Ankara cihazla koku tespiti nasıl yapılır?

Pimaş borularda koku tespiti yapılırken dumandan yararlanılır. Pimaş borulardan koku yayılması, herkesin bildiği gibi değildir ve farklı özelliklere sahiptir. Biz bu özelliklerden bu yazımızda bahsedeceğiz. Ankara cihazla koku tespiti nasıl yapılır, bu konuya da değineceğiz.

Tuvalet, banyo ve mutfak alanlarının zeminlerinin altından pimaş borular geçer. Bazı dairelerde ise mutfaklarda ya da banyo alanlarında, duvar yüzeyinden pimaş boruların geçtiğini görebilirsiniz. Aslında duvar yüzeyinden boru geçmesi çok tercih edilen bir uygulama değildir.

Nedeni ise pimaş borular zarar gördüğünde kokunun daha etkili bir şekilde yayılmasıdır. Tamirat olana kadar da kötü koku evin her yerine yayılır.

Pimaş borularda kötü koku olması durumunda, bu koku kapı aralarından çıkabilir. Evet doğru duydunuz. Mesela tuvalet alanında bulunan pimaş borularda koku söz konusu ise bu kokuyu en çok yatak odasının kapı aralarından duyabilirsiniz. Salon kapılarının arası ya da diğer odaların arasında da bu koku çıkabilir.

Tuvalet ve banyo alanlarının penceresinin ortak olduğu yerlerde, havalandırma şaftı bulunur. Tuvalet ve banyolarda bulunan pimaş borular, havalandırma şaftından çatıya doğru çıkarılır ve ucu açık bırakılır. Boruların ucu ise geri tepme ventili kapakları ile kapatılır. Bu kapakların görevi ise dışarıdan gelebilecek nesnelerin, borularda tıkanıklık meydana getirmemesinin sağlanmasıdır.

Cihazla koku tespiti

Koku tespiti yapılırken, gelişmiş cihazlardan yararlanılır. Cihazla koku tespiti yapılırken, öncelikle gözle muayene yapılır ve daire sahibinden bilgi alınır.

Koku apartman boşluğundan da gelebilir. Alt kat komşunuzdan ya da üst kat komşunuzdan da gelebilir. Bu durumu net bir şekilde anlamanın yolu, uzman bir tesisatçıdan yardım almak olacaktır.

Zaten net olarak anlaşılabilmesi için gelişmiş cihazlardan yararlanılır. Kokunun tam olarak nereden geldiğinin tespitinin yapılması oldukça önemlidir.

ankara cihazla koku tespiti

ankara cihazla koku tespiti

Mutfak lavabosu, banyo lavabosu ya da tuvalet lavabolarının girişlerinden cihazın ucu bağlanır. Cihaz çalıştırılır ve sisteme duman verilir. Dumanın çıkış yerine göre, kokunun nereden geldiği tespit edilir.

Koku tespiti ankara

Koku tespiti yapıldıktan sonra, tespitin türüne göre bazı işlemler yapılır. Genelde banyo ve tuvalet gibi alanlarda bulunan yer süzgeçlerine su hazneli aparatlar yerleştirilir. Sorun bazı durumlarda, balkonlarda bulunan süzgeçlerde de olabilir.

Koku tespiti Ankara ilinde ve diğer illerde aynı yöntemler ile yapılır. Çözüm yolu da aynıdır. Evdeki kötü kokunun nedeni farklı da olabilir.

Banyo ve tuvaletlerin kullanımından dolayı, koku yüzeyde oluşabilir. Marketlerden alınacak koku giderici ürünler ile bu durum giderilebilir. Eğer koku gidericilere rağmen koku gitmiyorsa, sorun daha derinlerde bir yerdedir.

Pimaş boruların içinde bir miktar suyun olması gerekir. Eğer su yoksa kötü koku gelebilir. Bazı durumlarda da boru zarar görmüştür ve kötü koku tüm binaya yayılır. Bu durumda arıza tespiti yapılarak, borunun değişmesi gerekir.

ankara cihazla koku tespiti

ankara cihazla koku tespiti

Pimaş boruları şap betonunun altından belirli bir eğimle geçer. İmalat hatalarından dolayı da kötü koku oluşabilir. Yani boruya doğru bir eğim verilmemesi ya da boru ek yerlerinin yanlış bir şekilde imal edilmesi durumlarında da borulardan kötü koku gelebilir. Sistem tam olarak çalışmadığı için sistemin içinde bulunan atık sular, kötü kokuya neden olurlar.

