Duvarda Islağın Nedenleri

Duvarda Islağın Nedenleri

Bir anda evinizin zemin ve duvarlarında ıslanmalar fark ettiniz? Su Kaçağı olduğu aklına gelmez ilk anda. Sonra düşünürsünüz, Duvarda Islağın Nedenleri nedir acaba diye? Tüm bu meraklarınızı bu makalemizde gidereceğiz. Okumaya devam:)) Nemli duvarlara ne kadar hızlı müdahale ederseniz o kadar az problem yaşarsınız. Hem maddi hem de sağlık açısından. Bu duvardaki su nereden geliyor? Ve daha da önemlisi, nemli duvar problemini nasıl çözersiniz? Nem ve küflenmeyi önlemek için kimleri aramamalıyım? Dert dert etmeyin. Şirketimizin uzmanlığıda bu bahsettiğimiz konulardır. Nemli duvarlar, duvarın en büyük düşmanı olan sudan kaynaklanır. Bir kez nüfuz edildiğinde, en küçük miktarı bile büyük hasara neden olurlar. Oldukça pahalı sonuçları olabilir maalesef. Çünkü duvarlar nemi çok uzun süre emerse, en zayıf yerden duvar üzerine nem çıkacaktır. Nem olduğu yerden su kaçağı olacak diye bir kayde yoktur. Hiç ummadığınız bir yerde su kaçağı olabilir. Örneğin alt katta olan bir sorun üst kattan çıkabilir.

Duvarda Islağın Nedenleri

Duvarda Islağın Nedenleri

Duvarda Islağın Nedenleri Ve Çözümleri

Duvarda Islağın Nedenleri arasında gösterilebilecek en etken yol su kaçaklarıdır. Diğer bir neden ise; duvar içinde kaliteli yalıtım malzemesi kullanılmamasıdır. Duvardaki su uzun süre fark edilmezse veya çabuk kurumazsa yapı dokusu zarar görür. Sıva üzerinde çiçeklenmeye ek olarak, zamanla sadece küflü bir koku gelişemez, küf oluşumu da çok olasıdır. Küf sporları sadece sağlığı olumsuz etkilemekle kalmaz, aynı zamanda duvarlara kalıcı olarak kaplar. İç mekan havası yoluyla evdeki mobilyalara ve diğer odalara yayılabilir. Nemli duvarları ve herhangi bir tadilatı değerlendirmek için genellikle uzman bir şirket çalıştığından, burada da profesyonel Su Kaçak Tespiti yapan firmalar bu sorunları çözerler. Desteğe güvenmelisiniz. Su hasarını onarmanın yanı sıra ev veya apartmanda küf giderme ile de ilgilenir. Nemli duvarların nedeni bulunup düzeltildikten sonra, duvarlar ve bitişik bileşenler kurutulmalıdır. Yüzeysel nem bazen başka önlemler alınmadan kuruyabilirken, daha büyük hasarların kurutma işlemi uygun cihazlarla desteklenmelidir. Cihazlı tespit her zaman net çözümler verir.

Ankara Su Kaçağı Tespiti

Ankara Su Kaçağı Tespiti

Duvarda Islağın Nedenleri İçin Önlemler

Nemli duvarlar, zemin ve tavanlardaki nem hasarı birçok olası nedene sahip olabilir. Bu nedenle deneyimli ve kalifiye iş yapan su kaçağı bulma firmaları inceleme yapmalıdır. Kurumsal şirketler; Duvarda Islağın Nedenleri konusunda size net cevap vereceklerdir. Binadaki küçük su kaçakları zamanla önemli hasarlara dönüşebilir. Nemli duvarlar veya küf gibi nemin neden olduğu hasar, etkilenenler için genellikle kolayca fark edilebilir. Daha fazla onarım ve yenileme yapılmadan önce duvar kalıcı olarak kuru olmalıdır. Aksi takdirde, nemden kaynaklanan hasar tekrar tekrar meydana gelecek ve ev üzerinde daha fazla çalışma boşuna olacaktır. Acı ve pahalı deneyimler defalarca göstermiştir ki, sızdırmazlık eksik veya yanlışsa, birkaç yıl sonra yeni sıva ve kaplamalar tekrar hasar görür. Sadece nemli duvarın profesyonel bir şekilde boşaltılması, bize evin önemli temel maddesinin onlarca yıl korunacağının garantisini verir. Evdeki neme karşı fonksiyonel yalıtım, müteakip kuru inşaat, sıva, boya ve fayans işlerinin uzun vadede amacına hizmet edebileceğinin güvencesini verir.

Benzer Yazılarımız

Ankara Tesisat Sızıntı Tespiti
Ankara Tesisat Sızıntı Tespiti (Cihazla) Ev içinde oluşan su kaçakları duvarların ve zeminlerin sararmas...
Tesisat Su kaçağı tespiti hakkında faydalı bilgiler
Bu yazımızda yalnızca, evlerde ve ofislerde meydana gelen su kaçaklarından değil, bina etrafında meydana ...
Yenikent Su Kaçak Tespiti
Yenikent Su Kaçak Tespiti Su kaçağı ev, konut, işyeri gibi yaşam alanlarında can sıkıcı sonuçlara ned...
Tuvalet borusu – Tuvalet gider borusu hakkında
Tuvalet borusu denildiğinde aklımıza pis su hattının geçtiği atık su tesisatı gelmektedir. Atık su tes...
Evde lağım kokusu – Lağım kokusu zararları
Evde Lağım Kokusu Tuvalet ya da banyo gibi alanlardan gelen pisliklerden dolayı tıkanan giderlerden gelen ko...
Ankara Su Kaçağı Tamiri
Ankara Su Kaçağı Tamiri Kazısız Su Kaçağı Tamiri işlemlerini Ankara ve Türkiye genelinde uygulayan fir...