Su tesisat tamiri hakkında faydalı bilgiler

Geçmişten günümüze su tesisat tamiri sektöründe teknolojiyle beraber gelişmeler olmuştur. Profesyonel ekipmanlarla yapılan su tesisat tamiri hızlı şekilde yapılıp kesin sonuçlar vermektedir. Su tesisat tamirinde önemli olan tesisattaki kaçağın tespitidir. Tesisattaki yaşanılan kaçak uzun vadede sizlere büyük zararlar verebilir. Bu yüzden su tesisat tamiri maddi ve manevi açıdan çok önemlidir. Angora Tesisat tarafından sizlere verilen su tesisat tamiri hizmetinde profesyonel ekipmanlar kullanılmaktadır. Profesyonel cihazlar sayesinde arıza tespiti mükemmel bir şekilde yapılmaktadır.

su tesisat tamiri

su tesisat tamiri

Sıhhi Tesisat Ankara

Angora Tesisat; sıhhi tesisat, su tesisatı ve su kaçağı hizmetlerini Ankara’ da profesyonel olarak sizlere sunmaktadır. Bina yapısı için gerekli olan suyun teminine, depolanmasına ve dağıtımına yarayan tesisatlar, bina için çok önemlidir. Bina içerisinde bulunan sıhhi tesisat arızasında profesyonel bir ekibe başvurmanız gerekmektedir. Eski binalarda sıkça karşılaşılan tesisat sorunları yeni binalarda da karşımıza çıkmaktadır. Fazla gelen su basıncına dayanamayan eski borular büyük sorunlar yaratmaktadır. Angora sıhhi tesisat Ankara hizmetiyle bu gibi sorunların profesyonel ekibiyle hızlı bir şekilde üstesinden gelmektedir.

Su Tesisatçısı Ankara

Angora Tesisat; su tesisatçısı ve sıhhi tesisatçı olarak Ankara’ da profesyonel olarak sizlere hizmet vermektedir. Angora Tesisat su tesisatı değişimi, su tesisatı onarımı ve kaçak su tespiti gibi hizmetleri sizlere sunarken profesyonel ekipmanlar kullanmaktadır. Gelişen teknolojiden nemalanarak üretilen bu ekipmanlarla daha hızlı ve verimli sonuçlar alınmaktadır. Su tesisatçılığı öncelikle sorunu iyi analiz etmekten geçmektedir. Bu sorunları tespit ederken hiçbir alana gereksiz yere zarar verilmemelidir. Profesyonel ekipmanlarla duvara ya da zemine zarar vermeden su kaçağı tespit edilir ve işlem yapılır.

Evlerimizde ya da iş yerlerimizde su tesisatımız herhangi bir nedenden dolayı arıza çıkarabilir ve bunun sonucunda çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Arıza tespiti için geleneksel yöntemlere başvurulmaktadır fakat bu yöntemler daha fazla maliyetli ve zaman alıcı işlerdir. Angora Tesisat profesyonel ekipmanlarıyla hiçbir yere zarar vermeden bu işlemleri profesyonel bir şekilde yerine getirmektedir. Termal kamera ve akustik dinleme cihazlarıyla yapılan arıza tespit işlemi hızlı ve kolaydır. Bu sayede tadilat masraflarınız azalır ve paranız cebinizde kalır.

Su tesisatçısı Ankara ilinde bulabilirsiniz. Ancak Angora Tesisat kesin çözümler sunar.

Tesisatçı Ankara Çankaya

Ankara Çankaya’ da tesisatçı olarak sizlere hizmet veren Angora Tesisat işini hızlı ve kaliteli şekilde yapmaktadır. Gelişen teknolojiye ayak uyduran Angora Tesisat bulundurduğu ekipmanlarıyla nokta atışı arıza tespiti yapmaktadır.

Su Kaçağı Nedir?

Su kaçağı denildiğinde akla ilk olarak alt komşunun tavanından damlayan su gelmektedir. Alt komşunuza inen bu su, komşunuzun canını sıkmaya yetecektir. Su kaçaklarını 3 ana başlıkta değerlendirebilir. Bu başlıklar şu şekildedir:

  • Temiz su borusu kaçakları,
  • Pis su kaçakları,
  • İzolasyon kaçakları.

Temiz su kaçağı, şebeke suyundan kaynaklanırken pis su kaçağı ise kullanım suyundan kaynaklanan sızıntılardır. Temiz su ve pis su kaçağının sebepleri ve kaçağın bulunduğu yerler farklı olabilir. İzolasyon kaçağı ise zeminden kaynaklı olan su kaçaklarıdır.