Evde lağım kokusu

Evde katlanılamaz bir koku hissediyorsanız, öncelikle tuvalet ve banyo alanlarındaki boruları kontrol etmeniz gerekir.

Evde lağım kokusu çok farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Havalandırma şaftlarından, mutfak lavabosundan, banyo ve tuvaletlerden kötü koku gelebilir.

Alt daireden ya da üst daireden kaynaklı arızalardan dolayı da kötü koku oluşabilir. Bina etrafındaki logarlarda meydana gelen bir arızadan dolayı da tüm binada kötü koku sorunu oluşabilir.

Kötü koku insanın psikolojisini bozan bir yapıya sahiptir. Tıpkı çok gürültülü ortamlarda, insanların uzun süre kalması ve psikolojilerinin bozulması gibi…

Yanımızda kötü kokan birisi bulunduğu zaman, o kişiden uzaklaşmak isteriz. O kişi ne kadar iyi bir insan olursa olsun, kötü koktuğu için yanında kimse durmak istemez.

İşte kötü kokan bir mekan içinde aynı durum geçerlidir.

Evdeki lağım kokusu tespit edildiği zaman, vakit kaybetmeden bir çözüm bulunmalıdır. Eğer sorun bina etrafındaki sistemden kaynaklanıyorsa, yönetici bu konuda bilgilendirilmelidir. Uzman bir tesisat firmasından yardım alarak, kötü kokunun kaynağını yok edebilirsiniz.

Banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir

Banyo ve tuvalet alanları, tıpkı mutfak alanlarında olduğu gibi sıklıkla kullanılan yerlerdendir. Sık kullanımdan dolayı, zamanla bu alanlarda kötü kokular meydana gelir. Tıkanıktan ya da sistemde meydana gelen arızalardan dolayı da kötü koku durumunun meydana geldiğini söyleyebiliriz.

ankara cihazla koku tespiti

ankara cihazla koku tespiti

Banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir sorusunun birçok cevabı vardır. Eğer sorun yüzeyde ise koku gidericiler kullanarak, sorunu çözebilirsiniz.

Eğer soru sistemden kaynaklanıyorsa, uzman bir tesisatçıdan yardım almalı ve kokunun kaynağının tespit edilmesini sağlamalısınız.

Banyo alanlarında bulunan klozetler, kötü kokunun sıklıkla oluşabileceği bir yapıya sahiptir. Klozetin etrafında bulunan silikonun tam olarak uygulanmaması ve diğer nedenlerden dolayı, kötü koku durumu meydana gelebilir.

Benzer Yazılarımız

Yangın hidrantı kaçağı bodrum, Hidrant kaçakları
Hidrant suyu, kaynağını şehir şebekesinden alır. Ancak şehir şebekesinden gelen suyun basıncı, hidrant...
Kameralı tıkanıklık açma ile büyük kolaylık
Tesisat sorunları başımıza gelmesini istemediğimiz oldukça can sıkıcı konulardır. Kameralı tıkanıkl...
Kameralı Su Kaçağı Tespiti Ankara
Kameralı Su Kaçağı Tespiti Ankara Birçoğumuzun karşılaştığı durumdur Evde Su Kaçağı sorunu. Özel...
Su Kaçak Hizmet Fiyatları
Su Kaçak Hizmet Fiyatları (Ankara) Su Tesisat şirketleri hizmet ücretlerini belirlemede bazı detayları ele...
Su Tesisat Ustası Ankara
Su Tesisat Ustası Ankara Eyvah eyvah sızdıran bir boru ile karşılaştınız.  Her yerden su damlıyor. Bu ...
Mutfak giderinden su tepiyor – Mutfak gideri su kaçırıyor
Mutfak gideri, evde ya da ofiste en çok tıkanan giderlerden bir tanesidir. Mutfak gideri kadar olmasa da, bany...