Evde lağım kokusu – Lağım kokusu zararları

Evde Lağım Kokusu

Tuvalet ya da banyo gibi alanlardan gelen pisliklerden dolayı tıkanan giderlerden gelen kokular, rahatsız edicidir. Aynı zamanda sağlığı tehdit eden bir özelliğe de sahiptir. Evde Lağım Kokusu olması demek, giderlerde bir tıkanıklık var demektir. Banyo ya da tuvalet alanına bağlı olan giderlerin hangisinde ve neresinde tıkanıklık olduğunu tespit edebilmek ise bireysel olarak imkansızdır. Tespit işlemi için uzman bir tesisatçıdan yardım almak gerekir.

Evde lağım kokusu

Evde lağım kokusu

Evlerde ya da ofislerde genel olarak iki tür tuvalet bulunur. Alafranga ve alaturka tuvaletlerdeki gider boruları aynı yapıdadır. Genelde tuvalet taşının ya da klozetin altında düşük döşeme bulunur. Burada ise deve boynu adını verdiğimiz gider borusu yer alır. Gider borusuna bu şeklin verilmesi, giderde bir miktar suyun bulunmasını sağlamak içindir. Tesisat borularında su kalmadığı zaman, gaz birikmeye başlar. Zamanla bu gaz basınç altında parlama ve patlama tehlikesi yaratır. Bu durum bina içindeki tesisatta geçerli olabildiği gibi, bina dışındaki tesisatlarda da geçerlidir. Bu yüzden tesisatta her zaman bir miktar nemin ya da suyun bulunması gerekir. Gider borularından gelen lağım kokusunun nedeni bakterilerdir. Bakteriler aynı zamanda gider içerisinde oluşan gazların da nedenidir. Lağımdan gelen koku, giderlerde meydana gelen tıkanıklığın habercisidir. Tıkanıklık kısa bir sürede giderilmezse, koku ile birlikte gelen ve havada asılı bulunan mikroplar, bu alan içerisinde bulunan insanları hasta eder.

Evde lağım kokusu – Gider kokusunu gidermek için

Evde lağım kokusu sebebi, bina dışında bulunan borulardan kaynaklanabilir. Zamanla tıkanan bu borular, bina tesisatlarına kadar tıkanmaya neden olurlar. Bu yüzden kötü ve şiddetli bir koku meydana gelir. İlk başta kokunun kaynağını tespit etmek zordur. Kaynağı tespit edebilmek için gelişmiş cihazlardan yararlanmak gerekir. Gider kokusunu gidermek için bazı önlemler alınabilir. Bireysel olarak alınan bu önlemlerin geçici olduğunu belirtmek isteriz. Lağım kokusunu tamamen giderebilmek için hem dış ortamdaki tesisattan, hem de iç ortamdaki tesisattan sorunun çözümlenmesi gerekir. Bunun için geliştirilmiş cihazlar vardır ve bu cihazlardan yararlanmak gerekir. Bazı ev sahipleri, bina dışında bulunan rögarlara girip tıkanıklığı gidermeye çalışırlar. Bu son derece yanlış ve tehlikeli bir harekettir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kötü koku varsa, yanıcı ve parlayıcı gaz da var demektir. Ufak bir hatada, tıkanıklığı gidermeye çalışan kişi çok kötü bir şekilde yaralanabilir. Angora Tesisat olarak, bina dışında ve içindeki kötü kokunun kaynağını buluyor ve deneyimli personelimizle, kötü kokuyu ve bu kokuya neden olan etmenleri tamamen ortadan kaldırıyoruz. Evinizdeki gider borularını kontrol edebilir ve yüzeyde olan pislikleri temizleyebilirsiniz. Geçici olarak evinizdeki kötü kokuyu gidermek için sprey kokulardan yararlanabilirsiniz. Bu söylediklerimiz dışında bireysel olarak yapılabilecek bir şey yoktur.

Evde Lağım kokusu hasta eder mi?