Teknoloji ile birlikte gelişen su kaçağı tespiti cihazları arıza tespit işlerini daha da kolaylaştırmaktadır. Su kaçağı tespit cihazları sayesinde arızalı olan boru hattı tespiti rahatlıkla yapılmaktadır. Nokta atışı yapan bu cihazlar oluşabilecek olan hataları minimuma indirerek sizleri büyük bir kayıptan kurtarmaktadır.

su tesisat tamiri

su tesisat tamiri

Su kaçağı kendini el yakıcı faturasıyla belli eder. Su kaçağını anlamak için su sayacını kapatın ve su sayacınızı kontrol edin. Su sayacınız çalışmaya ve dönmeye devam ediyorsa bilin ki su kaçağınız var. Sizinle birlikte yaşayan su kaçakları komşunuza kadar ulaşmaktadır. Su kaçaklarının hızlı bir şekilde onarımı yapılmazsa gerek maddi gerekse manevi zararlar verebilir. Bu gibi sorunlarla karşılaştığınız zaman vakit çok geç olmadan uzman bir ekibe danışmanız gerekmektedir. Angora Tesisat sizlere bu konuda yardımcı olmaktadır. Profesyonel ekibi ve ekipmanlarıyla su kaçaklarını yerinde tespit ediyor ve bu tespiti sırasında evinize arızalı bölge hariç hiçbir delik açmıyor ve oluşacak olan maliyetinizi azaltıyor.

Su Kaçakları Ne Gibi Zararlar Verir?

Su kaçakları sizlere büyük ölçüde zarar verebilir. Su kaçağı yüzünden komşunuzla aranız bozulabilir, duvarlarınız kabarabilir ve hatta dökülebilir. Su kaçağı sonrası evin içerisine rutubet kokusu yayılabilir. Rutubet kokusu ve duvarların dökülmesinden kaynaklı olarak evinize misafir bile kabul etmeyebilirsiniz.

Su kaçaklarının sizlere maddi ve manevi büyük zararlar vermemesi için hızlı hareket etmenizde fayda olacaktır. Bu yüzden su kaçağı ile karşı karşıya kaldığınız profesyonel bir ekibe danışmanız gerekmektedir. Angora Tesisat bu konuda profesyonel ekipmanları ve ekibiyle Ankara’ da sizlere hizmet vermektedir.

Kırmadan Su Tesisat Tamiri

Kırmadan su tesisat tamiri denildiği zaman akla elektronik cihazlar gelmektedir. Elektronik cihazlar sayesinde yapılan arıza tespiti sayesinde kırmadan ve dökmeden su tesisat tamiri yapılabilmektedir. Alt komşunuzu rahatsız eden, geceleri sizleri kokudan uyutmayan kaçakları hızlı ve profesyonel şekilde çözen Angora Tesisat sizlere bu hizmeti Ankara’ da sunmaktadır. Sadece sorunlu bölgenin kırılmasıyla yapılan bu işlem sizlere daha az maliyet çıkarmaktadır.

Sıhhi Tesisat Arızalarının Onarımı

Arıza tespiti yapılan tesisatın sorununun giderilmesine arızanın onarımı denir. Arızayı tespit edemeyen ve arıza gidermeyi bilmeyen kişiler tesisata daha büyük zararlar verebilir. Arızanın tespit edilmesi en az arızanın onarılması kadar önemlidir. Tespit edilemeyen bir arızaya yeterli bir onarım yapılamaz. Bu nedenle bu gibi arızalarınızda profesyonel bir ekibe danışmanız gerekmektedir. Angora Tesisat sizlere sıhhi tesisat konusunda profesyonel ekibi ve ekipmanlarıyla Ankara’ da sizlere hizmet vermektedir.

Sıhhi Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

  • Su ve ısıtma sistemleri için gerekli malzemeleri belirler,
  • Boruların binanın duvarlarından geçebilmesi için delikler açar,
  • Sistemdeki bozukluğu onarır ve bakımını yapar.

Benzer Yazılarımız

Altındağ Lavabo Açma
Altındağ Lavabo Açma Firmaları Altındağ Lavabo Açma işlemleri nasıl yapılır? Hangi Firmaları aramak ...
Fayanslarda Su Sızıntısı-  Binalarda Su Yalıtımı
Fayanslarda su sızıntısı olması sık karşılaşılan ve can sıkıcı olan bir durumdur. Halıların sız...
Kırmadan tıkanıklık açma işlemi – Tıkanıklık açan cihazlar
Tıkanıklık açma işlemi artık eskisi gibi kırma ya da dökme olmadan yapılabiliyor. Günümüzde tesisat ...
Su Kaçağı Tespit Etme Ücreti Ne Kadar
Su Kaçağı Tespit Etme Ücreti Ne Kadar? Her işin kendi içinde zorlukları ve teknikleri vardır. Su Kaçak ...
Dikmen Su Kaçak Tespiti
Dikmen Su Kaçak Tespiti (Angora Tesisat) Çankaya Dikmen bölgesinde 20 yıldır sunduğumuz Dikmen Su Kaçak T...
Aletle kaçak tespiti Ankara ilinde nasıl yapılıyor?
[toc] Ankara ilinde faaliyet gösteriyoruz. Yıllardan bu yana, Ankaralıların tıkanıklık ve su kaçağı pr...