Duvarda Islağın Nedenleri

Duvarda Islağın Nedenleri

Bir anda evinizin zemin ve duvarlarında ıslanmalar fark ettiniz? Su Kaçağı olduğu aklına gelmez ilk anda. Sonra düşünürsünüz, Duvarda Islağın Nedenleri nedir acaba diye? Tüm bu meraklarınızı bu makalemizde gidereceğiz. Okumaya devam:)) Nemli duvarlara ne kadar hızlı müdahale ederseniz o kadar az problem yaşarsınız. Hem maddi hem de sağlık açısından. Bu duvardaki su nereden geliyor? Ve daha da önemlisi, nemli duvar problemini nasıl çözersiniz? Nem ve küflenmeyi önlemek için kimleri aramamalıyım? Dert dert etmeyin. Şirketimizin uzmanlığıda bu bahsettiğimiz konulardır. Nemli duvarlar, duvarın en büyük düşmanı olan sudan kaynaklanır. Bir kez nüfuz edildiğinde, en küçük miktarı bile büyük hasara neden olurlar. Oldukça pahalı sonuçları olabilir maalesef. Çünkü duvarlar nemi çok uzun süre emerse, en zayıf yerden duvar üzerine nem çıkacaktır. Nem olduğu yerden su kaçağı olacak diye bir kayde yoktur. Hiç ummadığınız bir yerde su kaçağı olabilir. Örneğin alt katta olan bir sorun üst kattan çıkabilir.

Duvarda Islağın Nedenleri

Duvarda Islağın Nedenleri

Duvarda Islağın Nedenleri Ve Çözümleri

Duvarda Islağın Nedenleri arasında gösterilebilecek en etken yol su kaçaklarıdır. Diğer bir neden ise; duvar içinde kaliteli yalıtım malzemesi kullanılmamasıdır. Duvardaki su uzun süre fark edilmezse veya çabuk kurumazsa yapı dokusu zarar görür. Sıva üzerinde çiçeklenmeye ek olarak, zamanla sadece küflü bir koku gelişemez, küf oluşumu da çok olasıdır. Küf sporları sadece sağlığı olumsuz etkilemekle kalmaz, aynı zamanda duvarlara kalıcı olarak kaplar. İç mekan havası yoluyla evdeki mobilyalara ve diğer odalara yayılabilir. Nemli duvarları ve herhangi bir tadilatı değerlendirmek için genellikle uzman bir şirket çalıştığından, burada da profesyonel Su Kaçak Tespiti yapan firmalar bu sorunları çözerler. Desteğe güvenmelisiniz. Su hasarını onarmanın yanı sıra ev veya apartmanda küf giderme ile de ilgilenir. Nemli duvarların nedeni bulunup düzeltildikten sonra, duvarlar ve bitişik bileşenler kurutulmalıdır. Yüzeysel nem bazen başka önlemler alınmadan kuruyabilirken, daha büyük hasarların kurutma işlemi uygun cihazlarla desteklenmelidir. Cihazlı tespit her zaman net çözümler verir.

Ankara Su Kaçağı Tespiti

Ankara Su Kaçağı Tespiti

Duvarda Islağın Nedenleri İçin Önlemler

Nemli duvarlar, zemin ve tavanlardaki nem hasarı birçok olası nedene sahip olabilir. Bu nedenle deneyimli ve kalifiye iş yapan su kaçağı bulma firmaları inceleme yapmalıdır. Kurumsal şirketler; Duvarda Islağın Nedenleri konusunda size net cevap vereceklerdir. Binadaki küçük su kaçakları zamanla önemli hasarlara dönüşebilir. Nemli duvarlar veya küf gibi nemin neden olduğu hasar, etkilenenler için genellikle kolayca fark edilebilir. Daha fazla onarım ve yenileme yapılmadan önce duvar kalıcı olarak kuru olmalıdır. Aksi takdirde, nemden kaynaklanan hasar tekrar tekrar meydana gelecek ve ev üzerinde daha fazla çalışma boşuna olacaktır. Acı ve pahalı deneyimler defalarca göstermiştir ki, sızdırmazlık eksik veya yanlışsa, birkaç yıl sonra yeni sıva ve kaplamalar tekrar hasar görür. Sadece nemli duvarın profesyonel bir şekilde boşaltılması, bize evin önemli temel maddesinin onlarca yıl korunacağının garantisini verir. Evdeki neme karşı fonksiyonel yalıtım, müteakip kuru inşaat, sıva, boya ve fayans işlerinin uzun vadede amacına hizmet edebileceğinin güvencesini verir.

Benzer Yazılarımız

Tıkanan musluk nasıl açılır – Kireçlenmiş musluklar nasıl temizlenir
Suyun olması gerekenden daha az akması, muslukların tıkandığının bir göstergesidir. Musluk tıkanmalar...
Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti
Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti (Angora Tesisat) Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti sayesinde Ankara‘...
Çamaşır Makinası Kötü Koku- Koku Problemi
Bir evin en önemli ihtiyacı şüphesiz beyaz eşyalardır. Beyaz eşyaların en çok kullanılanlarından biri...
Su Kaçağı Tespiti Ankara Batıkent
Su Kaçağı Tespiti Ankara Batıkent Su Kaçağı Tespiti Ankara Batıkent konusu olduğunda; birçok hane, iş...
Banyo Su Sızıntı Tespiti
Banyo Su Sızıntı Tespiti Ankara Banyo Su Sızıntı Tespiti ekibi olarak, Ankara ilinde bulunan tüm sorunlar...
Tesisat temizliği Nasıl Yapılır? – Tesisat temizlik yöntemleri
Tesisat temizliği denilince akla genelde merkezi sisteme bağlı ya da bağımsız kat kaloriferlerinin olduğu...