Koku ile birlikte gelen mikroplar, kokunun kaynağı giderilmediğinde, kişilerde ateşli hastalıklara neden olur. Lağım kokusu hasta eder mi sorusunun basit olarak cevabı budur. Ayrıca kişilerde enfeksiyon kapma riski de, lağım kokusu ile birlikte gelen mikropların neden olabileceği bir durumdur. Öncelikle sorunun kaynağının tespit edilmesi gerekir. Banyodan ya da tuvalet alanlarından koku nereden geliyor, bu sorunun cevabının bulunması gerekir. Birçok durumda gider borularının derinlerinde bir yerinde tıkanıklık meydana gelmiş olabilir. Sorun büyük bir ihtimalle dış ortamdan kaynaklanmış da olabilir. Bunun anlamak için bina etrafındaki rögarların, ehliyetli kişiler tarafından kontrol edilmesi gerekir. Yılların vermiş olduğu deneyimle bina etrafında bulunan rögarlardaki tıkanıklıkları çok kısa sürede tespit ediyor ve çözüme kavuşturuyoruz. Angora Tesisat olarak elimizde bulunan gelişmiş cihazlar ile banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir sorusunun yanı sıra, birçok soruya da cevap buluyoruz. Öncelikle sorunun kaynağını tespit ediyoruz ki aslında tespit işlemi, sorunun çözümü açısından ilk önce yapılması gereken bir işlemdir.

Evde lağım kokusu

Ankara Evde lağım kokusu

Evde Lağım Kokusuna Kesin Çözüm

Evde lağım kokusu olmasının nedenlerini tespit ettikten sonra, elimizde bulunan pimaş açma makinesi ile kısa sürede bina içinde ya da dışında bulunan tıkanıklıkları gideriyoruz. Ancak tek başına tıkanıklığın giderilmesi yeterli olmuyor. Gider borularının tamamen temizlendiğinden emin olmak için basınçlı su ile yıkama işlemi yapıyoruz. Böylece, bina içinde ve dışında bulunan gider borularında hiçbir kalıntı bırakmıyoruz.

Angora Tesisat olarak tavsiyemiz…

Yıllarca Ankara ilinde hizmet verdiğimiz siz değerli müşterilerimize bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Yalnızca Evde Lağım Kokusu sorununda değil, diğer tesisat sorunlarında da bireysel olarak hareket etmemelisiniz. Bazı müşterilerimiz, sorunları kendileri çözmek istiyorlar ve daha büyük sorunlara yol açabiliyorlar. Her ne kadar gider borularında meydana gelen arızalar ya da tıkanıklıklar, basitmiş gibi görünse de aslında sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi hiç de basit değildir. Biz sorunların çözümü için yalnızca elimizde bulunan cihazları kullanmıyoruz. Aynı zamanda deneyimli personelimiz de sorunların çözümü için tüm bilgilerini kullanıyorlar. Soruna ne zaman ve nasıl müdahale edileceğini iyi biliyorlar. Zaten soruna yanlış zamanda ve yerde müdahale etmek, maddi ve manevi zararların da kapısını açıyor. Tesisat ile ilgili her türlü sorununuz için bizlere, www.angoratesisat.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılarımız

Su Kaçağı Tespiti Kaç Lira
İnsanlar genellikle tesisat sorunları yaşamadan bu alanda fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmazlar. Dairede s...
Jeotermal boru kalite sorunları neye göre belirlenir?
Jeotermal boru kalite sorunları, ısı yalıtımı sağlamak isteyen kişilerin dikkat etmesi  gereken bir kon...
Çayyolu Su Kaçağı Bulma
Çayyolu Su kaçağı Bulma Angora Tesisat ekipleri ankaranın her bölgesinde çalışmalar yürütmektedir. An...
Kırmadan Su Kaçağı Bulma İşlemi Nasıl Yapılır
Kırmadan Su Kaçağı Bulma İşlemi Nasıl Yapılır? Su kaçağı basit bir anlatımla, giderlerden suyun sı...
Gaziosmanpaşa Su Kaçak Tespiti
Gaziosmanpaşa Su Kaçak Tespiti (0531 981 58 77) Müşteriler Çankaya (GOP) – Gaziosmanpaşa Su Kaçak T...
Noktasal Su Kaçağı Bulma
Hane içinde oluşan su sızıntıları herkesi olduğu gibi sizi de üzer. Bu işlemlerin nasıl yapıldığın...