider borusu, lavabo gibi maliyetlerde eklendiğinde gerçekten çok pahalıya patlar. Bu yüzden lavabo tıkanması, tuvalet tıkanması ve hatta logar tıkanması gibi arızalar, hem en çok ihtiyaç duyduğumuz kullanım alanlarımız olduğu için canımızı sıkar hem de birde bu külfetli yönüyle de maddi zarar anlamına gelir.

robotla lavabo açma fiyatları

robotla lavabo açma fiyatları

Robotla lavabo açma, tüm bu kırıp dökme ve yenileme maliyetinden sizi kurtarmaktadır. Gider tıkanıklığını bulmak için gidere gönderilen kameralı robot cihaz sayesinde de tıkanıklık yeri çok pratik bir şekilde tespit edilebilmektedir. Böylelikle hem zamandan tasarruf sağlanır hem de sadece servisin bu işlem için belirlediği standart ücreti ödersiniz.  Robotla lavabo açma fiyatları hakkında ve sizin işleminizin hangi kategoride yer aldığı konunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Arızanın durumu servis ücretini belirler

Her ne kadar servislerin standart işler için belirledikleri genel bir fiyat tablosu varsa da, arızanın durumuna göre bir fiyat belirlenecektir. Bu fiyatlar bahsettiğimiz gibi ekstra maliyetler içermeyeceği gibi sadece yapılan işlemin ücreti uygulanacaktır. Bu ücretler oldukça makul seviyede olup işin niteliği ile gerçek bir paralellik gösterir.

En ufak bir arıza durumunda çağırılan servisin arıza tespiti için giderleri kontrol etmesi durumunda sadece servis ücreti ödenirken, tıkanıklık açma işlemi olacaksa bunun bedeli ve bu tıkanıklık açma çalışması esnasında gider borusu değişimi ya da diğer ek maliyetler varsa tüm bunlar servis tarafından kullanıcıya anlatılmaktadır. Tüm bu sürecin şeffaf bir şekilde ilerlemesi herkesi memnun etmektedir.

Örneğin mutfak lavabosu ile banyo lavabosu tıkanma nedenleri kullanım amaçları gereği farklı olmaktadır. Mutfak lavabolarında kullanıcıların yaptıkları hataların başında yemek artıklarının gidere gitmesi ve daha kötüsü de lavabo giderine yağ dökülmesidir. Yıkanan bulaşıklar nedeniyle de oldukça tıkanmaya müsait olan pimaş giderlerde biriken yağlar bir süre sonra tıkanmaya neden olur.

Pimaşın yağlanmış olması durumunda robotla lavabo açma işlemi giderin açılmasında etkisiz kalır. Ya da açılsa da bir süre sonra tekrar tıkanması muhtemeldir. Çünkü burada yapılması gereken işlem giderin yıkanmasıdır. Pimaş yıkama fiyatı robotla lavabo açma fiyatları ile aynı değildir.

Robotla Lavabo açma ve konusunda uzman servisler

Ücret konusunda belirlenen fiyatlar birçok serviste ortak rakamlardır. Ancak piyasada ne yazık ki çok düşük fiyatlar vererek servis vereceğini belirten bazı firmalarda vardır. Bu firmalar gerekli donanıma sahip olmadıkları gibi arıza tespiti ve giderilmesi konusunda da ne yazık ki yetersiz kalmaktadırlar.

Tesisat firması belirlerken araştırma yapmanız, bulunduğunuz yaşam alanlarındaki konforunuzu garanti altına almanızı sağlar. Giderlerin tıkanması bazen çok basit nedenlerle olabilir ve bu sorunların giderilmesi de bir o kadar kolaydır. Ancak bazen de ciddi çalışma gerektiren profesyonel bir servis tarafından az maliyetle çözümlenecek durumlarda olabilmektedir.

Agora tesisat, tüm tesisat işlemlerinizde güvenle danışabileceğiniz bir adrestir.

Benzer Yazılarımız

Su sızıntısını tespit etme işlemleri – Sızıntı tespiti
Su kaçağı ve su sızıntısı arasında bazı farklar vardır. Birçok kişi bu iki durumu birbirine karışt...
Tuvalet açma teli – Kullanım alanları
Tuvalet tıkanıklığını açmak için kullanılan yöntemlerden bir diğeri de tuvalet açma teli malzemesidi...
Pimaş Boru Açma Makinası Nedir ve Neden Gereklidir?
Giderler ile kanalizasyon arasındaki bağlantıyı sağlayan boruların teknik adı olan pimaş boru açma mak...
Tesisat Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? Kaçak tespiti
Tesisatlarda meydana gelen su kaçakları, günümüzde teknolojik cihazlar kullanılarak tespit ediliyor ve dah...
Petek yıkama nasıl yapılır? Tüm yönleri ile petek temizliği
Günümüzde hemen hemen ev, iş yeri, ofis ve atölye gibi alanları içine alan her türlü binada petekle ıs...
Su Kaçak Tespit Fiyatı Ankara
Su Kaçak Tespit Fiyatı Ankara 2023 yılına geldik ama müşterimizin çoğu duvarlarında ıslak olunca ne ya...