Su Kaçaklarını Önlemek Mümkün Mü

Su Kaçaklarını Önlemek Mümkün Mü?

Su Kaçaklarını Önlemek Mümkün Mü sorusuna hemen hemen olarak cevap verebiliriz. Çünkü elinizde olmayan birçok neden vardır. Bu nedenleri yazımızda ileteceğiz.

Yazı İçeriği;

  1. Su Kaçakları İçin Nasıl Önlem Almalıyız?
  2. Ankara Su Kaçak Tespiti
  3. Su Tesisat Sorunları
  4. Su Kaçakları Nasıl Tespit Edilir?

Öncelikle Su Kaçakları pat diye ortaya çıkan bir sorun değildir. Sinsidir. Kendisini belli etmesi uzun zaman alabilir. Sizler ev ya da iş yerinde oluşan şüphelerinizi her zaman dikkate alın. Örneğin komşunuz sürekli evde ve sizden çok daha fazla su harcadığını düşünüyorsunuz. Ancak sizin su faturanız komşunuzdan çok geliyorsa, bir su kaçağı sorununun olduğunu anlamalısınız.

İşte bu durumda, işinde uzman Ankara Su Kaçak Tespiti hizmeti veren Firmadan destek isteyebilirsiniz. Bu firma, gelişmiş termal kamera ile kırmadan su sızıntılarını tespit ederler. Bakın önemli bir detay ”Kırmadan”. Bu detay için kavgalar çıkıyor:)) Şaka bir yana, önemli olan evinizde bulunan su kaçağını tespit etmek. Bunu yaparken kesinlikle kırma yok dökme yok. Bu tarz bir hizmet olduğunu bilin diye söylüyoruz.

Su Kaçaklarını Önlemek Mümkün Mü

Su Kaçaklarını Önlemek Mümkün Mü

Su Kaçaklarını Önlemek Mümkün Mü (Bize Düşenler)

İyi bir performans sağlanan eşyalar hayatın her alanında işimize yarayacak araç ve gereçlere dönüşür. Bu araç gereçler arasında olan ve günümüzün modern yapısal tasarımlarında yer alan su tesisatları demir türevi ve pvc den yapılmaktadır. Kötü kullanım ve zaman aşımına bağlı olarak bu tesisatlarda su kaçakları oluşabilir. Oluşan sorunlara alanlarında profesyonel hizmet sunan su tesisatçılarının yaptığı çalışmalar yeterli cevap niteliğindedir.

Su Kaçağı Nasıl Oluşur

Yaşam alanları ve belediyelerin alt yapı döşemelerinde temiz su ve pis su gideri diye ayrılan iki farklı tesisat bulunur. Bu tesisatlar ıslak zemin diye adlandırılan kısımlarda döşenir. Su kaçakları, bu gelir ve gider tesisatlarında meydana gelebilir. İşte tam da burada Su Kaçaklarını Önlemek Mümkün Mü sorusu akla gelir. Olası nedenler;

  • Oluşan çatlaklar
  • Tahliye kısımlarında sıkışan atıkların yol açtığı tıkanmalar
  • Araç ve gereçlerdeki deformasyon
  • Çatı oluklarındaki sızıntı
  • İnşaat aşamasında dikkatsizlik gibi nedenlerle su kaçakları oluşur.

Su Kaçağı Tespitinde Kırmak Dökmek Yok

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Su kaçaklarının olduğu alanlarda dikkat çeken ve gözle görülen belirtiler vardır. Bu belirtiler o bölgede ıslaklığın varlığı, çevresindeki boyanın kabarması veya dökülmesi, nahoş bir koku, nem ve küf şeklinde anlaşılır. Ayrıca apartman katlarında yaşıyorsanız alt komşunun size durumu iletmesi şeklinde de su kaçağı anlaşılır

Uygulama Nasıl Yapılır?

Su tesisat işlerini firma edinen tesisatçılar bu alanda alaylı yada mektepli olarak yetişmiş kişilerden oluşur. Teknik cihazlar ve gözlemler ile su kaçağını tespit eden tesisatçılar, kırma dökme yapmadan nokta atışla su kaçağını yerinde çözer.

Maliyet Nedir?

Tüm zanaat işlerinde olduğu gibi su tesisat işlerinde de emek ve malzeme giderleri maliyete yansır. Tespit işlemlerindeki detaylar maliyete yansır. Günün şartlarına göre bir maliyet fatura edilir.

Su Tesisatçısı Nasıl Olunur

Su tesisat işleri ile ilgili bir alanda çalışmak isteniyor ise usta çırak ilişkisi sonrası çıraklık yada ustalık belgesi almak gerekir. Bunun dışında mesleki teknik okullarından en az lise düzeyinde mezun olmak gerekir.

Benzer Yazılarımız

Boru Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır? Tıkanıklık açma işlemleri
Bina içlerinde ve bina dışlarında olmak üzere iki ayrı kategoride ele alınması gereken bir konu olan bor...
Çankaya Su Kaçak Tespiti
Çankaya Su Kaçak Tespiti-Tamiri Çankaya Su Kaçak Tespiti süreçleri için bizi hemen arayabilirsiniz. Aklı...
Su tesisatı kaçak tespiti, kaçak tespiti nasıl yapılır?
Temiz su borularında suyun tahliyesi için döşeme altından geçen borulara %1 oranında eğim verilir. Su te...
Gaziosmanpaşa Su Kaçak Tespiti
Gaziosmanpaşa Su Kaçak Tespiti (0531 981 58 77) Müşteriler Çankaya (GOP) – Gaziosmanpaşa Su Kaçak T...
Evde Su Kaçağı Tespiti Ankara
Evde Su Kaçağı Tespiti Ankara (Cihazlı Kaçak Tespiti) Su sayacınızı okuduktan sonra açıklayamadığın...
Yeraltı Su Kaçağı Tespiti
Yeraltı Su Kaçağı Tespiti (Ankara) Yeraltı Su Kaçağı Tespiti, su tesisat sistemlerinde meydana gelen sı...